سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

داغ برادر خیلی سخت است

آندو: سرژیک مثل کوه پشتم بود

آندو: سرژیک مثل کوه پشتم بود
بهمن حاجی خانی
بهمن حاجی خانی

آندرانیک تیموریان تمام پیشرفت های دوران فوتبال خود را مدیون سرژیک می داند. برادری که حالا دیگر میان خانواده بزرگ تیموریان نیست و به دیار باقی شتافته است.

خبری که در ظهر تاسوعا همه استقلالی‌ها و کل جامعه فوتبال را شوکه کرد، درگذشت سرژیک تیموریان بود. برادر بزرگتر آندرانیک تیموریان که در همه سال‌های دوران حرفه‌ای همراه آندو بود و به نوعی نقش مشاور اصلی او را در این عرصه بازی می‌کرد.سرژیک که حدود 50 روز قبل بر اثر تصادف شدید حین موتورسواری در یکی از خیابان‌های تهران به کما رفته بود چند روز قبل با افزایش علایم حیاتی تا آستانه بهبودی کامل نیز پیش رفته بود اما سرانجام او در ظهر تاسوعا جان به جان آفرین تسلیم کرد تا خانواده بزرگ تیموریان داغدار شوند.درگذشت سرژیک بازتاب‌های بسیاری در جامعه فوتبال داشت و حتی باشگاه ماینز آلمان که روزگاری سرژیک را به عنوان یکی از بازیکنان در ترکیب خود می‌دید در اطلاعیه‌ای رسمی درگذشت فوتبالیست فقید ایرانی را به خانواده وی تسلیت گفت.درگذشت تیموریان واکنش باشگاه استقلال را هم به دنبال داشت و علاوه بر اینکه مدیرعامل این باشگاه در صفحه شخصی خود درگذشت این بازیکن را تسلیت گفت، پیامی هم با این مضمون روی خروجی سایت باشگاه استقلال قرار گرفت: «به این وسیله درگذشت سرژیک تیموریان را به خانواده محترم تیموریان، دوستان و همبازیان آن مرحوم و هواداران استقلال تسلیت می‌گوییم.»قرار است مراسم خاکسپاری سرژیک تیموریان فردا در آرامستان ارامنه تهران در خیابان خاوران برگزار شود.

آندرانیک تیموریان درباره برگزاری این مراسم به ایران ورزشی می‌گوید: «شرایط به دلیل شیوع ویروس کرونا حاد است و انتظار ندارم که مردم در این مراسم حضور یابند. همین که با تماس‌ها و پیام‌های خود سبب کاهش این درد شدند از مردم ممنونم. خیلی از هم‌تیمی‌های سابق خودم و سرژیک هم پیام‌هایی در صفحات مجازی منتشر کردند که از آنهاسپاسگزارم.»آندو که به شدت از این واقعه ناراحت بود و با صدایی لرزان صحبت می‌کرد و اشک می‌ریخت، حرف‌هایش را اینگونه ادامه داد: «سرژیک در تمام طول دوران زندگی‌اش برای من فراتر از یک برادر بود. من سال‌ها پیش پدرم را از دست داده بودم که سرژیک نقش پدر را هم برای ما بازی می‌کرد. او در همه این سال‌ها که من در فوتبال رشد کردم مانند کوه پشتم بود و راه را نشانم می‌داد. رفتن سرژیک برای من خیلی سخت و دشوار است و خدا هیچ‌کس را با فراغ برادرش امتحان نکند. واقعاً لحظات سختی را پشت سر می‌گذارم و از مردم می‌خواهم من و خانواده‌ام را دعا کنند تا بتوانیم این درد را تحمل کنیم. من با کمک سرژیک فوتبالیست شدم و اگر مشاوره‌ها و راهنمایی‌های او نبود هرگز نمی‌توانستم به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شوم. سرژیک از همان روز اول که من به فوتبال علاقه نشان دادم من را کمک می‌کرد تا بتوانم رشد کنم. او برادری نبود که مرا به حال خودم رها کند. همیشه دلسوز من و خانواده بود و سعی می‌کرد هرچه خودش در فوتبال آموخته را به من هم یاد بدهد. یاد سرژیک هیچ‌گاه از ذهن من پاک نمی‌شود و امیدوارم خداوند روح او را مورد آمرزش قرار دهد. از مردم عزیز هم می‌خواهم برای سرژیک و خانواده تیموریان دعا کنند.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.