جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

مغانلو پدیده و ترابی ستاره پرسپولیس بود

انتظاری: به جای استقبال از تیم قهرمان انگار دنبال مجرم آمده بودند

انتظاری: به جای استقبال از تیم قهرمان انگار دنبال مجرم آمده بودند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

سهراب انتظاری مهاجم سابق پرسپولیس از عملکرد دو بازیکن این تیم در خط حمله به شدت ابراز رضایت خودش را اعلام می‌کند. او همچنین نسبت به شرایط سخت اخیر نیز موضع جالبی اتخاذ می‌کند و معتقد است سختگیری‌های اخیر و حضور سرخ‌پوشان در قرنطینه اتفاقاً عزم و اراده بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس را برای پیروزی و موفقیت مقابل سپاهان بیشتر می‌کند. با انتظاری در خصوص تمام موارد اخیر چند وقت اخیر پرسپولیس به گفت و گو پرداختیم.

ایران ورزشی/سهراب انتظاری مهاجم سابق پرسپولیس از عملکرد دو بازیکن این تیم در خط حمله به شدت ابراز رضایت خودش را اعلام می‌کند. او همچنین نسبت به شرایط سخت اخیر نیز موضع جالبی اتخاذ می‌کند و معتقد است سختگیری‌های اخیر و حضور سرخ‌پوشان در قرنطینه اتفاقاً عزم و اراده بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس را برای پیروزی و موفقیت مقابل سپاهان بیشتر می‌کند. با انتظاری در خصوص تمام موارد اخیر چند وقت اخیر پرسپولیس به گفت و گو پرداختیم.

