شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

پوگبا دوست داشت به رئال مادرید برود؛هالند از 14 باشگاه بزرگ پیشنهاد دارد

مینو رایولا: اساس بارسلونا فلسفه باشگاه است، اساس رئال مادرید بازیکنان بزرگ

مینو رایولا: اساس بارسلونا فلسفه باشگاه است، اساس رئال مادرید بازیکنان بزرگ

مدیر برنامه های مهاجم نروژی دورتموند می گوید رئال مادرید می تواند در پنجره نقل و انتقالات پیش رو هالند را جذب کند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از آ اس،  فلورنتینو پرز هفته گذشته در گفتگویی اعلام کرده بود که در نبود برنامه ای مانند سوپر لیگ و تزریق پول به باشگاه خبری از خرید ها بزرگ نخواهد بود و این موضوع شامل ارلینگ هالند، مهاجم دورتموند و کیلیان ام باپه، ستاره پاری سن ژرمن نیز می شود.با وجود صحبت های فلورنتینو پرز مبنی برای این که رئال مادرید بدون پروژه سوپر لیگ نمی تواند در تابستان پیش رو خرید های بزرگ انجام دهد اما مینو رایولا، مدیر برنامه های ارلینگ هالند نظر دیگری دارد. رایولا در گفتگویی طولانی با نشریه اسپانیایی در این مورد و همچنین مسائل مختلف دیگر صحبت کرده است که در ادامه می خوانید:

هالند چطور است؟

شبیه همه ستاره های دیگر فوتبال در اولویتش قرار دارد. راه دیگری ندارد. کریستیانو، ابراهیموویچ و... همه فوتبال را در مرکز زندگی خود قرار داده اند. هالند رستوران های دورتموند را بلد نیست چون دائما در حال تلاش برای بهتر شدن است و به سختی تلاش می کند. در نهایت، ستاره های بزرگ از نظر من افرادی ساده هستند
با رفتن به مادرید و بارسلونا به همراه پدر هالند همه را متعجب کردید

اگر دلیل سفرمان را بگویم باور نخواهید کرد. پدر هالند باید به ماربیا می رفت و من هم آنجا کار داشتم چون باید به لاپورتا تبریک می گفتم و به مادرید می رفتم و این کار را با هم انجام دادیم. در غیر این صورت در 99 درصد اوقات وقتی سفر می کنم هیچ کس خبردار نمی شود.
ولی این بار همه خبردار شدند...

نکته عجیب این است که بارسلونا ترمینال خصوصی ندارد و خبرنگاران 24 ساعته در ورزشگاه هستند. فکر می کنم منتظر یک بازیگر بودند چون خبرنگاری که از ما عکس گرفت ورزشی نبود. با این حال چیزی برای پنهان کردن ندارم.
هالند به شما گفته دوست دارد کجا بازی کند؟

نه چون اگر الان به من بگوید برایم اهمیت ندارد. باید وقتی در این مورد با من حرف بزند که همه چیز را در ذهنم مرتب کرده باشم و تیم های خواهان او را مانند یک منو جلویش بگذارم و بگویم می توانیم با این تیم ها حرف بزنیم.
آیا می خواهید در تابستان او را جابه جا کنید؟

این چیزی است که همه می گویند اما باید دید در اول سپتامبر هم این همه علاقه به او وجود دارد یا نه. در حال حاضر دورتموند می گوید قصد فروش او را ندارد اما نظر من چیز دیگری است. به نظر من اگر فرصت خوبی پیش بیاید و همه راضی باشند، باید روی آن فکر کنیم.
زمان مناسب برای جدایی هالند چه وقتی است؟

کسی نمی داند. ماندن ریسک است، رفتن هم ریسک های خودش را دارد.
با این حال به نظر موافق جدایی او هستید؟

من موافقم اما دورتموندی ها نه.
آیا حقیقت دارد که بندی در قرارداد هالند است که جدایی او در 2022 را تسهیل می کند؟

مهم تر از بند قرارداد این است که بازیکن دوست دارد جدا شود یا نه. ابراهیموویچ بندی نداشت، پوگبا هم نداشت.
سبک بازی هالند برای لیگ برتر بهتر است یا لالیگا؟

هالند به دو چیز علاقه دارد. گلزنی چون شبیه کریستیانو و زلاتان است و همچنین قهرمانی و در نهایت تصمیم می گیرد که به نظرش در کدام باشگاه بیشتر به این دو چیز می رسد. وقتی باشگاهی مثل رئال مادرید یا بارسلونا خواهانتان باشد، نه گفتن کار سختی است. حضور در لیگ قهرمانان هم اهمیت دارد.

آیا رئال مادرید توانایی خرید هالند را دارد؟

نمی دانم چون از مسائل مالی آنها خبر ندارم با این حال معتقدم می تواند. به نظرم هر تیمی توانایی اش را دارد اما سوال اصلی چیز دیگری است. آیا رئال می تواند از زیان حاصل از نخریدن هالند بربیاید؟ در مورد بارسا هم همین است.
کار بارسلونا برای خرید هالند سخت تر است...

شرایط آنها پیچیده است اما غیرممکن نیست.
به نظر می رسد رئال در تابستان دنبال ام باپه باشد

مشکل تیم های بزرگ همین است. یک سال دیگر از قرارداد ام باپه مانده است. پاری سن ژرمن شرایطی مثل دورتموند و لواندوفسکی دارد یا باید او را بفروشد یا نگه دارد و سال بعد مجانی برود. این موضوع به باشگاه بستگی دارد.
ولی آینده هالند به ام باپه بستگی دارد...

