یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آندریاس کریستنسن: تلاش می کنیم بازی کردن مقابل چلسی برای حریفان سخت و وحشتناک باشد

آندریاس کریستنسن: تلاش می کنیم بازی کردن مقابل چلسی برای حریفان سخت و وحشتناک باشد

آندریاس کریستنسن در نشست خبری قبل از بازی چلسی - رئال مادرید شرکت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، در ادامه پرسش و پاسخ هایی را که بین خبرنگاران و کریستنسن رد و بدل شد می خوانید.

قهرمانی سال ۲۰۱۲ درست قبل از ورود تو به باشگاه رخ داد؛ آیا بازی فردا بزرگ ترین بازی دوران حرفه ای تو محسوب می شود؟
می تواند همین طور باشد که می گویید. این بازی اهمیت فراوانی نه فقط برای من، بلکه کل باشگاه دارد.
آیا رویارویی با ادن هازارد حس عجیبی دارد؟
  به نظرم تمامی افراد حاضر در این باشگاه تنها می توانند از خوبی های ادن بگویند و او را تحسین کنند. این وضعیت تغییر نکرده است و ما می دانیم او برای این باشگاه چه زحماتی کشیده است. بله، احتمالا او دوباره عاملی تعیین کننده خواهد بود.
اهمیت تیاگو سیلوا در چه حد است؟
به نظرم فقط او نیست؛ تغییر سیستم و کار کردن در قالب یک تیم هم موثر بوده است. طبیعتا تیاگو هم تجربه و خونسردی زیادی را به تیم اضافه کرد. ما بازیکنانی داریم که افتخارات زیادی کسب کرده اند و او یکی از آن هاست. به نظرم این ها در کنار سایر عوامل موجب شدند ما در قالب یک گروه و یک تیم پیشرفت کنیم. 
نظرت در مورد عملکرد درخشان جورجینیو از زمان ورود توماس توخل به تیم چیست؟
ما وقتی توپ را در اختیار نداریم، تلاش می کنیم تیمی باشیم که بازی کردن مقابلش سخت است. به محض صاحب توپ شدن، هدف ما فوتبال بازی کردن است. این سبک ماست. به نظرم این با بازیکنانی که داریم، کاملا همخوانی دارد. به عقیده من جورجینیو یکی از بهترین هافبک های توپ پخش‌کنی است که می توانید در تیم خود داشته باشید. او با اعتماد به نفس بالایی درون زمین کار می کند. حضور او در زمین باعث راحت تر شدن کار ما می شود. جورجینیو در سبک بازی ما نقش مهمی ایفا می کند.
توخل چه کاری کرد که باعث شد تیم تا این حد از حیث عملکرد دفاعی پیشرفت کند؟
سیستم بازی تیم تغییر کردن که همان طور می بینید، بسیار خوب جواب داده است. مسئله فقط استفاده از خط دفاعی پنج نفره نیست؛ کل تیم نقش دارند. ما تلاش می کنیم بازی کردن مقابل ما سخت و وحشتناک باشد. بعد از این که توپ به ما رسید، تلاش می کنیم سریع و با انرژی بالا بازی کنیم. 
وقتی به این تیم پیوستی، باور داشتی که این تیم می تواند قهرمانی های متعددی در لیگ قهرمانان کسب کند؟
  اول از همه کیفیت این باشگاه بود که باعث شد به اینجا بیایم. ما مدت زیادی است که برای رسیدن به این هدف می جنگیم که البته هنوز محقق نشده است. به نظرم حالا شرایط خوبی داریم و تعادل خوبی بین بازیکنان جوان و با تجربه بر قرار است.
در ابتدا یک پدیده بودی، بعد به خاطر عملکردت مقابل بارسلونا مورد انتقاد قرار گرفتی... حالا به بهترین فرم خودت برگشته ای؟
از آن زمان تا کنون هم اشتباهاتی داشته ام بنابراین این چیز مطلقی نیست. اگر بازی های ما پس از آن مسابقه را تماشا کرده باشید، بقیه هم اشتباهات زیادی مرتکب شدند. من همیشه تلاش کردم تا از اشتباهاتم یاد بگیرم. در این مدت بارها از ترکیب تیم خارج شدم و به آن برگشتم و ما با چندین مربی کار کردیم ولی من همیشه همان عقیده را داشتم. تلاش من این است که در ترکیب تیم حضور داشته باشم و حالا هم من و هم تیم، در وضعیت خوبی قرار داریم. من تلاش می کنم همراه با تیم به عطش و اعتماد به نفس بیشتری برسم و بهتر شوم. ما در جمع چهار تیم برتر لیگ قرار داریم، به فینال جام حذفی رسیده ایم و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان حضور داریم؛ بنابراین هنوز هدف های زیادی هستند که باید برای رسیدن به آن ها بجنگیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.