سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شجاعت تحسین‌برانگیز استقلال

شجاعت تحسین‌برانگیز استقلال
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: استقلال در دو بازی آغازین خود در گروه C لیگ قهرمانان آسیا توقعی را ساخت که انگار باید تا روز آخر تمام حریفانش را گلباران می‌کرد.

این ممکن نبود، چون استقلال در همان ۲ بازی آغازین لیگ قهرمانان نیز مشکلات دفاعی خود را شناخت و باید برای جبران آن به فوتبالی منطقی‌تر رو می‌آورد.

توجه کنیم که مشکلات دفاعی استقلال از زمان استراماچونی نیز وجود داشت و با تغییرات پی در پی مربیان هرگز ساختار دفاعی استقلال شکل نگرفت. در ضمن فرهاد مجیدی در تصمیمی سخت محمد دانشگر را به دلیل کج‌رفتاری او کنار گذاشت و به رغم آنکه از مشکلات دفاعی تیمش مطلع بود اما برای بازگشت دانشگر به تیم مماشات نکرد و نشان داد که سختگیرانه پای تصمیمش ایستاده است.

بنابراین آنچه از قدرت دفاعی استقلال در آسیا دیدیم، دلایل و ریشه‌های قدیمی دارد و البته دلیل تازه‌اش نیز اخراج موقت دانشگر از تیم می‌تواند باشد. استقلال اما فارغ از این نکات نیز در ساختار دفاعی خود دچار اشکالاتی است که باید برای جبرانش در آینده تصمیمات فنی بهتری بگیرد.

توقع حمله بی‌پشتوانه و بی‌ترس در تمام بازی‌ها از استقلال بیجا به نظر می‌رسد و البته استقلال در تمام بازی‌هایش نمایشی هجومی داشت و حتی بهترین تیم غرب آسیا در نمایش هجومی بود.

فرهاد مجیدی در استقلال بازی‌های شجاعانه‌ای را به نمایش گذاشت و نشان داد برای زیبایی‌های بازی استقلال چقدر اهمیت قائل است و بین بازی زیبا و نتیجه تضادی نمی‌بیند. این فکر خوبی در ایده‌های مربیگری اوست.

استقلال حالا به مشکلات خود اشراف دارد و در لیگ هم شاید بازی به بازی در روندی رو به جلو، مشکلات دفاعی‌اش را برطرف کند.

استقلالی را که در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم، تصویری از یک تیم شجاع بود که توانست سرانجام به عنوان صدرنشین گروه مرگ غرب آسیا صعودش را جشن بگیرد. اینکه استقلال این شجاعت در بازی را در آینده تا چه اندازه در لیگ نیز به تصویر بکشد، می‌تواند از جذابیت‌های فصل جاری لیگ برتر باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.