سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

به ابتکار انجمن ورزش در طبیعت فدراسیون ورزشهای همگانی

درخواست تازه کریمی: «دستمزد 10 میلیاردی + شرط جدایی!»

درخواست تازه کریمی: «دستمزد 10 میلیاردی + شرط جدایی!»

علی کریمی کجاست؟ چرا او را در تمرینات سفت و سخت بدنسازی استقلال نمی‌بینیم؟ چرا هافبک استقلال همچنان وانمود به جدایی می‌کند در حالی که پنجره نقل‌وانتقالاتی اروپا بسته شده و اغلب تیم‌های قطری نیز فهرست خود را پر کرده‌اند و فقط دو تیم جای خالی دارند که آنها نیز خواستار جذب کریمی نیستند؟!

ایران ورزشی: علی کریمی کجاست؟ چرا او را در تمرینات سفت و سخت بدنسازی استقلال نمی‌بینیم؟ چرا هافبک استقلال همچنان وانمود به جدایی می‌کند در حالی که پنجره نقل‌وانتقالاتی اروپا بسته شده و اغلب تیم‌های قطری نیز فهرست خود را پر کرده‌اند و فقط دو تیم جای خالی دارند که آنها نیز خواستار جذب کریمی نیستند؟!

به یاد می‌آوریم زمانی که لیگ نوزدهم به پایان رسید علی کریمی اعلام کرد قطعاً از استقلال جدا خواهد شد. او حتی حاضر به همراهی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم نبود تا اینکه باشگاه استقلال ‌بندی از قراردادش را رسانه‌ای کرد که نشان می‌داد شماره 6 باید تا پایان لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب استقلال بازی کند؛ بند الزام‌آوری که باعث شد کریمی ساکش را جمع و به سوی قطر پرواز کند تا در ترکیب استقلال مقابل تیم‌های آسیایی قرار بگیرد.
بعد از پایان لیگ قهرمانان آسیا به نظر می‌رسید جدایی کریمی قطعی است اما تا به امروز این بازیکن به هیچ تیم خارجی ملحق نشده تا دوباره زمزمه بازگشتش به استقلال از زبان مدیران باشگاه شنیده شود! کریمی در حالی دوباره به سوژه‌ای داغ در باشگاه استقلال بدل شده و مدیران در تلاشند او را متقاعد به بازگشت کنند که استقلال بخش اعظمی از تمرینات بدنسازی خود را انجام داده و احتمالاً کریمی به تمرینات سخت پیش‌فصل نخواهد رسید.
در عین حال شنیده‌ها حکایت از تعمدی بودن رفتار کریمی در مواجهه با تمرینات بدنسازی دارد و گفته می‌شود درد کهنه در ناحیه کمر سبب شده این بازیکن تن به تمرینات تیمی قبل از فصل ندهد و تمرینات اختصاصی را دنبال کند.
اما به هر حال موضوع غیبت‌های مکرر کریمی در تمرینات استقلال هرچه باشد، سران این باشگاه به خواست محمود فکری در تلاشند تا هر طور شده شماره 6 را به خدمت بگیرند تا همچون لیگ نوزدهم در ترکیب استقلال باشد. کریمی که در لیگ نوزدهم به‌واقع یکی از بهترین‌های استقلال بود و با گلزنی‌ها و موقعیت‌سازی‌هایش نشان داد یک سر و گردن بالاتر از دیگر هافبک‌های تیمش است، برای بازگشت به استقلال شروطی را از طریق مدیر برنامه‌هایش مطرح کرده که جالب توجه است.
او که خود را یکی از بهترین‌های حال حاضر فوتبال ایران می‌داند -ادعایی که به‌واسطه عملکرد فصل پیش بیراه هم نیست- از باشگاه استقلال درخواست دستمزد 10میلیاردی داشته است. علاوه بر آن کریمی از مدیران استقلال خواسته ‌بندی در قراردادش قرارد دهند که اگر تیم‌های خارجی او را خواستند در نیم‌فصل از استقلال جدا شود.
ظاهراً باشگاه استقلال با بند جدایی در نیم‌فصل مخالف نیست و تنها مسأله آنها تأمین درخواست مالی کریمی است و امیدوارند این بازیکن با رقم کمتری با استقلال تمدید کند، مثلاً عددی در حدود 7میلیارد تومان که باید دید کریمی در آینده آیا به خواسته باشگاه استقلال پاسخ مثبت خواهد داد یا اینکه برای گرفتن دستمزد 10میلیاردی عزمش را جزم خواهد کرد.
اینکه کریمی خواستار چنین دستمزدی شده شاید با محاسبات دلاری عدد چندان بالایی نباشد اما باشگاه استقلال نیز درگیر پرونده‌های مالی بسیاری است و شاید در این برهه برای تأمین دستمزد کریمی با مشکلاتی مواجه باشد. به هر حال باشگاه استقلال برای عملی کردن برنامه حفظ ستاره‌های فصل قبل راهی جز تمدید قرارداد کریمی ندارد و به نظر می‌رسد دیر یا زود باید قرارداد جدیدی را با این بازیکن بنویسد.
با توجه به اینکه برگزاری لیگ بیستم یک هفته به تعویق افتاده و قرار است برنامه جدیدی اعلام شود احتمالاً تمدید قرارداد کریمی نیز به درازا خواهد کشید چراکه این بازیکن معمولاً علاقه دارد در روزهای پایانی تمرینات پیش‌فصل خودش را به تمرینات استقلال برساند، بنابراین بازگشت کریمی شاید مانند تمرینات پیش‌فصل لیگ نوزدهم قدری به درازا بینجامد.
در عین حال اما تعویق برگزاری بازی‌های لیگ بیستم خبر خوبی برای محمود فکری است و او که این روزها بی‌صبرانه انتظار بازگشت ستاره‌هایی همچون کریمی را می‌کشد زمان بیشتری در اختیار خواهد داشت تا تیمش را آماده لیگ بیستم کند و احتمالاً تیم آماده‌تری را راهی لیگ بیستم کند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.