شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

میکل آرتتا: خیلی ناراحت هستیم؛ غیبت ژاکا برنامه هایمان را به هم ریخت

میکل آرتتا: خیلی ناراحت هستیم؛ غیبت ژاکا برنامه هایمان را به هم ریخت

مربی توپچی ها معتقد است تیمش در بهترین شرایط پا به دیدار مقابل ویارئال نگذاشت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، آرسنال شب گذشته در دیدار دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل ویارئال قرار گرفت که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید تا با توجه به شکست آرسنال در دیدار دور رفت، توپچی ها از گردونه رقابت ها خارج شوند و ویارئال به فینال صعود کند. میکل آرتتا در پایان این دیدار با اشاره به این که تیمش بابت این شکست خیلی ناراحت است، گفت:

همه ما ناراحت و ناامید هستیم. باید به ویارئال تبریک بگوییم. تا دقیقه آخر تمام تلاشمان را کردیم. به نظرم استحقاق برد را داشتیم اما در نهایت جزئیات نتیجه مسابقه را رقم زد. سه موقعیت خوب برای گلزنی داشتیم و به آنها هیچ فرصتی ندادیم اما در نهایت ویارئال بود که صعود کرد. اتفاقات زیادی برای ما افتاد و بسیاری از بازیکنانمان در بهترین شرایط خودشان نبودند.
گرانیت ژاکا قرار بود یکی از بازیکنان آرتتا در این دیدار باشد اما در جریان گرم کردن قبل از این مسابقه مصدوم شد و آرتتا می گوید مصدومیت ژاکا قبل از این دیدار تمام برنامه های او را برهم ریخته است. مربی اسپانیایی در این باره گفت:

مصدومیت ژاکا برنامه های ما را به طور کامل عوض کرد. برنامه مان را با حضور ژاکا در آن پست چیده بودیم. در نیمه اول اندکی به مشکل خوردیم اما نمی توانیم این را بهانه کنیم. بازیکنان مهم زیادی داشتیم که می توانستند نتیجه بازی را تعیین کنند اما در بهترین شرایط خود نبودند. ضمن این که در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم.
با توجه به حذف آرسنال از لیگ اروپا و جایگاه این تیم در لیگ برتر، به نظر می رسد آرسنال در فصل آینده در هیچ تورنمنت اروپایی شرکت نداشته باشد. آرتتا می گوید که بازیکنانش برای این مسابقه به اندازه کافی آماده نبوده اند. او در این باره گفت:

نحوه بازی کردنمان در ویارئال چندان خوب نبود. در این بازی هم در بهترین شرایط حاضر نشدیم و 90 درصد بازیکنان اولین نیمه نهایی خود را تجربه می کردند و باید از این تجربه درش بگیریم. تنها راه برای صعود به مسابقات اروپایی فصل بعد حالا از طریق لیگ برتر است و حالا می دانیم چه وظیفه ای پیش روی ماست. امروز واقعا ناامید شدیم چون برای صعود هر کاری کردیم.
آرسنالی ها باید روز یکشنبه در لیگ برتر در خانه مقابل وست بروم قرار بگیرند و سپس مقابل چلسی صف آرایی کنند و اگر می خواهند خودشان را به رده هفتم و کسب سهمیه اروپا برسانند، نباید در این مسابقات امتیاز از دست بدهند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.