سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

توضیحات مشاور عالی رییس فدراسیون در خصوص مخالفت CAS با درخواست ایران

توضیحات مشاور عالی رییس فدراسیون در خصوص مخالفت CAS با درخواست ایران

غلامرضا رفیعی مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال درباره امور حقوقی در خصوص مخالفت دادگاه CAS با درخواست ایران صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، غلامرضا رفیعی مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در امور حقوقی در پاسخ به این سوال که مخالفت CAS با درخواست ایران، پایانی بر تلاش‌ های فدراسیون در این زمینه بود؟ به رادیو تهران گفت:

ما روز گذشته خودمان اطلاع‌ رسانی کردیم که متاسفانه دادگاه CAS با درخواست فدراسیون فوتبال مبنی بر توقف بازی‌های گروه C موافقت نکرده است. این کار از اختیارات دیوان بود، طرفین دلایلی آورده بودند و دیوان این مسئله را از موارد صدور دستور موقت ندانسته و یکسری موارد مثل فشردگی بازی‌های باقی‌مانده دلیلی بوده است که درخواست ما پذیرفته نشود.  تا 27 اردیبهشت AFC فرصت خواسته که لایحه اصلی دفاعی را بدهد و از طرف دیگر از 3 ژوئن مسابقات شروع می‌شود و کار ما دشوار است تا امیدوار باشیم که قبل از بازی‌های گروه C شاهد تصمیم دادگاه CAS باشیم.
رفیعی ادامه داد:

ما ناامید نیستیم و با امیدواری جلو رفتیم، دستور موقت به معنای صدور حکم اصلی نیست، فرصتی که CAS به AFC داده کار غیرقانونی نبوده و این اختیار را داشته است که اگر یکی از طرفین مهلت بخواهد CAS می‌ تواند مهلت بدهد و اتفاق غیرقانونی نیفتاده است، ولی مهلت زیادی به AFC داده شده است به نسبت تاریخ شکایت و تاریخ بازی‌ های ما است.
مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال افزود:

آنچه مهم است ما باید برای دادخواهی به موقع اقدام می‌کردیم و نباید احتمالات را از نظر دور کنیم. حتی اگر CAS رای صادر کند کسی نمی‌تواند تضمین کند که به نفع ما خواهد بود. تیم ملی ما با همین نگاه کار را ادامه خواهد داد که اگر تصمیم‌گیری نشد و یا اگر حکم به نفع ما نبود شوکی به تیم ملی وارد نشود و بدون آمادگی مسابقات را برگزار نکند.
رفیعی در پاسخ به این سوال آیا فدراسیون فوتبال باید اقداماتش را برای برگزاری مسابقات در بحرین انجام دهد؟ افزود:

ریاست و مدیران ارشد فدراسیون در جریان این موضوع هستند و خودشان را برای هر یک از احتمالات آماده کرده‌اند و پیش‌بینی کردند که اگر حکم به نفع ما نباشد در بحرین بازی خواهیم کرد و اگر حکم به نفع ما باشد تابع حکم خواهیم بود. ما به اختیار مدیران اطلاع‌رسانی کردیم که در این مدت از شفاف‌سازی دور نشویم.
رفیعی در پاسخ به این سوال که در خصوص اتفاقات فوتبال ساحلی شکایتی داریم؟ گفت:

درباره فوتبال ساحلی موضوع با میزبانی فرق می‌کند. یک برداشتی ما از رنکینگ داریم و یک برداشتی هم AFC، ما براساس مسابقات آسیای در سالهای گذشته امتیازات را لحاظ کردیم ولی AFC امتیازات تیم‌ها را براساس آنچه که برای قرعه‌کشی مراحل بعد اتفاق افتاده است لحاظ می‌کند و هنوز این اختلاف حل نشده است. برای مسابقات روسیه قرار شد که سه تیم که بیشترین امتیازارات را در سال‌های 2015 تا 2019 گرفتند اعزام شوند. هنوز در حال مکاتبه هستیم و شریط را بررسی می‌کنیم اگر حق با ما باشد اصرار بر حقانیت‌مان می‌کنیم و اگر حق با AFC باشد تسلیم شویم. مسابقات 2 بار به تعویق افتاد و بازی‌ها لغو شد و گفتند 3 تیمی اعزام می‌شود که معدل امتیازاتش در 3 دوره قبل باشد و این موضوع فعلا مشکل حقوقی ندارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.