آینده هیچ فوتبالیستی به هیچ فوتبالیست دیگری بستگی ندارد.
چند تیم به جذب هالند علاقه نشان داده اند؟

تمام تیم های بزرگ خواهان او هستند.
این موضوع شامل تمام تیم های سوپر لیگی می شود؟

14 باشگاه بزرگ او را می خواهند. حالا باید ببینیم کدام یک شرایط بهتری دارند.
نظرتان در مورد باشگاه رئال مادرید چیست؟

فلورنتینو توانست پروژه کهکشانی ها را ایجاد کند که فوتبال دوستان نسل من هنوز هم آن را دوست دارند. تاریخچه باشگاه رئال مادرید باورنکردنی است. بازی در این تیم به عنوان یک فوتبالیست عالی است اما در مقایسه با بارسلونا باید بگویم که پایه و اساس رئال روی بازیکنان بزرگ است ولی بارسلونا اساس خود را روی فلسفه خود بنا کرده است.
این موضوع روی بازیکنان هم تاثیر می گذارد؟

از نظر من اگر ابراهیموویچ به رئال رفته بود،هنوز هم در این تیم توپ می زد چون نقطه قوت زلاتان فلسفه او نیست و مثل بازیکنانی بزرگ مثل دی استفانو، کریستیانو یا پوشکاش است. تفاوت دیگر دو تیم این است که رئال به کریستیانو اجازه داد جدا شود اما بارسلونا اجازه جدا شدن به مسی نیم دهد چون حضور او برای فلسفه تیم ضروری است.
رابطه خوبی با پرز دارید؟

نه لزوما. معمولا با مدیران ورزشی تیم در تماس هستم. فقط وقتی با مدیران حرف می زنم که نقش مدیر ورزشی نیز داشته باشند مثل جینو پوتزو. افراد دیگری مثل آنیلی نیز هستند که دوست من است و چند بار در سال با او صحبت می کنم اما در یووه با پاراتیچی در تعامل هستم و در میلان با مالدینی.
بعد از هالند، آیا پوگبا دغدغه بعدی شما در تابستان است؟

سعی می کنم کاری کنم که بازیکن می خواهد. مثلا زلاتان می دانست دوست ندارم به بارسا برود اما خودش دوست داشت در آن تیم باشد و برخلاف نظر مردم، آن انتقال حرکت بزرگی بود و یک شکست محسوب نمی شد چون در عرض 6 ماه زلاتان چیزهای زیادی یاد گرفت. در مورد پوگبا نکته مهم این است که بدانیم برنامه منچستریونایتد چیست. پوگبا به یک چیز علاقه دارد، قهرمانی و می خواهیم این را به او بدهیم چه در یونایتد چه در باشگاه های دیگر.
چرا پوگبا به رئال نیامد؟

این سوال را باید از سران رئال پرسید. در مقطعی پوگبا علاقه و اعتماد زیادی به یونایتد داشت و باشگاه های دیگر هم خواهانش بودند اما الان شرایط پیچیده است چون باشگاه های بزرگ دوست ندارند بازیکنان بزرگ خود را به تیم های بزرگ دیگر بدهند. بازی در رئال برای پوگبا جذبه زیادی داشت چون زیدان الگوی او بود.
این اتفاق الان امکان پذیر است؟

به نظرم هیچ چیز غیرممکن نیست. شاید فردا مادرید بخواهد هازارد را با پوگبا عوض کند. البته این فقط مثال است ولی اگر هر چهار طرف این انتقال راضی باشند، چرا که نه.
نظرتان در مورد سوپر لیگ چیست؟

تفاوت زیادی با سایر تورنمنت ها داشت. همیشه بر ضد فیفا و قدرت طلبی آنها بوده و هستم. موسسان سوپر لیگ قصد داشتند بدون حضور در لیگ قهرمانان این تورنمنت را راه بیاندازند و این اشتباه بود. چرا رئال نباید هم در سوپر لیگ باشد هم در لیگ قهرمانان. این تجربه عالی می شد. سوپر لیگ در کنار لیگ قهرمانان و آن وقت مردم تصمیم می گرفتند کدام یک بهتر است. اعتراض هواداران را باور نمی کردم. آنها به چیزی اعتراض داشتند که اصلا اتفاق نیافتاده بود. اگر دوستش ندارید خب نگاهش نکنید.
به نظرتان سوپر لیگ، لیگ های داخلی را نابود می کرد؟

نه. لیگ قهرمانان است و فیرپلی مالی است که تفاوت بین باشگاه های بزرگ و کوچک را رقم زده است. دلیلش ساده است. در اسپانیا همیشه 6 تیم هستند که به رقابت های اروپایی می روند و فاصله بین تیم ها دارد روز به روز بیشتر می شود.
آیا این همه بازی مشکل ساز نمی شود؟

بارسلونا و رئال مادرید انقدر بازیکن دارند که مشکلشان این است که نمی توانند به همه بازیکنان بازی دهند. باشگاه ها می توانند تورنمنت ها را اولویت بندی کنند و با توجه به هر تورنمنت بازیکن بگیرند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.