یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

توماس توخل: مقابل رئال مادرید خودباوری اهمیت زیادی دارد

توماس توخل: مقابل رئال مادرید خودباوری اهمیت زیادی دارد

توماس توخل در نشست خبری قبل از بازی برگشت چلسی - رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان حضور یافت

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، در ادامه خلاصه ای از پرسش و پاسخ هایی که در این نشست مطرح شد را می خوانید.

شما باید پس از بازی ابتدایی در اسپانیا، اعتماد به نفس زیادی داشته باشید؛ درست است؟
بهترین چیز این است که بازیکنان واقعا متوجه قدرت ما هستند و این را در نیمه اول نشان دادند. فکر می کنم همه ما این احساس را داشتیم که می توانیم در بازی برگشت قوی تر کار کنیم. به هر حال این بازی مهمی است؛ ما در نیمه نهایی بازی می کنیم که یک بازی حذفی است. این که با سطح مشخصی از خودباوری سراغ این بازی بیاییم ضرورت دارد؛ در غیر این صورت مقابل تیمی همچون رئال مادرید هیچ شانسی نخواهید داشت. خیلی خوشحال هستم که در بین این دو مسابقه، فولام را شکست دادیم تا بدون هیچ حسرتی سراغ این بازی بیاییم.
کریستین پولیشیچ که شماره ۱۰ هازارد را بر تن کرده است، فرم خوبی دارد...
انتخاب این شماره واقعا تصمیم خوبی بود. چنین چیزی اراده و عزم او برای رسیدن به سطح مشخصی را نشان می دهد. بدی اش این است که مردم همیشه شما را با شماره ۱۰ های سایر باشگاه ها و باشگاه بزرگی مثل چلسی مقایسه خواهند کرد. اما در حال حاضر در جایگاه خوبی حضور دارد و در تیم ما بسیار تاثیر گذار است. 
وضعیت مصدومان چلسی
متئو (کواچیچ) جایی در ترکیب تیم نخواهد داشت. فکر می کنم تونی (رودیگر) همراه با یک ماسک بازی کند چون روز گذشته این طور تمرین کرد. باقی نفرات در تمرین امروز حضور دارند بنابراین امیدوارم مصدومیتی پیش نیاید و بدین ترتیب همه به جز کواچیچ آماده باشند. 
آیا نیاز رئال مادرید به گلزنی کردن باعث می شود فضای بیشتری در اختیار داشته باشید؟
مطمئن نیستم که آیا دوباره ۲-۳-۵ بازی خواهند کرد یا به ۳-۳-۴ تغییر سیستم خواهند داد. شاید این به بررسی وضعیت مندی و راموس بستگی داشته باشد. در چنین بازی های بزرگی، اعمال تاکتیکی انفرادی بیش از جوانب تاکتیکی گروهی اهمیت دارد؛ این که آیا قادر هستیم برتری ۲ در برابر ۱ یا ۳ در برابر ۲ رقم بزنیم؟ و این که آیا می توانیم خودمان از قرار گرفتن در چنین موقعیت هایی اجتناب کنیم؟ بنابراین اصل کار این است که خودمان چطور بازی کنیم چون نمی دانیم حریف چه آرایشی درون زمین خواهد داشت.
آیا استفاده کردن از تیمو ورنر با وجود کم گل زدنش، در این مدت تصمیم بزرگی برای شما بوده است؟
بله ولی من عمیقا باور دارم که خود تیمو از ته دل دوست دارد که گلزنی کند. او می داند که در مادرید فرصت بزرگی داشت. ولی معتقدم همه ما باید بپذیریم که مهاجمان گاهی فرصت های بزرگی را از دست می دهند و این بخشی از بازی است. ما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته ایم چون یک جلسه تمرینی دیگر باقی است. 
بازگشت راموس به ترکیب رئال مادرید چه تفاوتی رقم می زند؟ مهم ترین درسی که از بازی رفت گرفتید چه بود؟
  مهم ترین درس این بود که می توانیم به خودمان اعتماد کنیم و این که کاملا مستحق حضور در نیمه نهایی بودیم. برای مواجه شدن با این چالش، باید خودباوری داشته باشیم و از هیچ چیزی نترسیم. آیا راموس بازی می کند یا نه؟ این سوال سختی است چون من جوابش را نمی دانم. آیا بازی کردن او تغییر زیادی در رئال مادرید ایجاد می کند؟ بله، او کاپیتان آن هاست. بنابراین خیلی تاثیر گذار است ولی ما حق نداریم از این بابت تمرکزمان را از دست بدهیم.
آیا مذاکره ای برای تمدید قراردادت آغاز شده است؟
نه. ما برای این کار فرصتی نداریم و چنین چیزی لزومی هم ندارد. 
آیا برای اعمال تغییرات در بازی فردا وسوسه شده ای یا همان یازده نفر قبلی بازی می کنند؟
(خطاب به خبرنگاری که در ارتباط آنلاین سوال خود را مطرح کرد) آیا زین الدین زیدان هم اکنون در محل کار شماست؟ دوست دارم به شما کمک کنم ولی به هیچ وجه شما را راهنمایی نخواهم کرد. من مثل همیشه تا فردا صبر می کنم و خیلی دیر تصمیم خودم را می گیرم. ایده هایی را در سر دارم ولی آنقدر در فوتبال بوده ام که بدانم همه چیز می تواند در آخرین جلسه تمرینی تغییر کند و نظر من هم می تواند عوض شود. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.