پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

تصمیم جنجالی پورموسوی برای ادامه لیگ

صنعت‌نفت آبادان با امیدها ادامـــه می‌دهد

صنعت‌نفت آبادان با امیدها ادامـــه می‌دهد
ارسام پورحسینی
ارسام پورحسینی خبرنگار

حالا که پورموسوی متوجه شده که مشکلات قرار نیست به این زودی‌ها حل شود و البته ‌نفت آبادان دیگر شانسی برای کسب سهمیه ندارد و خطر سقوط هم تهدیدش نمی‌کند، در تصمیمی جالب و جنجالی قرار است در بقیه بازی‌ها، به بازیکنان جوان خود فرصت بدهد

یران ورزشی/صنعت‌نفت آبادان یکی از تیم‌هایی بود که خیلی زود سرمربی خود را انتخاب و سیروس پورموسوی را به عنوان نفر اول کادرفنی معرفی کرد. در آن روزها، بحث در مورد شرایط مالی صنعت‌نفت آبادان زیاد بود اما ظاهراً خبرهای خوبی از شرکت‌های مختلف برای کمک به تیم به گوش می‌رسید. به همین دلیل کادرفنی تلاش کرد بازیکنان خوبی به خدمت بگیرد تا جای نفرات زیادی که جدا شدند را پر کنند.
در این میان، حتی بازیکنان جدیدی که به صنعت‌نفت ‌رفتند خیال‌شان راحت بود که این بار مشکل مالی را تجربه نمی‌کنند و به همین دلیل با تمرکز بالا و قدرت کارشان را دنبال کردند اما انگار تصورات و قول‌ها همه اشتباه از آب در آمد.
صنعت‌نفت آبادان شروع خیلی خوبی در لیگ داشت و توانست حتی در برهه‌ای، صدر جدول را در اختیار بگیرد. این تیم حتی جلوی مدعیان، برای پیروزی به میدان می‌رفت و نمایش خوبی داشت. به صورتی که خیلی‌ها زردپوشان آبادانی را در بدترین حالت، شانس سهمیه می‌دانستند و معتقد بودند صنعت‌نفت می‌تواند حتی مدعی قهرمانی هم باشد.
تیم سیروس پورموسوی نیم فصل اول را به خوبی پشت سر گذاشت و نتایج درخشانی گرفت اما مشکلات مالی روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شد. در کنار مشکلات مالی، وعده و وعیدهایی که محقق نمی‌شد، انگیزه را از تیم گرفته بود. با وجود این مشکلات، سیروس پورموسوی سرمربی صنعت‌نفت آبادان تلاش زیادی کرد که به تیمش انگیزه و روحیه بدهد تا کار را با قدرت دنبال کنند اما این تلاش هم چندان تأثیرگذار نبود و دیگر از آن صنعت‌نفت قدرتمند خبری نشد که نشد.
وقتی پورموسوی تیمش را بی‌انگیزه می‌دید و البته مشکلات حل نمی‌شد، تصمیم گرفت استعفا بدهد و حتی چند روز هم سر تمرینات حاضر نشد تا بلکه این مسأله تلنگری به مسئولان باشگاه و آبادان بزند اما این بار هم فقط وعده و وعید بود که داده می‌شد. با این وعده‌ها و البته اصرار هواداران، پورموسوی برگشت تا کارش را دنبال کند.
این در حالی بود که سرمربی صنعت‌نفت آبادان با پیشنهاد خوبی هم از سایپا مواجه شد اما به خاطر دل هواداران، آن را رد کرد تا کارش را با زردپوشان ادامه دهد.
او هر روز منتظر بود پول برسد و تیم روحیه پیدا کند اما هر بار امروز به فردا موکول می‌شد و این فرداها همچنان ادامه دارد و خبری از پول نیست. به همین دلیل صنعت‌نفت آبادان در مسابقات نتوانست آنطور که باید و شاید نتیجه بگیرد و حتی در بازی حذفی مقابل تیم لیگ یکی خیبر خرم‌آباد تن به شکست داد.
با این شرایط، پورموسوی وقتی دید این امروز و فرداها قرار نیست تمام شود و مشکلات همچنان پا برجاست، تصمیمی عجیب و البته بزرگ گرفت. سرمربی صنعت‌نفت آبادان وقتی متوجه شد بازیکنان اصلی تیم ناراحت و بی‌انگیزه هستند، تصمیم گرفت در بازی‌ها از آنها کمتر استفاده کند و به بازیکنان جوان  امید فرصت بیشتری بدهد.
البته سیروس پورموسوی طبق قولی که در ابتدای فصل به باشگاه داده بود، بازیکنان جوان زیادی به تیم اضافه کرد و قرار بود آینده خوبی برای صنعت‌نفت بسازد که در این راه هم موفق بود. او در هر بازی سعی کرد از بازیکنان جوان هم استفاده کند که اتفاقاً، این نفرات هم خیلی به تیم کمک کردند.
حالا که پورموسوی متوجه شده که مشکلات قرار نیست به این زودی‌ها حل شود و البته صنعت‌نفت آبادان دیگر شانسی برای کسب سهمیه ندارد و خطر سقوط هم تهدیدش نمی‌کند، در تصمیمی جالب و جنجالی قرار است در بقیه بازی‌ها، به بازیکنان جوان خود فرصت بدهد تا بتوانند خودنمایی کنند و شرایط بهتری برای فصل بعد پیدا کنند.
با این شرایط، بعید است هواداران صنعت‌نفت آبادان واکنش منفی به این تصمیم داشته باشند اما شاید یکسری تیم‌ها موضع بگیرند و به این مسأله اعتراض کنند. چراکه آنها معتقدند شرایط رقابت باید برای همه تیم‌ها یکسان باشد و این تصمیم شاید در بازی‌های آینده روی بقیه تیم‌ها تأثیر بگذارد و شرایط را برای قهرمانی و تیم‌های در خطر سقوط تغییر بدهد.
تا الان هیچ تیمی به این تصمیم واکنشی نداشته که باید دید در نهایت به چه صورت خواهد شد.


