جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

آشوبی: تیم های ایرانی برای قهرمانی در آسیا به بازیکنان خارجی باکیفیت نیاز دارند

آشوبی: تیم های ایرانی برای قهرمانی در آسیا به بازیکنان خارجی باکیفیت نیاز دارند

فرزاد آشوبی، کارشناس فوتبال کشورمان درباره صعود سه نماینده فوتبال کشورمان به دور حذفی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مصاحبه ای انجام داد.

به گزارش ایران ورزشی، آشوبی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت:

پرسپولیس مطابق انتظار با عملکرد بسیار خوب با صلابت به دور بعد صعود کرد. این تیم توانست در طول مسابقات روند خوبش را حفظ کند و رو به جلو پیش برود.
وی افزود:

هر چند در این راه تغییرات زیادی را هم تجربه کردم اما در نهایت با بهترین عملکرد ممکن به دور بعد صعود کرد.
وی ادامه داد:

شروع استقلال در مسابقات بسیار خوب بود اما در ادامه راه در روند خوب آن‌ها خلل ایجاد شد که البته همین مسئله هم برای آن‌ها تجربه بسیار خوب است. استقلال اگر روند کم نوسانی داشته باشد می‌تواند به مراحل بالاتر هم برود.
پیشکسوت فوتبال ایران افزود:

در این بین عملکرد تراکتور خیلی جای تحسین دارد. آن‌ها توانستند در طول مرحله گروهی یک روند صعودی عالی را پیش بگیرند و پیشرفت کنند.
وی ادامه داد:

صعود به مرحله حذفی مزد کیفیت و تلاش تراکتوری ها بود. واقعاً جای خوشحالی دارد که ما در مرحله حذفی سه نماینده داریم.
آشوبی در پاسخ به این سوال که آیا به نظرش پرسپولیس، استقلال و تراکتور به یک یا چند بازیکن خود بیش از اندازه وابسته هستند یا خیر ؟ گفت:

این مسئله در مورد پرسپولیس صدق نمی کند چون این تیم یک شکل تیمی دارد و هر بازیکنی که در آن شکل تاکتیک بازی بکند می تواند عملکرد خوبی داشته باشد.
وی افزود:

به طور ساده تر وظایف هر پست و هر بازیکنی مشخص است و این مسئله بسیار مهم است. پرسپولیس به بازیکن وابسته نیست اما نفرات تاثیرگذاری دارد که برای هر مربی ایده‌آل هستند.
وی خاطرنشان کرد:

استقلال هم خیلی وابسته به بازیکن نیست. البته که بازیکنی مثل مهدی قایدی یک استعداد ویژه و یک سورپرایز بزرگ است اما طبیعی است که استقلال خیلی وابستگی بازیکن نداشته باشد.
آشوبی ادامه داد:

شاید بین تیم های صعود کرده ایرانی کمی تراکتور به این مسئله وابسته باشد. آنها هم اگر می خواهد از این شرایط رهایی پیدا کنند و به مراحل بعد بروند باید به خوبی تقویت شوند.
کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال کرد آیا وجود قانون عدم جذب بازیکن و مربی خارجی می تواند به نمایندگان ایران در دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا ضربه وارد کند؟ تاکید کرد:

کلاً وضع این قانون کار درستی نبود. ما آمدیم یک مشکلی را رفع کنیم اما به طور کلی جلوی یک مسئله دیگر را گرفتیم.
وی افزود:

عدم جذب بازیکن و مربی خارجی راهکار منطقی برای مبارزه با دلالیسم یا محرومیت‌ها و محکومیت‌های همیشگی مان نبود.
آشوبی افزود:

ما باید سیستم جذب بازیکن و مربی خارجی را کنترل کنیم نه اینکه جذب آنها را حذف کنیم. همانطور که می‌بینید تیم‌های آسیایی به بازیکنان باکیفیت خارجی خود وابسته هستند و عدم حضور بازیکنان خوب خارجی در تیم های ما باعث می شود تا درصدی از احتمال موفقیت را از دست بدهند.
وی تصریح کرد:

ما به جای محرومیت جذب بازیکن خارجی باید این مسئله را کنترل کنیم. قطعاً باشگاه های ما برای موفقیت های بزرگ مثل قهرمانی در آسیا به بازیکن خوب خارجی نیاز دارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.