سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهروان: شاید لیگ باز هم به تعویق بیفتد اما لغو نمی‌شود!

بهروان: شاید لیگ باز هم به تعویق بیفتد اما لغو نمی‌شود!
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان

غلامرضا بهروان می‌گوید: «ممکن است ما در هفته‌های بعدی مسابقات باز هم تعویق داشته باشیم اما لیگ لغو نمی‌شود.»

ایران ورزشی: شکسته شدن رکورد تعداد مبتلایان ویروس کرونا، اعمال محدودیت‌های بهداشتی را بار دیگر در کشور افزایش داده است. به دنبال همین موضوع با اینکه تاریخ 10 آبان برای شروع لیگ برتر مشخص شده بود اما با درخواست فدراسیون پزشکی ورزشی، لیگ برتر فوتبال با تعویق 6 روزه برگزار خواهد شد. با اینکه گفته می‌شد تصمیم نهایی درباره تعویق مسابقات را ستاد مبارزه با کرونا باید اعلام کند اما فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان نماینده این ستاد در بخش ورزش با توجه به شرایط فعلی، پیشنهاد تعویق در زمان برگزاری مسابقات را مطرح کرد که این درخواست با موافقت سازمان لیگ همراه شد.

موضوع قابل توجه اما این است که لیگ پیش‌رو که از همان هفته اول با تعویق و تأخیر به خاطر شیوع ویروس کرونا شروع شده است، بدون شک لیگ سخت و نفسگیری خواهد بود. ضمن اینکه این آخرین تعویق در برنامه لیگ نخواهد بود و این چیزی است که غلامرضا بهروان، مشاور رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ مطرح می‌کند.
او درباره وضعیت برگزاری لیگ بیستم در شرایط شیوع ویروس کرونا توضیح می‌دهد: «ستاد مبارزه با کرونا، تصمیم‌گیری درباره برگزاری لیگ‌های ورزشی مثل لیگ فوتبال را به فدراسیون پزشکی ورزشی واگذار کرده است و همه ما درباره برگزاری لیگ، تابع نظرات آنها هستیم. این آخرین تعویقی نیست که در برگزاری مسابقات به وجود می‌آید و ما باید انتظار تعویق‌های دیگری را هم در زمان برگزاری هفته‌های بعدی لیگ داشته باشیم. همه اینها اما بستگی به شرایطی دارد که پیش می‌آید و در همه جای دنیا وضعیت همین است.»
 
افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید 19 اما علاوه بر تعویق رقابت‌ها، الزام‌هایی برای اعمال سختگیری‌های بیشتر به وجود آورده است که بهروان هم به آن اشاره می‌کند: «علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که انجام شده اما ما همچنان این ویروس را خیلی جدی نمی‌گیریم. سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و تیم‌ها پروتکل‌های بهداشتی را خیلی رعایت می‌کنند اما به نظر من باید قوانین سختگیرانه‌ای هم درباره افرادی که طی بازی‌ها به داخل ورزشگاه‌ها می‌آیند یا در کنار تیم‌ها قرار می‌گیرند، در نظر گرفته شود. ما نباید در طول برگزاری مسابقات شاهد هیچ آدم اضافه‌ای در اطراف تیم باشیم. رفت و آمدها باید به طور جدی کنترل شود. البته در همین راستا خانم هراتیان پروتکلی را نوشته‌اند و پیش‌بینی‌های خوبی داشته‌اند که اگر اجرایی شود، مشکلات زیادی را حل خواهد کرد.»
 
غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت شیوع بیماری و احتمال تعویق‌های دیگر در مسیر برگزاری لیگ، آیا ممکن است مسئولان برگزاری مسابقات یا فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با کرونا را به این نتیجه برساند که لیگ بیستم فوتبال به طور کلی لغو شود؟ بهروان این احتمال را خیلی بعید می‌داند و درباره‌اش به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «ممکن است ما در هفته‌های بعدی مسابقات باز هم تعویق داشته باشیم اما لیگ لغو نمی‌شود. یعنی بهتر است این اتفاق نیفتد چون تیم ملی فوتبال ما رقابت‌های مقدماتی جام جهانی را در پیش دارد و تعطیلی لیگ می‌تواند لطمه‌ای جدی به تیم ملی وارد کند.»
درست است که در حال حاضر لیگ برتر به مدت 6 روز به تعوق افتاده است اما در صورت وخیم بودن اوضاع، ممکن است این تعویق طولانی‌تر هم باشد. بدون شک این شکل از برگزاری لیگ، تغییرات و مشکلاتی هم در روند آماده‌سازی تیم‌ها و تمرینات مربیان به وجود می‌آورد که همه اینها نشان می‌دهد، فوتبال ما هنوز بعد از گذشت 8 ماه از آغاز فراگیری بیماری در کشور، نتوانسته خود را با شرایط جدید سازگار کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.