شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

5 گل خورده در 6 بازی؛ زنگ خطر در کلونی سرخ‌ها

نگرانی پنهان پرسپولیس

نگرانی پنهان پرسپولیس
فرزاد آشوبی
فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس

ایران ورزشی:  پرسپولیس در برابر الریان عملکرد خوبی داشت و توانست در بازی برگشت مرحله گروهی این تیم را با یک نتیجه خوب شکست دهد. این نشان می‌دهد شناخت و آنالیز پرسپولیس به خوبی انجام شده است و در نتیجه عملکرد خوبی هم بازیکنان این تیم داشتند. نکته مهم اینکه مهاجمان و بازیکنان پرسپولیس در دیدار با الریان به خوبی از موقعیت‌ها استفاده کردند اما من در کل مشکل گلزنی و فرصت سوزی در پرسپولیس را قبول ندارم. تمام بازیکنانی که در فاز هجومی پرسپولیس بازی می‌کنند، تازه به این تیم اضافه شدند. اگر در مقطعی هم نتوانستند از موقعیت‌ها استفاده کنند باید به حساب همین موضوع بگذاریم. مغانلو تازه به این تیم اضافه شده و آل‌کثیر و ترابی نیز مدتها از تیم دور بودند. آل‌کثیری که شش ماه اصلاً تمرین گروهی هم نکرده است. به همین خاطر باید در این مورد صبور باشیم.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا یکی از شانس‌های قهرمانی است. پرسپولیس یک مدعی بزرگ در غرب آسیا است. البته در مرحله گروهی برتری ویژه‌ای در سایر رقبا ندیدیم و سطح سایر تیم‌ها خیلی بالا نیست، ولی در مورد پرسپولیس هم یک نگرانی وجود دارد؛ دریافت 5 گل در 6 بازی برای تیمی که اهداف بزرگی دارد جای نگرانی دارد. قطعاً این نقص پوشش داده خواهد شد اما پرسپولیس می‌توانست در مرحله گروهی در فاز دفاعی عملکرد بهتری داشته باشد. البته اینکه ما بگوییم تیم‌های دیگر عملکرد خاصی نداشتند دلیل بر این نیست که پرسپولیس در مراحل بعد کار راحتی خواهد داشت. قطعاً تک بازی شرایط متفاوتی دارد و تیم پرسپولیس هم کار سختی دارد.

احتمال رویارویی تیم‌های ایرانی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا یک اتفاق ویژه نیست. رویارویی تیم‌های ایرانی در مرحله حذفی قبلاً هم اتفاق افتاده و مورد خاصی نیست. به نظرم به لحاظ فوتبالی این اتفاق می‌تواند جذاب باشد، ولی اینکه دو نماینده ما مقابل یکدیگر قرار بگیرند شاید برای فوتبال کشور خوب نباشد اما همانطور که گفتم از لحاظ فوتبالی جذاب است. در کل با عملکردی که پرسپولیس در مرحله گروهی از خود ارائه داد، من به این تیم امیدوارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.