یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

توماس توخل: آزپیلیکوئتا با دل و جان بازی می کند؛ فودن و مانت الگوی خوبی برای جوانان هستند

توماس توخل: آزپیلیکوئتا با دل و جان بازی می کند؛ فودن و مانت الگوی خوبی برای جوانان هستند

توماس توخل در نشست خبری خود قبل از بازی منچسترسیتی شرکت کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، سرمربی آلمانی آبی ها در این نشست به سوالات متعددی پاسخ داد که در ادامه مهم ترین بخش های آن را می خوانید.

حس بعد از رسیدن به فینال
حس خوبی داشت وقتی پنجشنبه صبح به کوبهام آمدم و دیدم همه پس از آن برد بزرگ خوشحال هستند. برای هفته آخر فصل برنامه ریزی کردیم و این هم حس خوبی داشت. حالا که روز دوم پس از آن برد است، وقت آن رسیده تا برای بازی بعدی در لیگ برتر آماده شویم.
سفر به استانبول
نمی دانستم بحث بازی کردن در انگلیس مطرح شده است. حقیقتا ما هر جایی که بخواهند بازی می کنیم. فصل قبل باید در استانبول بازی می کردیم ولی در نهایت فینال در پرتغال برگزار شد. شرایط در ترکیه خیلی جدی است و البته اوضاع می تواند سریعا دستخوش تغییر شود. با توجه به این که به اندازه کافی برای بازی های پیش رو دلمشغولی دارم، وارد این جریانات نمی شوم. من به تمامی مسئولان چلسی و دیگر افراد تصمیم گیرنده اعتماد دارم.
اهمیت بیشتر بازی فردا به خاطر فینال؟
مطمئن نیستم. از آنجایی که آن ها می توانند قهرمان شوند، با اراده و جاه طلبی زیادی سراغ این بازی می آیند. آن ها دست بالاتر را دارند چون یک روز بیشتر استراحت کرده اند و نیازی نبود که سفر کنند. ما قبلا در جام حذفی متوجه اهمیت این مسئله شدیم. باید با این وضعیت کنار بیاییم. به نظرم حساب فینال استانبول صرف نظر از هر نتیجه ای که در بازی فردا رخ بدهد، جداست. من تلاش می کنم طبق معمول تیم خودم را برای این بازی آماده کنم. چالش اصلی ما در حال حاضر، خستگی جسمی و ذهنی بازیکنان محسوب می شود. هدف این است که فردا در وضعیت خوبی وارد زمین شویم.
درباره فیل فودن و میسون مانت
آن ها نشان دهنده این هستند که بازیکنان جوان می توانند چقدر خوب باشند؛ مخصوصا جوانان انگلیسی. در حال حاضر نمونه های فوق العاده ای وجود دارد. من نمی توانم در مورد فودن نظر بدهم چون او بازیکن من نیست ولی می توانید مهارت او و اشتیاقش برای تاثیر گذاری در بازی های بزرگ را ببینید. به نظرم آدم خوبی است و مثل میسون شخصیت جالبی دارد. میسون که فوق العاده است و در عین این که سرشار از استعداد است، فروتن هم هست. 
تقابل با پپ گواردیولا
اگر مقابل پپ بازی کنید، متوجه می شوید سخت ترین بازی از راه رسیده است چون او در بهترین تیم های اروپا مربیگری کرده و همه جا سبک خودش را پیاده کرده است. تیم های او همواره عطش فوق العاده ای برای برنده شدن دارند و او آن ها را به یک «ماشین برد کسب کن» تبدیل می کند. در بارسلونا این طور بود، در بایرن مونیخ همین طور و حالا هم در منچسترسیتی همین طور است. آن ها متر و معیار سایر تیم ها در لیگ برتر هستند ولی ما باید به مدت ۹۰ دقیقه، فاصله مان با آن ها را کم کنیم.
تعریف موفقیت در این فصل
  من نمی توانم در حال حاضر قضاوت کنم. روال کار هرگز این طور نیست. نمی توانم یک هدف را مهم تر از هدف دیگری بدانم. حقیقت این است که هر روز باید تلاش کنیم و تمرکزمان را حفظ کنیم. وقتی به فینال می رسید، هنوز برنده چیزی نشده اید.
بازی کردن به سبک نیمه نهایی جام حذفی؟
هنوز تصمیم نگرفته ام. ما یک روز کمتر استراحت کرده ایم و بازی در خانه حریف برگزار می شود؛ چنین چیزی در این مقطع از فصل، فاکتور کلیدی محسوب می شود. احساس می کنم که به چند یار تازه نفس نیاز داریم؛ آن هایی که بخواهند نشان بدهند لایق بازی کردن در یک مسابقه بزرگ هستند. این که آیا سراغ تاکتیک جدیدی خواهیم رفت یا نه، هنوز در رابطه با آن تصمیم گیری نکرده ام. باید ببینم چه کسانی در دسترس هستند. احتمال زیادی وجود دارد که شاهد تغییراتی باشیم. 
وضعیت مصدومیت ها و تاثیر گذاری سزار آزپیلیکوئتا
او در این باشگاه بازیکن مهمی است. او نماینده هر خصلتی است که شاکله چلسی است: یک جنگجو، بازیکنی در خدمت تیم، کسی که محدودیت برایش معنا ندارد، بسیار حرفه ای و خوش اخلاق است و ورزش را دوست دارد. ما از همان لحظه اول رابطه خوبی با هم پیدا کردیم. من مردی راستگو و خوش اخلاق را دیدم که به شدت قابل اتکاست و درون زمین با دل و جان بازی می کند. سزار یک رهبری واقعی است.
درباره لیست مصدومان باید بگویم تغییر خاصی ایجاد نشده است. (متئو) کواچیچ غایب است ولی امیدواریم برای بازی با آرسنال و سپس ومبلی، برگردد. جدای از او، باقی نفرات آماده هستند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.