پورموسوی: به جوان‌ها باید اعتماد کرد
سیروس پورموسوی سرمربی صنعت‌نفت آبادان درباره شرایط تیمش، می‌گوید: «اهل بهانه‌جویی نیستم. همه ما در این زمینه مقصر هستیم. وقتی یک اتفاق به نتیجه لازم نمی‌رسد، واضح است یک جای آن مشکل دارد. همه از مشکلات ما باخبر هستند. با این حال اکنون بخش عمده آن حل شده و این ما هستیم که در قبال هواداران مسئول هستیم. تیم من از نظر کیفی مشکلی ندارد. این بازیکنان همان‌هایی هستند که چند هفته در صدر بودند و هفته‌ها هم مدعی صعود. با این حال اعتقاد دارم اکنون تیمم بیمار شده است. طی هفته‌های اخیر تلاش زیادی کردیم مشکلات حل شود و تیم به مسیر موفقیت برگردد. صحبت‌های زیادی با بازیکنان داشتیم و آنها هم باید مسئولیت‌پذیری را در رأس کار خود قرار دهند. ما در نیم فصل اول رقبای قدرتمند و مدعی را هم متوقف کردیم و امتیاز کسب کرده بودیم. پس نمی‌توانم بگویم که بازیکنان من توانایی شکل دادن اتفاقات بزرگ را ندارند. باید ذهن خودشان را آزاد کنند و در مسیر هدفی که باشگاه و کادرفنی ترسیم کرده، گام بردارند.» پورموسوی در رابطه با اینکه چه تصمیمی برای ادامه مسیر با این تیم خواهد داشت، توضیح می‌دهد: «من خودم را مدیون هواداری می‌دانم که در بدترین شرایط هم به هر شکلی که ممکن و شایسته است از نفت حمایت می‌کند. لبخند و رضایت آنها خصوصاً در نیم فصل اول بزرگترین و بهترین اتفاق برای تک تک ما بود. شاید مناسب نباشد این موضوع را اینجا بگویم اما من نمی‌گذارم بازیکنی که احساس مسئولیت نمی‌کند پیراهن این تیم را بر تن کند. اول فصل هم با تک‌تک آنها اتمام حجت کرده بودم. پیشنهادات خوبی هم داشتند اما گفتم یا به دنبال خواسته مالی‌شان بروند یا هیچ لحظه‌ای از عشق و تلاش برای موفقیت تیم کوتاهی نکنند. در نیم فصل به نتایج خوبی رسیدیم که قطعاً بازیکنان تیمم سهم فوق‌العاده‌ای در آن داشتند. ما از امروز مسیر تازه‌ای را آغاز می‌کنیم. صادقانه باید حرف بزنیم. ما اکنون شانس قهرمانی یا حتی سهمیه را نداریم. از امروز برای دل هواداران بازی خواهیم کرد. هر کس این توانایی را در خودش می‌بیند که قادر است شأن این پیراهن را نگه دارد و سهمی در خوشحالی هوادار داشته باشد در تیم جایگاه خواهد داشت. ترجیح من این است که از بازیکنان جوان و آینده‌دار در تیم استفاده کنم. جوانانی که در آینده بتوانند افتخار آبادان شوند و مسیر ستاره شدن را دنبال کنند. به تک تک آنها ایمان دارم و با علم و بررسی زیاد شانس حضور در این تیم را به دست آورده‌اند.
قصد بی‌احترامی به هیچ کدام از بازیکنان را ندارم. اما انتظار زیادی نیست که آنها هم از این حالت و مسیر بیمارگونه به بهترین شکل خارج شوند. تیم من نیازمند یک شوک است و جوانان تیمم که اعتماد زیادی به تک‌تک آنها دارم شایسته اعتماد هستند. در جریان فصل و تا به اینجا هم هر زمان به آنها اعتماد کرده ‌و فرصت داده‌ام به بهترین شکل پاسخ دادند. قطعاً از تک تک آنها در آینده بیشتر خواهید شنید.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.