جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

ناصر ابراهیمی: بازیکنان نباید وسط زمین برای پنالتی با کادرفنی صحبت کنند

ناصر ابراهیمی: بازیکنان نباید وسط زمین برای پنالتی با کادرفنی صحبت کنند

ناصر ابراهیمی از پرسپولیس و یحیی گل محمدی تمجید کرد.

به گزارش ایران ورزشی، ناصر ابراهیمی در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل الریان قطر در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میزان گفت:

صعود پرسپولیس از گروهش خیلی طبیعی بود و جز این هم انتظاری نبود. از عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خیلی رضایت دارم، فقط در بازی برگشت مقابل الوحده امارات، با غرور در زمین ظاهر شدند. هر چند کشورهای حوزه خلیج فارس از بازیکنان و مربیان خارجی برای تقویت فوتبال‌شان بهره گرفتند و در بعضی مواقع حتی از طریق تغییر ملیت بازیکنان اقدام کردند، اما با این وجود بازیکنان ایرانی استعداد بیشتری دارند.
ابراهیمی افزود:

شاگردان گل‌محمدی در فاز تهاجمی تیمی بدون نقص عمل می‌کنند، اما برای قهرمانی و رسیدن به فینال بعضی مسائل سرخ‌پوشان جای کار دارد. شاگردان گل‌محمدی در برگشت به دفاع سرعت کمتری نشان دادند که این مشکل به  دو نکته وابستگی داشت. اول عملکرد مدافعان کناری پرسپولیس در این مرحله و دوم نگاه هافبک‌های دفاعی که تئوری دفاعی نداشتند. برای مثال وحید امیری که بازیکن خیلی خوبی است و در فاز تهاجمی از سمت چپ عالی عمل می‌کند نتوانست در پست مدافع چپ موفق عمل کند. یا اینکه سیامک نعمتی که در زمان برانکو معمولا بازی در پست هافبک را تجربه می‌کرد، باید برای بازی در دفاع راست توجیه شود. عملکرد مدافعان کناری پرسپولیس باعث ایجاد فرصت برای رقبا و تنها شدن مدافعان وسط تیم مانند سیدجلال حسینی می‌شد.
پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت:

از طرف دیگر در فوتبال امروز جهان، هافبک دفاعی تعریف وظایف خودش را دارد و حتی می‌تواند فضای پشت مدافعان را پوشش بدهد. با این وجود احمد نورالهی و کمال کامیابی‌نیا به دنبال گلزنی بودند در حالی که از آنها باید خواسته شود که بیشتر به عملکرد دفاعی تیم کمک کنند.
ابراهیمی در مورد لزوم رعایت برخی هماهنگی‌ های پیش از مسابقه بین پرسپولیسی‌ ها تصریح کرد:

در بعضی مسابقات شاهد بودیم بازیکنان در وسط زمین برای ضربه پنالتی با کادرفنی صحبت می‌ کنند. برای کنعانی‌ زادگان و سرمربی پرسپولیس اصلاً مناسب نیست که این هماهنگی‌ ها درون زمین مسابقه انجام شود.
ابراهیمی درباره بازگشت پرسپولیس به ایران و ادامه رقابت‌ های لیگ برتر گفت:

از نظر بدنی بازیکنان پرسپولیس خیلی آماده هستند؛ اما به دلیل اینکه مدتی را در کنار خانواده‌شان نبوده‌اند بهتر است که از نظر روحی و روانی به تیم توجه بیشتری شود. به نظرم پرسپولیس به زمان استراحت بیشتری نیاز دارد.
پیشکسوت پرسپولیس گفت:

نباید فراموش کرد که پرسپولیس در کنار گل‌محمدی سه مهره ارزشمند دیگر در کادرفنی خودش دارد. حمید مطهری، افشین پیروانی و کریم باقری به همراه سرمربی تیم از تجارب‌شان برای این مدت قرنطینه و دوری از خانواده بازیکنان پرسپولیس باید بهره بگیرند. پرسپولیس شانس اصلی قهرمانی در لیگ برتر است و تیم‌های دیگر مانند سپاهان و استقلال هم دارای شانس هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.