سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

متئو دارمیان: کونته از نظر تاکتیکی از مورینیو و فن خال بهتر است

متئو دارمیان: کونته از نظر تاکتیکی از مورینیو و فن خال بهتر است

متئو دارمیان، مدافع راست ایتالیایی اینتر می گوید بهترین بازیکن در پستش ترنت الکساندر آرنولد از لیورپول است

به گزارش ایران ورزشی؛متئو دارمیان با گاتزتا مصاحبه ای انجام داده است.

گل های مهم اخیر برای اینتر؟ معتقدم کسانی در تیم هستند که خیلی بیشتر از من عادت به گلزنی دارند اما مهم ترین موضوع اعتمادی است که از مربی و هم تیمی هایم کسب کرده ام. هنوز چند امتیاز با اسکودتو فاصله داریم و امیدوار هستیم در اسرع وقت به آن برسیم. از همان ابتدا می دانستیم که در این فصل می توانیم خوب کار کنیم. بازی ما برابر ساسولو در ماه نوامبر (دیدار رفت) لحظه مهمی از فصل بود. در آن مقطع در حال از دست دادن امتیازات بودیم و پیروزی مقابل ساسولو در افزایش روحیه ما اهمیت داشت. سپس حذف از لیگ قهرمانان اتفاق افتاد. این درست که حذف از مرحله گروهی نکته ای منفی بود اما به جای سرنگون کردن ما، انگیزه ما را برای بهتر کار کردن در ادامه فصل بیشتر کرد.
صحبت های کونته با تیم پس از شکست دادن میلان در بازی برگشت؟ کونته خیلی واضح صحبت کرد. او گفت میلان اکنون پشت سر اینتر است و اینتر از نظر روانشناسی نسبت به آنها برتری پیدا کرده است. کونته به ما گفت همه چیز بستگی به شما دارد و نباید با نگاه کردن به نتایج سایر تیم ها دچار اشتباه شوید. ما نیز همین کار را کردیم و فقط روی خود تمرکز کردیم. تاثیر شایعات فروش و مشکلات مالی اینتر؟ ما حرفه ای هستیم و کار درست یعنی تمرکز روی کار خود را انجام دادیم. این مسئله به ما کمک کرد تا حتی یک گروه متحد تر شویم. دعوت به تیم ملی ایتالیا برای مسابقات یورو؟ به اندازه کافی خوش شانس بودم که توانستم در یورو (2016) و جام جهانی (2014) حضور پیدا کنم. من به کار و تلاش خود ادامه می دهم و سپس خواهیم دید که دعوت خواهم شد یا نه.
دارمیان در مورد مورینیو و لوئیس فن خال نیز صحبت کرد.

فن خال کسی بود که مرا در منچستر یونایتد می خواست. او در یکی از اولین روزهای حضورم من را کنار کشید و گفت به لطف من اینجا هستی و اعتماد من را داری. او گفت تو با آنتونیو والنسیا بر سر قرار گرفتن در ترکیب رقابت کن و بدان که به نام بازیکن اهمیت نمی دهم. مورینیو نیز عشق دیگری جز موفقیت ندارد. به لطف مورینیو بود که قهرمانی هایی از جمله قهرمانی در لیگ اروپا را تجربه کردم. مقایسه کونته با این دو؟ کونته ایده های خوبی دارد و از نظر تاکتیکی یک قدم از آنها جلوتر و بهتر است.
دارمیان سابقه بازی در تیم جوانان میلان را دارد. از او پرسیده شد کسب اسکودتو با اینتر نوعی انتقام است؟

نه، نه، من فقط می توانم در مورد میلان خوب صحبت کنم. من 11 سال آنجا بازی کردم و آنها باعث رشد من شدند. مسیرهای ما از هم جدا شده بود زیرا میلان تیمی عالی بود و من فقط نیاز به بازی داشتم.
دارمیان در مورد بهترین بازیکن هم پست خود صحبت کرد:

در حال حاضر ترنت الکساندر آرنولد. در بین بازیکنان بازنشسته ای که بازی آنها را دیده ام نیز کافو و زانتی را نام می برم. پا به پای اشرف حکیمی پیش رفتن؟ من سعی می کنم اما سخت است. با نگاه به سن و استعداد اشرف، او یکی از بهترین ها است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.