چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: در آستانه رسیدن به دستاوردی تاریخی هستیم

آنتونیو کونته: در آستانه رسیدن به دستاوردی تاریخی هستیم

آنتونیو کونته، سرمربی ایتالیایی اینتر، در کنفرانس خبری قبل از دیدار با کروتونه حاضر شد و پاسخگوی خبرنگاران بود:

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از به نقل از اف سی اینتر نیوز صحبت های کونته را می خوانید:

شاگردانم می دانند که فردا باید مثل اینتر بازی کنند. اگر به فکر انجام کاری غیر از این باشیم، غافلگیری بدی رخ می دهد. ما به کروتونه و آنچه آنها در حال انجامش هستند احترام می گذاریم. این تیم انگیزه خواهد داشت و می خواهد ثابت کند که لیاقت ماندن در سری آ را دارد، بنابراین برای نشان دادن آن چه فرصتی بهتر از رویارویی با تیم صدر نشین لیگ؟! من این موضوع را به بچه ها نیز گفته ام و امیدوارم آنها به من گوش دهند و مصمم و مراقب باشند.
کونته در مورد دیدار با استیون ژانگ، رئیس اینتر که پس از 6 ماه به ایتالیا برگشته نیز گفت:

سلام و احوالپرسی ساده ای داشتیم زیرا ما مدتی بود که یکدیگر را ندیده بودیم. او با بازیکنان خوش و بش کرد و برای ما آرزوی موفقیت کرد. ژانگ به خوبی می داند که ما هنوز چیزی را فتح نکرده ایم.
کونته سپس در ادامه در مورد احتمال خستگی تیم به دلیل انجام بازی های فشرده (انجام 7 بازی در ماه آوریل) در مقطع پایانی فصل نیز گفت:

همه تیم ها احساس خستگی می کنند و با توجه به اختلاف در جدول شاید تیم های دیگر بیشتر آن را احساس کنند. با این حال ما در آستانه رسیدن به یک دستاورد تاریخی هستیم و فکر نمی کنم که صحبت در مورد خستگی مناسب باشد. اگر کسی چنین احساسی دارد بهتر است به من بگوید تا او را نیمکت نشین کنم!
از کونته پرسیده شد آیا بازیکنی وجود دارد که رشد قابل توجهی داشته که او را غافلگیر کند؟

اگر به یاد داشته باشید، در ابتدای فصل گفتم که موفقیت اینتر به رشد تک تک بازیکنان بستگی دارد. این همان اتفاقی است که رخ داده و به همین دلیل اینتر اکنون فرصت انجام کاری خارق العاده را دارد. همه بازیکنان پیشرفت کرده اند و مسئولیت پذیر تر شده اند و ما در حال گرفتن پاداش کارمان هستیم. حتی پینامونتی که به دلیل حضور سانچز، لوکاکو و مارتینز فرصت کمی برای بازی داشت هم اکنون بازیکن بهتری نسبت به قبل است. وقتی سخت کار می کنید، همیشه رشد شخصی وجود دارد و این اجتناب ناپذیر است.
آیا نقطه عطف پیروزی برابر یوونتوس بود؟ کونته در مورد این سوال گفت:

من فکر می کنم لحظات مهم مختلفی در این فصل وجود داشته که باعث شده اعتماد به نفس و همچنین آگاهی ما نسبت به توانایی هایمان بیشتر شود و این فقط به یک بازی مربوط نمی شود. پس از ادامه دادن به تعقیب هنگامی که در رده دوم جدول قرار داشتیم، صدرنشین شدن و ادامه دادن به آن حیاتی بود زیرا شما یا نشان می دهید که می توانید فشار را تحمل کنید و در صدر بمانید یا می توانید تحت تاثیر فشار قرار بگیرید و نتوانید آنگونه که می خواهید کار کنید. بچه ها خوب کار کرده اند و پیام هایی که به آنها داده شده را درک کرده اند. به همین دلیل است که ما در حال حاضر در مورد تیمی صحبت می کنیم که سرنوشتش در دستان خودش است.
کونته اینتر را تغییر داده است. از او پرسید شد که آیا اینتر نیز او را تغییر داده است؟

هدف من در تمام باشگاه هایی که بوده ام اعمال کردن دیدگاه ها و عقایدم بوده است. مسیری که آغاز کردیم شامل فداکاری ها، عرق ریختن ها و سخت کوشی ها بوده و این راهی است که برای ارج گذاشتن به تاریخ اینتر و همچنین موفق و معتبر بودن باید دنبال کرد. در اینجا، من با افراد زیادی روبرو شده ام که می خواهند در این مسیر گام بردارند. ما دو سال مهم را در کنار هم تجربه کرده ایم که در طی آن اینتر اعتبار خود را در سطح داخلی و بین المللی دوباره به دست آورده است. این یک سفر مهم بوده است.
کونته در مورد مصدومیت آرتورو ویدال و همچنین نزدیک بودن الکسیس سانچز به رم در ژانویه نیز گفت:

ویدال پس از عملی که روی زانویش انجام شد، با مشکلات پیش بینی نشده ای رو به رو شده و این مسئله بازگشتش را به تاخیر انداخته است. او همچنان به طور جداگانه تمرین می کند و برای فردا در دسترس نیست. امیدوارم او برای بخش پایانی فصل در دسترس باشد. سانچز نیز مطمئنا پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات، کاملا روی اینتر و هدف باشگاه متمرکز شد زیرا من فکر می کنم او محیط اینجا که مثل یک محیط خانوادگی است و همه در آن احساس مهم بودن می کنند را درک کرده است. من فکر می کنم که الکسیس خوشحال است و می تواند در پایان فصل حتی بیشتر به زمین برود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.