پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

فولادی که خم شد ولی نشکست

که جنگیدن و باختن بهتره!

که جنگیدن و باختن بهتره!
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

ایران ورزشی: با نگاهی گذرا به تورنمنت لیگ قهرمانان آسیا و عملکرد نمایندگان فوتبال ایران در این رقابت‌ها اگر صدرنشینی تیم پرسپولیس را اتفاقی روتین و مثل همیشه بدانیم، درخشش استقلال در گروه مرگ را ناشی از حضور فرهاد مجیدی در رأس امور فنی تلقی کنیم و به صعود معجزه‌وار تراکتور به‌چشم یک شانس بزرگ بنگریم؛ تنها فولاد باقی می‌ماند که با شایستگی صفت پدیده را یدک بکشد. فولادی‌ها در شب‌هایی که سایر تیم‌های ایرانی خوش می‌درخشیدند و نتایج مناسبی را کسب می‌کردند، زیبا بازی می‌کرد و در یکی از سخت‌ترین گروه‌های ACL۲۰۲۱ به رجزخوانی مقابل رقبای نامداری مانند النصر عربستان و السد قطر مشغول بود.

شاید اگر لیگ قهرمانان آسیا برای پسران آفتاب‌سوخته خوزستان به‌مانند دو دیدار نخست‌شان مقابل العین امارات و السد دوحه ادامه می‌یافت، الان این جواد نکونام بود که تیمش را با افتخار صدرنشینی به اهواز بازمی‌گرداند و تعداد نماینده‌های فوتبال کشورمان را از عدد قابل‌قبول ۳ به حداکثر تعداد ممکن ارتقا می‌داد اما یک اتفاق غیرطبیعی باعث شد تا فولاد در عربستان زمینگیر شود. مثبت شدن تست کرونای صالح حردانی که بی‌شک همان ژ-۳ مخفی جواد نکونام برای تسخیر جناح چپ رقبای گردن‌کلفت به‌شمار می‌رفت، باعث شد تا هم جناح راست تدافعی و حتی تهاجمی سرخ‌پوشان خوزستانی تضعیف شود و هم حریفان از سمت چپِ‌شان هرچه بخواهند، بتوانند.

فولادِ جوان با ترکیبی مملو از ستاره‌های کم‌نام‌ونشان بیشتر از انتظارات در لیگ قهرمانان آسیا نشان داد و با جسارتی که از خود در تقابل با غول‌های عربی به‌نمایش گذاشت، باز هم ثابت کرد که جنگیدن و باختن بهتر از این است که از پیش بازنده باشی. تیم یکدست و خوش‌ترکیب جواد نکونام در نخستین تجربه بین‌المللی‌اش نتوانست موفقیت چندانی کسب کند اما مشخص شد که فولاد برای لیگ بیست‌ویکم برنامه‌های خاصی خواهد داشت.

 جنوبی‌ها را هرگز نباید دست‌کم گرفت؛ شاید جام قهرمانی پس از ۵ فصل باز هم به دیار آفتاب و طلای سیاه بازگردد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.