جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

ازبکستان و امارات مقابل رقبای‌ ایران

ایران برنامه ای ندارد اما بحرین و عراق در فیفا دی به میدان می روند

ایران برنامه ای ندارد اما بحرین و عراق در فیفا دی به میدان می روند

هم گروهی های تیم ملی فوتبال ایران برای آمادگی بیشتر و رسیدن به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی، برنامه بازی های خود در فیفا دی های پیش رو را اعلام کردند.

به گزارش ایران ورزشی، این اتفاق در حالی می افتد که تیم ملی فوتبال ایران هنوز برنامه مدونی برای دوران پیش رو تا آغاز مجدد بازی های مقدماتی ندارد. این بی برنامگی تیم ملی در حالی اتفاق می افتد که در ماه پیش رو دو تیم بحرین و عراق بازی های تدارکاتی خود را برای این دو روز مشخص تثبیت کرده اند.
 
دو فیفا دی پیش رو، روزهای 12 و 22 نوامبر هستند که تیم های مختلف دنیا به برگزاری بازی های تدارکاتی مورد نیاز خواهند پرداخت. در این میان تیم ملی بحرین در روز 22 نوامبر (دوشنبه 26 آبان ماه) در امارات به مصاف تیم ملی فوتبال این کشور می رود و عراقی ها نیز برای بازی تدارکاتی پیش روی خود با تیم ملی ازبکستان به توافق رسیدند.
 
با این حساب که دو تیم مهم و البته خطرناک حاضر در گروه ایران در ماه پیش رو یک بازی تدارکاتی خواهند داشت باید دید مسئولان فدراسیون فوتبال چه تصمیمی خواهند داشت و چه برنامه ای برای آمادگی بیشتر بازیکنان تیم ارائه خواهند کرد.
 
ملی پوشان فوتبال ایران پیش از این قرار بود در مهر ماه دو دیدار تدارکاتی داشته باشند اما این اتفاق به دلیل شیوع ویروس کرونا در میان بازیکنان تیم ملی مالی نیفتاد و دومین بازی اسکوچیچ و بازیکنانش لغو شد. آنها در ابتدا در ازبکستان برابر این تیم به میدان رفتند و توانستند دو بر یک به پیروزی برسند اما در حالی که در محل برگزاری دیدار دوم خود یعنی آنتالیای ترکیه اردو به پا کردند موفق نشدند برابر تیم ملی مالی به میدان بروند.
در حال حاضر در جدول رده بندی مرحله گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر ، تیم ملی عراق با 11 و بحرین با 9 امتیاز در رده های اول و دوم هستند و تیم ملی ایران نیز با 6 امتیاز در رده سوم قرار دارد و این بدان معناست که تیم ملی ایران برای صعود کم دردسر به مرحله باید برابر دو رقیب مهم خود یعنی عراق و بحرین به برتری برسند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.