یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

خستگی مفرط و تزلزل در دفاع

بدون سیدجلال خبـــری از کلین‌شیت نیست

بدون سیدجلال خبـــری از کلین‌شیت نیست
میعاد نیک
میعاد نیک

ایران ورزشی: در شبی که سیدجلال حسینی نقش رهبری مدافعین تیم فوتبال پرسپولیس را برعهده نداشت، دروازه حامد لک متزلزل‌تر از همیشه نشان داد و دو مدافع جوان سرخ‌ها هم مطمئن نبودند

برنامه‌ریزی عجیب و غریب کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری هرچه سریع‌تر رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حاکی از بروز یک سوءمدیریت گسترده و ناتوانی مدیران اجرایی در مسابقات بود که دودش بیش از هر کس دیگری به چشم بازیکنان و کادرهای فنی تیم‌های غرب آسیا، مخصوصاً نمایندگان فوتبال ایران فرو رفت. در شرایطی که تیم‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتور و فولاد مجبور بودند تقریباً هر 72 ساعت در زمین مسابقه حاضر شوند، فشار روحی و بدنی روی تمام ارکان تیم‌ها بالا رفت و ثمره آن هم در کیفیت نازل تیم‌های ایرانی طی دو بازی آخر به بار نشست.

پرسپولیس که تقابل با الوحده امارات را به همین خستگی و ناتوانی بدنی واگذار کرده بود، شاید اگر با حریفی قدرتمندتر از الریان قطر در واپسین گام حضورش در هندوستان بازی می‌کرد، حتی از رؤیای صعود به‌عنوان تیم صدرنشین هم دور می‌شد. سرخ‌ها گرچه 4 گل به ثمر رساندند و بارها هم دروازه تیم قطری را مورد تهدید قرار دادند اما این تمام چیزهایی نبود که از آخرین نمایش قرمزهای تهرانی در گوا باقی ماند. پرسپولیس به همان اندازه که خوب گل می‌زد، خوب هم گل می‌خورد و علت آن نیز به خستگی مفرط محمدحسین کنعانی‌زادگان در قلب خط دفاعی و حضور فرشاد فرجی ناوارد با شرایط آسیایی بازمی‌گشت.

پرسپولیس در واقع همان تیمی بود که پیش از این هم دیده بودیم، تیمی که موقعیت‌های خوبی می‌سازد و اخیراً با جا افتادن شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر در ترکیب خود به راندمان گل‌زنی بالایی هم رسیده اما وجه تمایز سرخ‌ها با سایر دیدارهای‌شان به ضعف ناشی از فرسودگی در کمربند تدافعی بازگشت. در شبی که سیدجلال حسینی نقش رهبری مدافعین تیم فوتبال پرسپولیس را برعهده نداشت، دروازه حامد لک متزلزل‌تر از همیشه نشان داد و دو مدافع جوان سرخ‌ها هم مطمئن نبودند. شاید اگر تیم پرسپولیس خسته نبود و حسینی هم در ترکیب حضور داشت، هرگز دروازه قرمزها در تقابل با مهاجمان نه‌چندان مطرح الریان قطر باز نمی‌شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.