پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

به بازیکنانم گفتم زیاد به بردن در این مسابقه فکر نکنید

گواردیولا: امیدوارم ام باپه بازی کند

گواردیولا: امیدوارم ام باپه بازی کند

پپ گواردیولا می گوید امیدوار است کیلیان ام پابه به بازی برسد.

به گزارش ایران ورزشی؛در آستانه دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان و تقابل منچسترسیتی و پاری سن ژرمن، پپ گواردیولا، مربی باشگاه انگلیسی در کنفرانس خبری پیش از این مسابقه حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد حضور در نیمه نهایی
حضور در این مرحله افتخار بزرگی است. برای بسیاری از ما این اولین بار است و می خواهیم با یک مسابقه خوب برنده شویم و سپس ببینیم چه پیش می آید. تمام نیمه نهایی های لیگ قهرمانان با بایرن شرایط متفاوتی داشت. هر سال و هر باشگاه شرایطی متفاوت دارد. به بازیکنانم گفتم زیاد به بردن در این مسابقه فکر نکنید. همانند اکثر مسابقات این فصل، با اندکی برتری شروع می کنیم و می خواهیم برنده شویم. در چنین بازی هایی نباید احساساتی شوید. لازم نیست به کسی در مورد اهمیت این مسابقه بگویم. بازیکنان، کادر فنی، تدارکات، آشپزها و... همه از اهمیت این مسابقه خبر دارند. سال ها منتظر این لحظه بودیم. نمی خواهم در مورد پاری سن ژرمن صحبت کنم چون هفته پیش با آنها بازی کردیم. می خواهم در مورد خودمان و فقط خودمان و کاری که باید انجام دهیم حرف بزنم.
در مورد بازی فردا
پاری سن ژرمن به اندازه دیدار هفته گذشته خطرناک است و خطر آنها کمتر از چلسی، رئال، بایرن یا بارسلونا نیست. می خواهیم روی دروازه آنها خطر ساز باشم. می خواهیم روی خودمان تمرکز کنیم و حتی یک کلمه هم در مورد آنها با بازیکنان صحبت نکرده ام. مربی پاری سن ژرمن بسیار باهوش است و ممکن است ترکیب آنها عوض شود. نمی دانم چه برنامه ای دارند. عطش برای حضور در فینال عادی است. ما در لحظات بد در کنار هم بوده ایم و با هم رنج کشیده ایم. می خواهیم به خوبی دفاع کنیم، صبور باشیم و سپس به گلزنی فکر کنیم. در مورد کامبک بازی رفت با بازیکنان صحبت نکردیم. ترجیح می دهم مجبور به کامبک زدن نشویم اما فوتبال غیر قابل پیش بینی است و خیلی اوقات مجبور می شوید این کار را انجام دهید. می دانم فردا در لحظات بد واکنشی خوب خواهیم داشت. می دانیم برای رسیدن به فینال باید چه کنیم. پاری سن ژرمن تیم فوق العاده ای است و همه این را می دانند. از سوی دیگر می دانیم خودمان چقدر خوب هستیم. فردا اریک گارسیا را به خاطر بیماری نخواهیم داشت اما سایر بازیکنان آماده هستند.
در مورد تعویق بازی لیورپول و منچستریونایتد
می خواستم این بازی را تماشا کنم اما نتوانستم. این اتفاق دیگر افتاده است. نمی دانم چه زمانی می خواهند این مسابقه را برگزار کنند.
در مورد نگرانی هایش
چند نگرانی دارم ولی به شدت خوش بین هستم. آرام تر از قبل هستم. بازیکنان به خوبی تمرین کرده اند و از کیفیت حریفمان خبر دارند.
در مورد اهمیت دیدار دور برگشت
دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان همیشه سخت ترین مسابقه است و از فینال هم سخت تر است. توانستیم احساستمان را کنترل کنیم و همان کاری را انجام دهیم که می خواهیم. بازیکنان را قانع کردیم که بهترین راه برای بردن این مسابقه همین است. نمی توانم پیش بینی کنم چه اتفاقی در زمین مسابقه می افتد. ممکن است لحظاتی خوب یا ناامیدکننده داشته باشید. در سال 2019 مقابل تاتنهام نمایشی عالی داشتیم اما صعود نکردیم. حالا می خواهیم به فینال برسیم. حذف شدن در سال های قبل ناراحت کننده بود اما زندگی همیشه شانسی جدید به شما می دهد. به همین خاطر هم می گویم که از گذشته درس گرفته ام اما شاید فردا بد بازی کنیم و شاید هم به شدت خوب باشیم و حتی در فینال هم پیروز شویم. احساس من این است.
در مورد زوج استونز- دیاس
آنها با هم راحت هستند. آیمریک هم خوب است. در بازی قبلی ناتان نیز عالی بود. از نظر من اریک هم هیچوقت بازی بدی نداشته است. آنها بازیکنانی خوب هستند که به هم کمک می کنند و رابطه خوبی با هم دارند.
در مورد کیلیان ام باپه
منتظر او هستم. قطعا بازی می کند. دوست دارم بازی کند. این اتفاق برای فوتبال و این ورزش خوب است و امیدوارم کیلیان فردا بازی کند.
در مورد زوج ام باپه- نیمار
آنها خیلی خوب بازی می کنند. در نیمه اول مسابقه قبل عالی بودند. ام باپه در نیمه دوم هم خطرناک بود اما ما بهتر بودیم. چون پاری سن ژرمن شکست خورد، نیمار و ام باپه را مورد قضاوت قرار دادند اگر پاری سن ژرمن می برد، آنها خوب بازی کرده بودند. از نظر من آنها خوب بازی کردند. چه باید کرد که خوب بازی نکنند؟ تلاش می کنیم فردا راهی برای این کار پیدا کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.