شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

بیانیه بارسلونا: رد کردن پیشنهاد حضور در سوپر لیگ می توانست یک اشتباه تاریخی باشد

بیانیه بارسلونا: رد کردن پیشنهاد حضور در سوپر لیگ می توانست یک اشتباه تاریخی باشد

باشگاه بارسلونا بیانیه ای رسمی در مورد سوپر لیگ اروپا منتشر کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی بارسلونا، بارسلونا که یکی از ۱۲ باشگاه موسس سوپر لیگ اروپا بود و هنوز هم از این رقابت کنار نکشیده است، بیانیه ای در همین خصوص منتشر کرد.

۱- بارسلونا با اکثر باشگاه های بزرگ فوتبال اروپا هم عقیده است که به ویژه در شرایط اجتماعی - اقتصادی کنونی، به یکسری اصلاحات ساختاری نیاز است که با بالا بردن کیفیت محصولی که به هواداران فوتبال در سراسر دنیا ارائه می شود و همچنین ادغام کردن و حتی افزایش تعداد هودارانی که پایه های ورزش هستند، تضمین کننده استحکام مالی جهان فوتبال باشد. در چنین شرایطی، مدیران بارسلونا در نهایت اضطرار پذیرفتند با پیشنهاد پایه گذاری سوپر لیگ موافقت کنند؛ سوپر لیگی که هدف آن افزایش کیفیت و جذابیت محصولی است که به هواداران فوتبال ارائه می شود. در عین حال بارسلونا در پیروی از یکی از اصول اساسی خود، این رقابت را فرمولی برای ایجاد همدلی بین خانواده فوتبال تلقی کرد.

در نهایت تصمیم بر آن شد که رد کردن فرصت همکاری با این پروژه به عنوان یکی از اعضای پایه گذار آن، اشتباهی تاریخی خواهد بود. به عنوان یکی از باشگاه های ورزشی برجسته دنیا، ما همواره باید پیشرو باشیم و این بخشی جدایی ناپذیر از هویت این باشگاه و روحیه ورزشی، اجتماعی و سازمانی آن محسوب می شود. در هر صورت بارسلونا به عنوان باشگاهی که همیشه مورد تملک یکایک اعضایش قرار داشته و قرار خواهد داشت، پس از بررسی دقیق و جدی این پیشنهاد، این حق را بر خود دید که با موافقت اعضای خود چنین تصمیمی را بگیرد.

۲- پس از واکنش اذهان عمومی نسبت به پروژه یاد شده که به طرق مختلفی صورت گرفت، بدون شک باشگاه بارسلونا متوجه است که برای پی بردن به علت این واکنش ها لازم است تحلیلی عمیق صورت بگیرد تا در صورت نیاز برای حل کردن مشکلات موجود، اصلاحاتی صورت بگیرد که به نفع جهان فوتبال باشد. چنین تحلیل ژرف نگری به زمان کافی و خونسردی نیاز دارد تا هیچگونه اقدام شتابزده ای صورت نگیرد.

همچنین لازم می دانیم که اشاره کنیم موافقت یک دادگاه با این طرح، مهر تاییدی بر محق بودن باشگاه های موسس سوپر لیگ است. بر همین اساس باشگاه بارسلونا معتقد است فشارهای ناعادلانه و تهدید کردن ها، به نفع فرایند بازنگری این طرح و مناظره در مورد آن نخواهد بود. با وجود اطلاع کامل از اهمیت این موضوع و همچنین نیاز دائمی به کار کردن در شفاف ترین حالت ممکن، باشگاه بارسلونا مصمم است تا با تدبیر و احتیاط لازم این مسئله را به پیش ببرد و از هواداران بارسلونا و در کل افکار عمومی می خواهد که در نهایت درک، احترام و مهم تر از همه شکیبایی، با این مسئله برخورد کنند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.