شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

بایرن و رومنیگه پیروز نشدند بلکه فوتبال واقعی پیروز شد

رومنیگه: همیشه رابطه خوبی با پرز داشته ام؛ سوپرلیگ توسط 12 تیم به وجود آمد، نه فقط آنیلی

رومنیگه: همیشه رابطه خوبی با پرز داشته ام؛ سوپرلیگ توسط 12 تیم به وجود آمد، نه فقط آنیلی

رئیس بایرن مونیخ گفت هنوز با آنیلی صحبت نکرده اما دلیلی ندارد به این سرعت با هم صحبت کنند. او اجازه می دهد کمی زمان بگذرد تا دوباره رابطه ها با مذاکره خوب شود.

به گزارش ایران ورزشی؛بایرن مونیخ از معدود تیم های بزرگ قاره اروپا بود که از ایده سوپرلیگ اروپا استقبال نکرد و این پروژه 48 ساعت بعد به حالت تعلیق در آمد. امروز توتو اسپورت در مصاحبه ای با کارل هاینتس رومنیگه از رئیس بایرن مونیخ پرسید که این باشگاه در کنار یوفا و پاری سن ژرمن برنده شدند و او پاسخ داد:

بایرن برنده نشد، رومنیگه هم برنده نشد، بلکه فوتبال واقعی برنده شد. فوتبالی که همه ما عاشقش هستیم.
یوفا از رومنیگه خواسته بود تا در آن وضعیت جنجالی کمک کند:

من را به عنوان مرد دیپلماسی می شناسند، نه جنگ. بنابراین رئیس یوفا از من خواست به او کمک کنم تا این مشکلات حل شود. من 65 ساله هستم که چیزهای زیادی در زندگی ام دیده ام. روزهای آسانی نبود اما مهم این است که داستان تمام شده است. اتفاقی که افتاد برای همه نا امید کننده بود؛ حتی آنهایی که سوپرلیگ را ساختند. سه شنبه مدیرعامل منچسترسیتی، فران سوریانو عذرخواهی کرد و بعد از او چند باشگاه دیگر هم عذرخواهی کردند. کار آنها خیلی اشتباه بود اما این چیزی نیست که در حال حاضر به آن علاقه مند باشم. مهم این است که با هوش و دانایی این شرایط را پشت سر بگذاریم.
توتو اسپورت از رومنیگه پرسید اگر عصای جادویی داشتید، در فوتبال چکار می کردید؟

من فورا خوشحالی، هماهنگی و صداقت را به کل دنیای فوتبال باز می گرداندم اما متاسفانه عصای جادویی ندارم. بنابراین روی آن کار می کنیم. اجازه دهید صبر کنیم تا طوفان کاملا تمام شود و بعد روی مذاکره تمرکز کنیم. رئیس چفرین به من اطمینان داده که قصد ندارد درها را روی هیچکس ببندد. من هم همین را دوست دارم.
آیا رابطه آنیلی و چفرین باز هم خوب خواهد شد؟

نمی دانم صلح دوباره بین آنیلی و چفرین برقرار می شود یا خیر. چفرین خیلی ناامید است. با این حال باید این را بگویم که سوپرلیگ توسط 12 تیم به وجود آمد، نه فقط آنیلی.
آیا بعد از این جریان با آنیلی صحبت کرده اید؟

نه اما خودم این را می خواستم. وقتی خوبی برای زنگ زدن به آندره آ نیست. مهم نیست که همین حالا فورا با هم صحبت کنیم. بهتر است اجازه دهیم آب از آسیاب بیفتد و بعد از آندره آ دلیلش را می فهمم که چرا چنین اقدامی کرد. با مذاکره همه ما دوباره دور هم جمع می شویم.
رومنیگه همچنین گفت رابطه خوبی با فلورنتینو پرز دارد:

من همیشه رابطه عالی با فلورنتینو پرز داشته ام. نباید فراموش کنیم که او رئیس مشهورترین باشگاه جهان است. چفرین درخواست کرده که دوباره بین تمام باشگاه ها رابطه خوب برقرار شود و رو به جلو حرکت کنیم. در شرایط هرج و مرج، همیشه باید به منطق رجوع کنیم. امیدوارم پرز هم همین راه را پیش بگیرد زیرا با اتفاقاتی که در این هفته افتاد، نمی توانم تصور کنم از سوپرلیگ چیزی باقی مانده باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.