چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

باخت پرسپولیس به ضرر ایرانی‌ها

سرخ‌ها به رکورد پاس نرسیدند

سرخ‌ها به رکورد پاس نرسیدند
شهاب کرباس نژاد
شهاب کرباس نژاد خبرنگار

نایب قهرمان دوره قبلی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بالاخره باخت. شاگردان یحیی دیشب مغلوب گل دقیقه ۵ تیم ماتاوز شدند تا روند پیروزی‌های‌شان متوقف شود.

ایران ورزشی/نایب قهرمان دوره قبلی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بالاخره باخت. شاگردان یحیی دیشب مغلوب گل دقیقه ۵ تیم ماتاوز شدند تا روند پیروزی‌های‌شان متوقف شود.
پرسپولیس تا هفته چهارم لیگ قهرمانان رکوردهای بی‌نظیری به نام خود ثبت کرده بود. این تیم در حالی در هر ۴ بازی ابتدایی خود به پیروزی رسید که تاکنون هیچ تیم ایرانی در تاریح لیگ قهرمانان به ۴ برد پیاپی دست نیافته بود. بهترین عملکرد یک تیم ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به نام پاس در سال ۲۰۰۵ ثبت شده که ۱۶ امتیاز به دست آورد. بهترین کارنامه پرسپولیس هم برای فصل ۲۰۱۸ است که با ۱۳ امتیاز بازی‌های گروهی را به پایان رساند. حالا و با باخت دیشب به الوحده، پرسپولیس فرصت رسیدن به رکورد پاس را از دست داد. آنها نهایتاً می‌توانند با پیروزی در بازی آخر مقابل الریان ۱۵ امتیازه شوند و رکورد خودشان را بهبود بخشند اما رکورد پاس دست نیافتنی به نظر می‌رسد. آنها در آن فصل هیچکدام از بازی‌های‌شان را نباختند و فقط یک بازی را مساوی کردند.
البته حالا قطعاً هواداران پرسپولیس می‌توانند بگویند با توجه به قطعی شدن صعود به دور بعد، تیم‌شان نیاز داشته تا کمتر به خودش فشار بیاورد و با تقسیم قوا به فکر اهدافش در لیگ برتر هم باشد.
طبق آخرین برنامه اعلامی سازمان لیگ، پرسپولیس بلافاصله بعد از بازگشت به ایران باید حساس‌ترین بازی‌های خود در لیگ را مقابل دو رقیب مستقیم خود در مسیر قهرمانی یعنی سپاهان و استقلال برگزار کند. هرچند که این برنامه ممکن است به خاطر نامه وزارت بهداشت و شرایط قرنطینه خاص پرسپولیس دچار تغییر شود ولی پرسپولیس باید قوای خود را برای ادامه لیگ حفظ کند.
در خصوص تغییر بازی‌های پرسپولیس باید گفت که سیما سادات لاری معاون وزارت بهداشت، روز گذشته در پاسخ به خبرنگار ورزش سه اعلام کرد که قرنطینه، مانع از برگزاری بازی و تمرین توسط تیم پرسپولیس نمی‌شود و بنابراین سرخپوشان پایتخت امکان برگزاری بازی را خواهند داشت: «این موضوع (قرنطینه) شامل همه همراهان تیم‌ها نیز می‌شد. البته در هنگام قرنطینه، بازی و تمرین منعی ندارد ولی اگر در اردو ۲۵ درصد افراد تست مثبت داشته باشند، باید اردو متوقف شده و بازی هم لغو شود. این در قالب پروتکل و تفاهم به وزارت ورزش هم اعلام شده است.»
با این توضیح به نظر می‌رسد که مشکلی در راه برگزاری دو بازی حساس پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال وجود نخواهد داشت. البته باید دید که در بازگشت به ایران نتایج تست بازیکنان پرسپولیس به چه شکلی خواهد بود و آیا بیش از 25درصد تست مثبت کرونا در اردوی این تیم وجود خواهد داشت یا خیر؟
تیم پرسپولیس پس از برگزاری بازی آخر این هفته به ایران بازخواهد گشت. آنها تاکنون شش تست کرونا را در هند انجام دادند که نتیجه همگی منفی بوده است.
نکته دیگر باخت شب گذشته پرسپولیس کم شدن شانس دیگر نمایندگان ایران برای صعود بود.
در این فصل از لیگ قهرمانان از ۵ تیم دوم، ۳ تیم به مرحله حذفی صعود می‌کنند و ۲ تیم حذف خواهند شد. پرسپولیس در صورت پیروزی برابر الوحده، جایگاه نماینده امارات را به عنوان یکی از تیم‌های دوم تضعیف می‌کرد اما حالا نماینده امارات ۱۰ امتیاز دارد و می‌شود گفت قطعاً یکی از ۳ تیم برتر رده دوم از گروه پنجم خواهد بود و همین یعنی نهایتاً از بین ۳ تیم ایرانی دیگر(در صورت دوم شدن‌شان) ۲ تیم می توانند جواز حضور در مرحله حذفی را بیابند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.