عملکرد فنی پرسپولیس در گروهی که در رقابت‌های گروهی آسیا در آن قرار داشت را چگونه ارزیابی کردید؟
پرسپولیس در گروه راحتی قرار نداشت و سه تیم همگروه پرسپولیس در شرایط سختی با پرسپولیس به رقابت پرداختند. در این تورنمنت البته ما فهمیدیم بازیکنان ما حرفه‌ای نیستند چون با وجود آنکه می‌دانستند باید در آسیا و مسابقات فشرده آن بازی کنند باز هم برای بازی به صورت هر سه روز یک بار به مشکل خوردند و از لحاظ بدنی در دور برگشت اذیت شدند. امکانات ضعیف هند هم مزید بر علت شد تا ما با انتخاب بد‌ ای‌اف‌سی به مشکل بخوریم و کار پرسپولیس با توجه به محل میزبانی سخت‌تراز بقیه نمایندگان کشورمان بود.
نقطه قوت پرسپولیس را در کدام پست دیدید؟
به نظرم خط حمله پرسپولیس و فاز هجومی نقطه قوت تیم ما محسوب می‌شد و عناصر بسیار خوبی در این منطقه حضور داشتند. در این بین مهدی ترابی ستاره خط حمله و تیم پرسپولیس بود و توانست در کارهای تهاجمی و تغذیه مهاجمان بسیار خوب کار کند و در حد ستاره خودش را مطرح سازد.
البته این موضوع را هم یادآور شوم که کل تیم حتی بازیکنان تعویضی هم زمانی که به بازی می‌آمدند نمایش خوبی داشتند و خواسته‌های کادر فنی را انجام می‌دادند.
نقطه ضعف تیم را چگونه ارزیابی کردید؟
شرایط جوی و زمین مسابقه مشکل داشت و این مسأله موجب شده بود تا کادر فنی دست به استفاده از بازیکنان متعددی در ترکیب بازی‌های مختلف بزند و این امر تا حدودی خط دفاع و سازمان دفاع تیمی را دچار مشکل ساخته بود که البته این امر هم اجتناب ناپذیر بود چون شرایط بازی‌ها و فشردگی مسابقات اوضاع دشواری را بر تیم و خط دفاعی حاکم ساخته بود و مربیان هم برای اینکه از تحلیل بدنی بازیکنان ممانعت به عمل آورند مجبور بودند دست به استفاده از بازیکنان متعدد و تعویض برنند.
عملکرد خط حمله پرسپولیس را چگونه ارزیابی کردید؟
قبل از اینکه به جواب سؤالتان برسم باید به این مسأله بپردازم که بازیکنان ما به لحاظ فشردگی بازی‌ها آمادگی جسمی و ذهنی لازم را نداشتند و چون فرصت لازم هم وجود نداشت نتوانستند خودشان را در مسابقات آسیایی خوب بازسازی کنند.
در خط حمله هم عیسی کم کم در حال آماده شدن است و با زدن گل نشان داد در حال رسیدن به آمادگی مطلوب و برآورده شدن انتظارات است. جدا از عیسی اما شهریار مغانلو پدیده آسیا بود که به نظرم با وجود آنکه مدت کوتاهی است به پرسپولیس پیوسته در روی زمین و روی سانترهای هوایی بسیار خوب کار کرد مضاف بر اینکه او یک ایستگاهی زن بسیار قوی است که می‌تواند بسیار در خط حمله به کار پرسپولیس بیاید و قدرت خط حمله و گلزنی پرسپولیس را بسیار افزایش دهد.
بعضی‌ها اما دلیل موفقیت پرسپولیس و اول شدنش را به گروه راحتی که در آن قرار گرفته نسبت دادند!
اصلاً این نظر را قبول ندارم چون همین گوا دیدید که در دور رفت یقه الریان و الوحده را گرفت و نشان داد تیم دست و پا بسته‌ای نیست. جدا از آن الوحده و الریان هم تیم‌های بسیار خوبی بودند و اگر پرسپولیس اول شد به قدرت بالای پرسپولیس باز می‌گشت و آنهایی که این مسائل را مطرح می‌سازند قصد دارند موفقیت پرسپولیس را لوث کنند. در بین تیم‌های ایرانی هم به نظرم گروه فولاد سخت‌تر از بقیه نماینده‌های کشورمان بود و بقیه تیم‌های کشورمان در گروه‌های متوازن و یکسانی به لحاظ قدرت قرار گرفته بودند.
در خصوص رویارویی پرسپولیس با تیم استقلال تاجیکستان چه نظری دارید؟
سه چهار ماه برای پرسپولیس جهت رویارویی با تیم تاجیکستانی وقت است. قرعه مناسبی به پرسپولیس خورده و من فکر می‌کنم این تیم که عنوان پدیده مسابقات را به خودش اختصاص داده در هیچ حالتی نمی‌تواند برای پرسپولیس مشکل ساز شود. فوتبال تاجیکستان و تیم‌های باشگاهی‌اش به هیچ وجه نمی‌توانند حریفان سختی برای ما باشند و پرسپولیس از سد این تیم هم می‌گذرد. پرسپولیس در دور قبل هم قدرت بالای خودش را نشان داد و تنها باختش هم به تیم الوحده بیشتر به دلیل افت بدنی و خستگی بود. هدف پرسپولیس فقط قهرمانی است و در مواجهه با تیم تاجیکستانی به مشکل نخواهد خورد و به مراحل پایانی لیگ قهرمانان می‌رسد.
قرنطینه اجباری هم به شکل بدی بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس را شاکی ساخته و آنها به اجبار باید با این شرایط به مصاف سپاهان در اصفهان بروند؟
قرنطینه به شکل بد ناشی از بی‌برنامگی در فوتبال ماست. بازیکنان پرسپولیس و کادرش بعد از شرکت در مسابقات فرسایشی در هند باید با خانواده‌های‌شان دیدار می‌کردند. بازیکنان در هند مرتب تست دادند و تیم ما تمام پروتکل‌ها را رعایت کرد و با این وجود حتماً می‌شد به شکل بهتری بازگشت پرسپولیس را مدیریت کرد. در بازگشت از هند اصلاً با پرسپولیس برخورد خوبی نشد و در فرودگاه طوری با پرسپولیس برخورد کردند و با لباس‌هایی به استقبال تیم نایب قهرمان آسیا آمده بودند که انگار قصد دارند گروهی مجرم را دستگیر کنند و برخورد با پرسپولیسی‌ها اصلاً شایسته تیم قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا نبود که در این دوره هم بیشرین امتیاز را کسب کرده بود.
من فکر می‌کنم برخورد با پرسپولیس موجب می‌شود که اتفاقاً عزم آن را برای بردن سپاهان و شکست این تیم مضاعف می‌سازد. دیداری شش امتیازی برای هر دو تیم که نتیجه گیری در آن می‌تواند در راه قهرمانی بسیار به پرسپولیس کمک کند. سپاهان تیم خوبی است اما با ریکاوری خوب، پرسپولیس حتماً می‌تواند از سد تیم سپاهان بگذرد و راه خودش را برای قهرمانی هموار سازد. سپاهان مربی و بازیکنان خوبی دارد اما پرسپولیس به لحاظ کادر فنی و بازیکن و کار تیمی بسیار بهتر ار سپاهان است و پرسپولیس می‌تواند با عبور از سد حریفانش سپاهان و استقلال به مقام قهرمانی برسد و برای پنجمین بار عنوان قهرمانی را از آن خود سازد و باز هم به رکورد شکنی‌اش ادامه دهد.
حضور بازیکنان متعدد در پست‌های مختلف از نظر بعضی کارشناسان ممکن است پرسپولیس را به نوعی با ناهماهنگی و ناهمگونی مواجه سازد با این وجود فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند در جام‌های مختلف به موفقیت برسد؟
پرسپولیس مهره‌های ممتازی مانند مغانلو و ترابی و مجموعه‌ای از بازیکنان خوب دارد و به نظرم بالای 80 درصد شانس قهرمانی لیگ دارد. یحیی هم خیلی خوب تیم را مدیریت کرده و اجازه نخواهد داد در تیم پرسپولیس هرج و مرج و حاشیه حاکم شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.