شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

توماس توخل: مقایسه هازارد و پولیشیچ؟ او پیراهن هازارد را انتخاب کرده و باید با این مسئله کنار بیاید!

توماس توخل: مقایسه هازارد و پولیشیچ؟ او پیراهن هازارد را انتخاب کرده و باید با این مسئله کنار بیاید!

تیم های چلسی و فولام فردا (شنبه) و در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، از توماس توخل، سرمربی آلمانی باشگاه چلسی راجع به مصدومان این تیم پیش از تقابل با فولام و همچنین آمادگی متئو کواچیچ برای حضور در این بازی سوال شد و او پاسخ داد:

نه متاسفانه، متئو هنوز هم مصدوم است. او با ما تمرین کرد اما هنوز از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست و در پایان جلسه تمرینی نیز احساس درد داشت. متاسفانه او برای بازی فردا در دسترس نخواهد بود. به غیر از کواچیچ و رودیگر که در اواخر بازی با رئال مادرید دچار مصدومیت شد، باقی بازیکنان برای بازی مقابل فولام آماده خواهند بود.
از توخل سوال شد که آیا نگران وضعیت رودیگر و کواچیچ پیش از تقابل با رئال مادرید است که او پاسخ داد:

بله قطعا همینطور است. پیش از تمرینات امروز ما فکر می کردیم که کواچیچ شانس بسیار خوبی برای ملحق شدن به ما قبل از بازی با رئال مادرید خواهد داشت. اکنون کمی نسبت به وضعیت او نگران هستیم. نمی خواهم به شکل بسیار ناامید کننده درباره این مسئله صحبت کنم، باید فردا وضعیت نهایی او را مشاهده کنیم. در رابطه با وضعیت رودیگر بایم بگویم که احساس بسیار خوبی نسبت به حضور او مقابل رئال مادرید دارم.
درباره تمدید قرارداد آندریاس کریستنسن
من فکر می کنم که اگر او در زمین صحبت هایش را انجام دهد و اگر به عملکرد خوب خود ادامه دهد، از تمامی حقوق لازم برای ادامه حضورش در اینجا برخوردار خواهد بود. از نظر من، کریستنسن از حضورش در اینجا خوشحال است و من هم از حضور او در اینجا خوشحالم. من هیچوقت در مسائل صحبت و مذاکرات با بازیکنان برای تمدید قرارداد دخالت نکرده و دخالت نخواهم کرد. مهم ترین مسئله این است که او حرفش را در زمین بزند و نباید سایر مسائل باعث پرت شدن حواسش از اصل موضوع (عملکردش در زمین) شود.
درباره مقایسه میان هازارد و پولیشیچ
او پیراهن هازارد را بر تن می کند و اکنون باید با این مسئله کنار بیاید! من فکر می کنم که خود او نیز در این مقایسه ها کمی تاثیرگذار است. خیلی خوشحالم که کریستین در لحظات سرنوشت ساز و تعیین کننده، در بهترین فرم خود ظاهر می شود. او از اعتماد به نفس لازم برخوردار است و این نکته مهمی برای او محسوب می شود. اکنون او به لحاظ جسمانی کاملا آماده است اما در رابطه با حضورش در بازی فردا هنوز تصمیم گیری نکرده ام. با این حال، از این که پولیشیچ اینقدر بازیکن موثر و تعیین کننده‌ای است و از اعتماد به نفس کافی برخوردار است، خیلی خوشحالم.
از توخل سوال شد که آیا پیش از انتصابش به عنوان سرمربی چلسی، انتظار چنین کسب چنین نتایج درخشانی را داشت که او پاسخ داد:

نمی دانم، انتظار بیش از حدی نداشتم زیرا اگر انتظار بیش از حدی نسبت به آینده خود داشته باشید، ناامید شده و این مسئله از دستیابی شما به اهداف بزرگ جلوگیری می کند. اگر پیش از شروع یک مسابقه، از کسب نتیجه تساوی در آن بازی راضی باشید، خودتان را از دستیابی به پیروزی در آن بازی محروم کرده اید زیرا احتمال پیروزی شما در آن مسابقه وجود داشته است اما انتظارات شما از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کرده است. هیچ انتظاری نسبت به حداکثر امتیاز کسب شده، عناوین قهرمانی یا میزان موفقیت خود در اینجا نداشتم. اکنون چالش های بزرگی در لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر و جام حذفی داریم و هنگامی که با چلسی وارد یک رقابت می شویم، برای قهرمانی در آن تورنمنت بازی می کنیم و این همان چیزی است که از خود انتظار دارم. آیا می توانیم در تمامی بازی های خود تا پایان فصل جاری پیروز شویم؟ احتمالا نه، اما سعی و تلاش خود را خواهیم کرد.
از توخل درباره وضعیت تیمو ورنر و عملکرد ضعیف این مهاجم آلمانی در امر گلزنی سوال شد و او پاسخ داد:

آیا دوست دارم او گل های بیشتری به ثمر برساند؟ قطعا بله! آیا ورنر نیز خواهان به ثمر رساندن گل های بیشتری است؟ قطعا همینطور است. او باید به توانایی های خود باور داشته باشد. تیمو در دوران بازی خود کاری به غیر از گلزنی انجام نداده است. او باید روی گلزنی تمرکز کند زیرا این همان کاری است که او عادت به انجامش داشته است، این همان کاری است که او باید انجام دهد. بدترین سناریو برای او چیست؟ این است که در بازی بعدی، یک فرصت گلزنی دیگر را نیز از دست بدهد؛ میلیون ها نفر هستند که هرگز چنین فرصت هایی را به دست نمی آورند و نمی توانند در چنین سطحی از فوتبال بازی کنند، پس اگر از دست دادن فرصت گلزنی بدترین چیز است، باید آن را به گل تبدیل کنید، در غیر این صورت باید منتظر فرصت بعدی بمانید. من می خواهم با شما و تیمو صادق باشم.
توخل در ادامه افزود:

آیا از این که تیمو فرصت های گلزنی‌اش را از دست می دهد، خوشحال هستیم؟ خیر. آیا این مسائل به کیفیت او ارتباط دارد؟ خیر، این مشکل مربوط به اعتماد به نفس او است. صحبت درباره این موضوع بسیار راحت تر از انجام دادن آن است. من در تمامی دوران فوتبال خود هیچوقت گلزنی نکردم و انجام دادن این کار برای من همچون جشن تولد و کریسمس بود! صحبت درباره این موضوع خیلی ساده و آسان است و من نمی خواهم مشکل را از آنچه که است، بزرگ تر کنم. تیمو باید از این مشکلات عبور کند، زندگی همین است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.