پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

ادینسون کاوانی: حضورم در ناپولی دوران فوتبالم را تغییر داد؛ به منچستریونایتد آمده ام تا بهترین عملکردم را داشته باشم

ادینسون کاوانی: حضورم در ناپولی دوران فوتبالم را تغییر داد؛ به منچستریونایتد آمده ام تا بهترین عملکردم را داشته باشم

مهاجم اروگوئه ای شیاطین سرخ در مصاحبه ای در مورد دوران فوتبالش صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، ادینسون کاوانی، مهاجم اروگوئه ای شیاطین سرخ که از ابتدای این فصل به منچستر آمد، هر وقت که برای تیمش به میدان رفته نمایش های خوبی داشته است. او در مصاحبه ای با یونایتد مگزین، در مورد دوران فوتبالش  صحبت کرده است که صحبت های او را در ادامه می خوانید:

دوران حرفه ای فوق العاده ای داشتید و طی آن به نقاط مختلف جهان رفتید و در کنار برخی از بزرگترین فوتبالیست های دنیا بازی کردید. آیا وقتی بچه بودید فکر می کردید چنین اتفاقاتی برایتان بیافتد؟

به نظرم وقتی بچه هستید وقت زیادی برای فکر کردن به این مسائل ندارید. در کودکی تنها چیزی که به آن فکر می کنید، لذت بردن و تفریح کردن است. فقط به زمان حال و لذت بردن از آن فکر می کنید. به نظرم وقتی 13 یا 14 ساله شوید به فکر چنین مسائلی می افتید هیچوقت آرزو نکردم شبیه فلان بازیکن باشم. کاری که می کردم تماشای بازی فوتبالیست هایی نظر گابریل باتیستوتا و سایر مهاجمان بود. چیزی که در آن سن بیش از هر مساله دیگری می خواستم این بود که تبدیل به یک فوتبالیست حرفه ای و بزرگ شوم. بازی در این سطح به معنی حضور در اروپا و عضویت در یک تیم بزرگ بود. فقط خدا می داند چرا چنین شرایط و موقعیت هایی را در زندگی تان قرار می دهد. 
به عنوان یک کودک، بهترین خاطرات فوتبالی تان چیست؟

  از میان تمام چیزهایی که به خاطر دارم، یک خاطره خیلی برجسته است. مربی به نام کارملو سزارینی داشتم که اولین مربی من بود و هر روز در خانه به دنبالم می آمد. وقت می گذاشت و دنبالم می آمد چون پدر و مادرم نمی توانستند مرا سرا تمرین ببرند و دوباره مرا بر می گرداند. با سنگ دروازه درست می کردیم و فوتبال بازی می کردیم. این خاطرات تا ابد در ذهنم می ماند. 
چه چیزی شما را از سایر فوتبالیست ها متمایز می کند؟

واقعا نمی دانم. هیچوقت دوست ندارم در مورد نقاط قوتم به عنوان بازیکن صحبت کنم. به نظرم مربیانی که با آنها کار کرده ام بهتر می توانند در این مورد صحبت کنند ولی به نظرم تنها چیزی که در کودکی به من کمک کرد، علاقه ام به دویدن، سخت کوشی و تلاش زیاد بود. دوست داشتم گل بزنم و عاشق این کار بودم. به نظرم هر فوتبالیست جوانی گلزنی را دوست دارد. همیشه دوست داشتم بهترین عملکردم را داشته باشم و در مسابقات پیروز شوم. به نظرم این مسائل باعث رشد من شد و به تدریج بهتر و بهتر شدم.
در کودکی فوتبال های اروپا را تماشا می کردید و آیا به منچستریونایتد علاقه داشتید؟

  بله. وقتی جوان بودم تماشا می کردم. البته نمی توانستیم هر هفته تماشا کنیم چون آن روزها تلویزیون مثل الان فوتبال ها را نشان نمی داد. صبح از خواب بیدار می شدیم و بلافاصله اخبار فوتبال به خصوص لیگ برتر انگلیس را دنبال می کردیم چون لیگ برتر در آمریکای جنوبی بسیار محبوب است. در آن زمان منچستریونایتد در اوج قدرت بود. به تلویزیون می چسبیدیم و فوتبال را تماشا می کردیم و سپس بیرون می رفتیم و خودمان بازی می کردیم.
در 20 سالگی اروگوئه را ترک کردید تا به سری آ بروید. چه خاطراتی دارید؟

