دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

باز هم اعتراض به تغییر برنامه سازمان لیگ

این بار نوبت به الهامی و کربکندی رسید

این بار نوبت به الهامی و کربکندی رسید
حامد حسینی
حامد حسینی خبرنگار

اعتراض تیم‌ها به برنامه سازمان لیگ، داستان دیروز و امروز نیست و بدون شک باز هم شاهد آن خواهیم بود. شاید لیگ ایران تنها لیگی باشد که تیم‌ها درباره روز و ساعت برگزاری بازی‌هایشان به گونه‌ای تصمیم‌گیرنده هستند و با هر اعتراض، تغییری در برنامه به وجود می‌آید.

ایران ورزشی/اعتراض تیم‌ها به برنامه سازمان لیگ، داستان دیروز و امروز نیست و بدون شک باز هم شاهد آن خواهیم بود. شاید لیگ ایران تنها لیگی باشد که تیم‌ها درباره روز و ساعت برگزاری بازی‌هایشان به گونه‌ای تصمیم‌گیرنده هستند و با هر اعتراض، تغییری در برنامه به وجود می‌آید. همین اعتراض‌ها هم باعث شد برنامه جدید سازمان لیگ برای بازی‌های آینده تغییر کند. تغییری که حالا اعتراض‌های جدیدی را در پی داشته است. یکی از معترضان، ساکت الهامی سرمربی نساجی مازندران است: «همان‌طور که قبلاً هم گفتم رقابت در پایین جدول بسیار نزدیک و حساس است. می‌دانیم که با توجه به شرایط کرونایی، بازی‌های تیم ملی و باشگاهی آسیا، کار سازمان لیگ برای برنامه‌ریزی سخت است اما باید به باشگاه نساجی حق داد؛ چند هفته است که بازی‌های ما زودتر از بازی‌های رقبا برگزار می‌شود که شدیداً به این مسأله اعتراض داریم. درحال حاضر فاصله تعداد بازی‌های ما با تیم‌های رقیب با توجه به برگزاری بازی آینده‌مان مقابل مس رفسنجان، به عدد دو می‌رسد. علیرغم پرهواداری و ریشه‌دار بودن نساجی، نمی‌‌خواهیم نگاه سازمان لیگ به ما مهربانانه باشد اما انتظار داریم برخوردشان با ما عادلانه باشد. نساجی به لحاظ هواداری جزو پنج تیم اول لیگ است و مردم شمال نسبت به این تیم عرق دارند. نباید حق مردم نادیده گرفته شود. ما در صورتی با مس رفسنجان روز ۱۸ اردیبهشت بازی خواهیم کرد که بازی ذوب‌آهن و استقلال با بازی ما همزمان باشد و بازی عقب‌افتاده ذوب‌آهن هم تا شروع هفته بیست ‌و سوم برگزار شود تا ما به لحاظ تعداد بازی، با تیم‌های رقیب برابر شویم.» نکته جالب این است که ذوب‌آهن اصلاً دوست نداشت بازی تیمش با استقلال به تعویق بیفتد اما عقب افتادن ۲ روزه بازی پرسپولیس و سپاهان به دلیل اینکه قرمزهای پایتخت به درخواست وزارت بهداشت، در قرنطینه بودند، باعث شد بازی استقلال و ذوب‌آهن هم با تغییر مواجه شود که الهامی نسبت به آن اعتراض دارد: «اینکه بازی استقلال و ذوب‌آهن به‌ خاطر بازی پرسپولیس دو روز عقب افتاده، گناه ما چیست؟ بازی ما با مس رفسنجان چه شنبه هجدهم و یا یکشنبه نوزدهم برگزار شود، هیچ فرقی نمی‌کند، لذا تقاضا داریم بازی ما هم به روز یکشنبه تغییر کند تا به ‌طور همزمان با بازی ذوب‌آهن و استقلال برگزار شود.»
همین تغییر برنامه بازی‌ها باعث شد ذوبی‌ها هم معترض باشند. آنها از قبل برای این بازی در تاریخ اعلام شده برنامه‌ریزی کرده بودند اما تغییر برنامه باعث شد هزینه‌های زیادی به عهده باشگاه اصفهانی بیفتد. رسول کربکندی سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن درباره این تغییر برنامه و تعویق بازی‌شان با استقلال از هفدهم به نوزدهم می‌گوید: «به هم ریختگی زیادی در برنامه مسابقات به وجود آمده، کسانی که برنامه‌ریزی می‌کنند اصلاً به برنامه درازمدت اهمیت نمی‌دهند. وقتی برنامه‌ای را از دو ماه قبل داده‌اند و اعلام شده هفدهم بازی است، یک باشگاه بلیت هواپیما و هتل می‌گیرد. برنامه ما این بود که بعد از بازی با استقلال، 3 روز در تهران بمانیم و تمرین کنیم. بعد به سیرجان برویم و برای برگشت از سیرجان به اصفهان هم چارتر گرفتیم. همه این موارد مستلزم برنامه‌ریزی و هزینه زیاد است. سازمان لیگ برنامه داده بود و به دفعات اعلام کرد برنامه تغییر نمی‌کند و استقلال و پرسپولیس باید به موقع بازی‌هایشان را برگزار کنند اما به راحتی این برنامه را دو روز عقب انداختند. الان با وضعیت پروازی که در کشور ما وجود دارد تهیه بلیت برای حدود 50 نفر کار سختی است. ما خیلی ابتدایی و غیرحرفه‌ای عمل می‌کنیم. متأسفانه تصمیم‌گیرندگان به برنامه‌ریزی، وضعیت تیم، تمرین، مربیان و... اهمیت نمی‌دهند. فکر می‌کنم فقط تحت فشار هستند که تاریخ بازی‌ها را تغییر بدهند. سازمان لیگ کار فوق‌العاده غیرحرفه‌ای می‌کند. حالا فشار از کجا است که دست‌شان را بالا می‌برند و تسلیم می‌شوند، نمی‌دانم! با این تاریخ جدید شاید مجبور باشیم با اتوبوس به تهران برویم. با این وضعیت پروازها، تهیه بلیت مگر کار راحتی است؟ تمام برنامه‌های ما با کج‌سلیقگی و رفتار غیرحرفه‌ای سازمان لیگ به هم می‌ریزد. بازی با گل‌گهر ما هم دو روز عقب افتاد. شاید اصلاً بازی با پرسپولیس ما هم به خاطر تیم‌ملی به تعویق بیفتد. همه چیز تغییر می‌کند.»
صحبت‌های کربکندی کاملاً منطقی است و انتظار می‌رفت سازمان لیگ تحت تأثیر اعتراض‌ها قرار نگیرد اما این اتفاق افتاد. حالا که بازی‌های پرسپولیس و استقلال به تعویق افتاده، احتمالاً نساجی و ذوب‌آهن هم انتظار دارند اعتراض‌شان به نتیجه برسد و یا برنامه بازی تغییر کند یا اینکه خسارتی برای این تعویق پرداخت شود که بدون شک اینطور نخواهد بود. با این شرایط باید دید سازمان لیگ چه واکنشی به اعتراض‌هایی دارد که بدون شک ادامه‌دار خواهد بود و به دیگر تیم‌ها هم سرایت خواهد کرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.