شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

رسول خطیبی: کاش بازیکن نیروی هوایی اخراج نمی شد

رسول خطیبی: کاش بازیکن نیروی هوایی اخراج نمی شد

سرمربی تراکتور درخصوص پیروزی تیمش برابر نیروی هوایی به صحبت پرداخت.

به گزارش  ایران ورزشی، رسول خطیبی، سرمربی تیم فوتبال تراکتور ایران پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل نیروی هوایی عراق گفت:

به بازیکنانم گفته بودم که در سه بازی قبلی چون تلاش کرده بودید مطمئن باشید خدا در ادامه به شما شانس پیروزی می‌دهد. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با تمام وجود بازی کردند، ولی ای کاش از تیم حریف یک بازیکن اخراج نمی‌شد و این اتفاق رخ نمی‌داد، چون انرژی بازیکنان‌شان دو برابر شد که جبران کنند. از سوی دیگر از زمانی که کارت قرمز داده شد، داور همه برخورد‌‌ها را به نفع تیم حریف گرفت.
وی افزود:

گفته بودم بازی ما فیزیکی است و این بازی کاملاً فیزیکی بود. به هواداران تراکتور این برد را تبریک می‌گویم. ما امروز مجبور شدیم به سه چهار بازیکن استراحت بدهیم تا در بازی بعدی با انرژی جدید بیاییم. ان‌شاءالله این روند خوب را ادامه بدهیم. این بازی برای ما تمام شد و از این لحظه به بازی بعدی فکر می‌کنیم که برای‌مان سرنوشت‌ساز است.
سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد:

می‌خواستم یک پیشنهاد به AFC بدهم. البته زمان آن گذشته، اما چون بازی‌ها فشرده است و میزبانی خوب از باشگاه شارجه را داشتیم، کاش بعد از سه بازی دور رفت چهار پنج روز استراحت به تیم‌ها می‌دادند تا دور برگشت هم مانند دور رفت کیفیت داشته باشد. الان همه مربیان نگران مصدومیت بازیکنان هستند و کیفیت بازی‌ها نیز در این شرایط پایین می‌آید. امیدوارم دفعه بعدی این پیشنهاد را در نظر بگیرند.
خطیبی درباره اینکه تراکتور می‌توانست در نیمه دوم هم گل بزند و آیا بلند بازی کردن بازیکنان این تیم پس از 10 نفره شدن نیروی هوایی خواست کادر فنی بود یا بازیکنان خودشان اینگونه اقدام کردند، گفت:

وقتی گل زدیم و تیم حریف 10 نفره شد، باید از گلی که زدیم محافظت می‌کردیم و به دنبال آن بودیم که نیمه اول را با همان نتیجه پایان بدهیم و در نیمه دوم با اضافه کردن بازیکنان سرعتی سعی داشتیم در ضدحملات به گل برسیم. وقتی در ضدحملات به گل نرسیدیم، بازیکنان استرس گرفتند که شاید یک گل الکی دریافت کنند و وارد استرس بیشتری شوند.
وی ادامه داد:

دو سه موقعیت خوب در ضدحملات داشتیم و اگر دقت کرده بودیم گل‌های دوم و سوم را هم می‌زدیم و گل نشدن آن باعث استرس تیم شد و تیم حریف هم سعی داشت گل خورده را جبران کند و بیشتر از انرژی خودشان بهره بردند، اما بچه‌های ما به خوبی از گلی که زدند محافظت کردند و این قابل تقدیر است. طبیعتاً وقتی تیمی عقب است چه با 11 بازیکن یا 10 بازیکن حمله می‌کند و تیم ما یک مقدار هم عقب کشید که تمرکز بازیکنان به هم ریخته بود. از بیرون با آنها صحبت کردیم تا تمرکز کنند و خوشبختانه گل را حفظ کردیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.