پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کونته: اینتر فوتبالی مدرن ارائه می دهد

کونته: اینتر فوتبالی مدرن ارائه می دهد

آنتونیو کونته می گوید اعتماد اینتر و بازیکنان به او باعث موفقیت تیم شده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، اینتر شب گذشته موفق شد به قهرمانی در سری آ برسد تا به سلطه یوونتوس در فوتبال ایتالیا پایان دهد و بعد از 11 سال مجددا جام قهرمانی اسکودتو را بالای سر ببرد. آنتونیو کونته شب گذشته در گفتگویی در مورد بلوغ تاکتیکی تیم، تبدیل شدن پریشیچ به بازیکنی کلیدی و مسائل مختلفی دیگر صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

در مورد 4 هفته باقی مانده مسابقات

بسیار خوشحال و راضی هستیم چرا برگرداندن اسکودتو به اینتر در حالی که 4 هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است، باعث خوشحالی ماست. می خواهیم در این 4 هفته هم نمایش هایی خوب داشته باشیم و به بازیکنانی که کمتر برای تیم به میدان رفته اند، بیشتر بازی بدهیم. این بازیکنان می دانند چه انتظاری از آنها دارم و می خواهیم ببینیم که این انتظارات را بر آورده می کنند.
در مورد استحکام دفاعی تیم

این یک فرآیند تاکتیکی بود. در طول سال ها گزینه های مختلفی را امتحان کردیم. شروع مان اندکی شبیه مسابقات پایانی فصل گذشته بود. در تمام زمین پرس می کردیم و نتیجه خوبی به ما داده بود چون تنها با یک امتیاز اختلاف بعد از یوونتوس دوم شدیم و به فینال لیگ اروپا رسیدیم. در 10 یا 12 مسابقه اول این فصل سعی کردیم همان برنامه را پیاده کنیم. با این وجود، رقبا سبک بازی ما را بررسی کرده بودند و ضدحمله می خوردیم. مساله این بود که در مسابقات این فصل، حریفان فهمیده بودند چطور با ما مقابله کنند. به نظرم یک تیم برنده باید بین حمله و دفاع توازن داشته باشد. بازیکنان بازی خوانی و لحظه درست پرس کردن را یاد گرفتند و فهمیدند چه زمانی عقب بنشینند و صبر کنند. اینها نشانه یک تیم بالغ است.
در مورد نقطه عطف مسابقات این فصل

در طول فصل تغییر کردیم. گاهی اوقات الماسی بازی کردیم و گاهی اوقات با دو بازی ساز تا بتوانیم اریکسن یا سنسی را کنار بروزوویچ قرار دهیم. دیدار مقابل ساسولو نقطه عطفی بود. این تیم توپ را نگه می داشت و خوب پاس می داد و می دانستیم اگر صاحب توپ شویم، تمام زمین در دست ماست. پختگی تاکتیکی بازیکنان نکته ای تعیین کننده بود و نمی توان این موضوع را با هیچ یک از تیم های این فصل مقایسه کرد.
در مورد انتقادات از اینتر

اینتر فوتبالی مدرن ارائه می کند. بازیسازی از عقب و پرس از بالا و صبر برای ضربه زدن در درست ترین زمان. بازیکنان یاد گرفتند چطور بازی کنند و محدودیت هایشان را شناختند و سعی کردند بهتر شوند. به نظرم گل اول مان مقابل کروتونه بسیار هنرمندانه بود. فقط یک نابینا می تواند حرکات و پاسکاری ما را ببیند و زیبایی موجود در آن را درک نکند. بازیکنان می دانستند کجا بروند و چه کنند. شاید برخی فکر کنند بازیکنان فقط راه می روند و شانسی به توپ می رسند اما تضمین می کنم که کارهای زیادی انجام داده ایم تابه این مرحله برسیم.
در مورد به مشکل خوردن بازیکنانی مثل پریشیچ و اریکسن

چیزی که وقتی بازیکن بودم خیلی آزارم می داد این بود که مربی برای راضی نگه داشتنم دروغ هایی شیرین به من می گفت. به نظرم نظر تلخ اما صادقانه بهتر از یک دروغ شیرین است. بازیکنان می دانند تصمیمات من در راستای صلاح تیم است. وقتی به اینتر آمدم، ایده اولیه ام برای پریشیچ این بود که مدافع کناری بازی کند چون می دانستم خصوصیات این کار را دارد. می توانید ایده های خودتان را داشته باشید اما بازیکن نیز باید تلاش کند و برای این کار آماده باشد. ایوان چندین فصل در پست های مختلف بازی کرده بود و برای این کار آماده نبود. به همین خاطر به طور قرضی به بایرن رفت و با طرز فکری متفاوت برگشت. به نظرم پریشیچ بازیکنی بزرگ با قدرت بدنی فوق العاده است. در هوا خوب است و فقط نیاز بود برای انجام وظایفش آماده شود و وقتی این اتفاق افتاد، به طور دائم بازی کرد. به خوبی می دانست که انتظارات بیشتری از او دارم زیرا توانایی اش را داشت بهتر باشد.
در مورد نقطه قوت اینتر

بهترین نکته اینتر این بود که به من اعتماد کامل داشت. آنها به قدرت رهبری من و دیدگاه هایم اعتماد داشتند و این موضوع خوبی است. بازیکنان در طول سال پیشرفت کردند و به بلوغ رسیدند و این چیزی بود که واقعا نیاز داشتیم. این بازیکنان دیگر آن بازیکنانی نیستند که فصل را شروع کردند. آنها حالا بازیکنانی قهرمان هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.