یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

شوچنکو: تا 3 ماه پس از فینال استانبول، با جیغ و داد از خواب می پریدم

شوچنکو: تا 3 ماه پس از فینال استانبول، با جیغ و داد از خواب می پریدم

آندری شوچنکو به مرور خاطرات قدیم پرداخته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال ایتالیا، آندری شوچنکو طی 7 سال حضور در میلان به بالاترین سطح از افتخارات ممکن برای یک فوتبالیست دست پیدا کرد؛ خاطرات شوا در سن سیرو اما تماما خوش و شیرین نیستند. سرمربی کنونی تیم ملی اوکراین در مصاحبه خود از این خاطرات می گوید:

یوونتوس میلان، لیگ قهرمانان اروپا، 2003
پنالتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا؟ همیشه تردید هایی داشتم اما به هیچ عنوان نمی ترسیدم. وقتی که قرار بود پنالتی بزنم، به همه چیز فکر می کردم، به کودکی ام در چرنوبیل، دوستانی که از دست دادم و هر چیزی. با خودم گفتم "وقتی جهت ضربه را انتخاب کردی، نظرت را عوض نکن. یادم می آید که زبانم را روی لب هایم قرار دادم و متوجه شدم دهانم کاملا خشک شده است. نگاهم به داور بود چون صدای هواداران نمی گذاشت صدای دیگری به گوش برسد؛ صدای سوت را هم نشنیدم. داور به من علامت داد و حرکت کردم. زمانی که توپ به میانه راه رسیده بود، دیدم که بوفون خلاف جهت پریده است. قبل از هر کس دیگری فهمیدم که کار تمام شده بود؛ آن تصویر تا ابد در ذهنم باقی می ماند.
زوج ایتالیایی اش در خط حمله میلان، فیلیپو اینزاگی
پیپو غرق در فوتبال است. صبح قبل از فینال، بیدار شدم و بیرون اتاقم را نگاه کردم. محل اقامت ما نزدیک زمین گلف بود. فردی را دیدم که تنهایی در حال دویدن است. او به اطرافش نگاه می کرد تا ببیند آیا یک داور نامرئی به خاطر آفساید سوت زده است یا نه! او تظاهر کرد که گل زده و حرکتش هم آفساید نبود؛  پس از آن به خوشحالی پرداخت! آن شخص پیپو بود.
فینال کابوس وار استانبول
فینال  2005 استانبول؟ تا سه ماه پس از آن شب ها با جیغ و داد از خواب می پریدم. گاهی اوقات هنوز هم به آن بازی فکر می کنم. خیلی از هم تیمی هایم پس از آن بازی به هیچ وجه دوست نداشتند که دوباره آن را بینند در حالی که من آن بازی را حفظ هستم. شانس لیورپول یک در صد بود، آنها تسلیم نشدند، این کار تحسین برانگیز است.
ماتراتزی در نقش منفی نمایش 
دربی میلان در لیگ قهرمانان اروپا؟ به خاطر مصدومیت چند ماه قبلم،  آن بازی را باید با 5 صفحه فلزی در استخوان گونه ام به میدان می رفتم. قبل از شروع بازی، ماتراتزی در تونل چیزهای خوشایندی در مورد وضعیت صورتم نگفت، در جوابش خندیدم! اما خب این را هم می دانستم که او در زندگی واقعی چنین نظر ندارد، همه ما بازیکنان بخشی از یک نمایش هستیم و او هم باید نقش خودش را بازی می کرد. علاوه بر اینها، اغلب اوقات کسانی که سعی می کنند مرا بترسانند، فراموش می کنند از کجا آمده ام.
ترک روسونری و حضور در چلسی
انتقال به چلسی؟ گالیانی و برلوسکونی هز کاری از دست شان بر می آمد انجام دادند تا مرا در میلان نگه دارند؛ آنجا خانه من بود اما آبراموویچ هم 3 سال تمام سعی کرده بود با من قرارداد امضا کند. انتقامم از لیورپول را گرفتم اما اوضاع در چلسی خوب پیش نرفت. با این حال به نظرم کاری که انجام دادم اشتباه نبود. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.