  آرزویم بود چنین اتفاقی بیافتد و به اروپا بیایم و یکی از چیزهایی که همیشه دوست داشتم بازی در ایتالیا بود که بخشی از آن به ریشه ایتالیایی خانواده ام برمی گردد. وقتی به ایتالیا رسیدم هنوز در رویا بودم. به خواسته ام رسیده بودم. با گذشت زمان بزرگتر شدم و تجربیات جدیدی کسب کردم. کم کم دلم برای خانه و خانواده ام تنگ شد. همیشه به شدت تلاش می کنم تا خیلی زود در کشوری جدید جا بیافتم اما این کار سخت است.
بعد از عملکردی خوب در پالرمو در سال 2010 منچستریونایتد به شما علاقه نشان داد. آیا از این موضوع خبر داشتید و دوست داشتید به منچستر بیایید؟

  دقیقا به خاطرم نیست چه اتفاقی افتاد اما اگر چنین فرصتی داشتم حتما استفاده می کردم. به خاطر دارم قرار بود به جام جهانی بروم و در طول تورنمنت صحبت هایی با ناپولی انجام شد و تصمیم را گرفتم و به این تیم رفتم. 
دوران خوبی در ناپولی داشتید. در مورد آن دوران و مثلت تان در کنار لاوتزی و همشیک صحبت کنید...

چیزهایی که در ناپولی تجربه کردم خیلی شبیه به تیم ملی مان بود. بازیکنان بزرگی کنار هم جمع شده بودند و دورانم در این تیم عالی بود. به نظرم سه سال حضورم در ناپولی دوران فوتبالم را تغییر داد. اعتماد مربی به من کمک کرد بازیکنی شوم که این روزها هستم. خط حمله خوبی داشتیم. خیلی جوان و پر از انرژی بودیم و اگر چه قهرمانی های زیادی به دست نیاوردیم اما لحظات خوبی داشتیم. قهرمان جام حذفی شدیم که بسیار مهم بود. بله مثلث تهاجمی خوبی داشتیم.
رابطه تان با هواداران ناپولی نیز خیلی خوب بود. چقدر این رابطه دوستانه و با محبت بود؟

هواداران نقش زیادی در موفقیت شما دارند و در برخی باشگاه ها روی شما تاثیر می گذارند. دورانم در ناپولی عالی بود. از روز اول هواداران عالی بودند. از پالرمو به ناپولی آمده بودم و گل های زیادی هم نزده بودم اما هواداران عشق ومحبت زیادی به من نشان دادند. این موضوع تاثیر مثبتی روی من داشت.
وقتی به پاری سن ژرمن آمدید هم تبدیل به بازیکن محبوب هواداران شدید...

شرایط پاری سن ژرمن اندکی متفاوت بود. در نهایت رابطه ام با هواداران مثل ناپولی شد اما شروعی متفاوت داشت چون پاری سن ژرمن ستاره های زیادی داشت. ضمن این که در آن زمان گران قیمت ترین بازیکن تاریخ لیگ فرانسه بودم. کم کم توانستم در باشگاه جدیدم تاثیر گذار باشم و محبت هواداران نیز به تدریج زیاد شد. علاقه زیادی به هواداران پاری سن ژرمن دارم.
در فرانسه با مهاجمان بزرگی بازی کردید. لاوتزی، زلاتان، نیمار، ام باپه. از بازی در کنار آنها چه یاد گرفتید؟

  خوش شانس بودم که در کنار بازیکنانی بزرگ به میدان رفتم و هنگامی که کنار بازیکنان بزرگ باشید، رشد می کنید. هر کدام از این بازیکنانی که گفتند خصوصیات خاص خود را داشتند. زلاتان از باختن متنفر است. کیلیان با استعداد و سرعتی است. از بازی در کنار تمام این بازیکنان لذت بردم. 
در نهایت به منچستریونایتد آمدید و باتجربه ترین مهاجم تیم هستید. مهاجمان جوان تیم چه چیزهایی می توانند از شما یاد بگیرند؟

  دوست ندارم راه بروم و بازیکنان را نصیحت کنم. به اینجا آمده ام تا بهترین عملکردم را داشته باشم. اگر بازیکن جوانی بیاید و سوالی بپرسد یا از بازیم الگو برداری کند عالی است. به نظرم می توانید از هر بازیکنی یاد بگیرید.اگر بتوانم چیزی به کسی یاد دهم بسیار خوشحال خواهم شد زیرا اهمیت زیادی دارد که چیزی مثبت از خودتان به جای بگذارید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.