یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کوین دی بروین: به جز دفاع وسط، در همه پست ها بازی کرده ام؛ صعود به فینال اروپا هیجان انگیز بود

کوین دی بروین: به جز دفاع وسط، در همه پست ها بازی کرده ام؛ صعود به فینال اروپا هیجان انگیز بود

کوین دی بروین از فصلی که منچسترسیتی پشت سر گذاشته می گوید.

به گزارش ایران ورزشیی و به نقل از اسکای اسپورتس، کوی دی بروین فصل پر ماجرایی را پشت سر گذاشته است؛ فصلی که یک شروع دشوار داشت و با مصدومیت همراه بود، رفته رفته بهتر شد و حالا به اوج خود رسیده است. دی بروین یک ماه قبل قراردادش را با منچسترسیتی تمدید کرد و حالا با این تیم در آستانه فتح لیگ برتر انگلیس قرارداد و قرار است در فینال لیگ قهرمانان اروپا به میدان برود.

احساسم پس از سوت پایان بازی با پاری سن ژرمن؟ هیجان انگیز. هرچه به شنیدن صدای سوت پایان بازی نزدیک می شدیم و می دانستیم که قرار است در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی کنیم، هیجان مان بیشتر می شد. همه بازیکنان ما خوشحال بودند و مشتاقانه می خواستند در فینال حضور داشته باشند. بازی مان مقابل چلسی در لیگ به عنوان یک ضربه روانی برای فینال؟ نظر مردم می تواند متفاوت باشد اما به نظر من اهداف دو تیم در حال حاضر کاملا متفاوت است.
کوین دی بروین برای تمدید قراردادش با منچسترسیتی، از یک تیم آنالیز کمک گرفت. هافبک بلژیکی در این خصوص می گوید:

من و تیم آنالیز تنها می خواستیم چشم انداز تیم برای آینده را منعکس کنیم. بنابراین بیشتر ماجرا بر سر پروسه تیم برای آینده در مقایسه با سایر تیم ها، بر اساس سن و قراردادها بود؛ البته نقش من در کمک به تیم برای حرکت رو به جلو. به عنوان یک هافبک، شما می تواند حرکات فوق العاده زیادی در زمین انجام دهید و در پایان، اثری از آنها روی صفحه آمار دیده نمی شود. برخی از مردم در مقایسه ها صرفا به آمار توجه می کنند اما خب اهمیتی برایم ندارد. من این کارها را بر اساس نگاهی ساختار تیم انجام دادم. این یک از تفاوت های فوتبال با 10-15 سال گذشته است؛ وقتی که همه چیز بر اساس مشاهدات چشمی بود؛ آن بازیکن خوب بازی کرد، خوب بازی نکرد؛ همین.
راستش را بخواهید، تنها کاری را انجام می دهم که از من خواسته می شود؛ حالا نقشم در زمین هرچه می خواهد باشد. فکر می کنم در طول دوران حرفه ایم، به جز پست دفاع میانی در همه پست ها بازی کرده ام. اخیرا به هر دلیلی، کمی شرایط پستم در زمین فرق کرده؛ نمی دانم؛ تصمیم پپ این بوده و من هم واقعا از شرایطم خوشحالم.
سال گذشته هیچ تعطیلاتی نداشتیم، همسرم باردار بود، دخترم به دنیا آمد، مستقیما و بدون استراحت به سراغ فصل جدید رفتیم، در یک فصل فشرده، تعداد بازی های زیای انجام دادیم؛ در مجموع سال درخشانی بود. در یک دوره خاص، به مشکل خورده بودیم اما همان موفع هم به خوبی به تیم کمک می کردم و از این بابت خشنودم.بدیهی است که گاهی اوقات کارمان دشوار بود؛ گاهی اوقات بدن شما آنطور که می خواهید کار نمی کند، زیرا در سال جاری بازی های زیادی انجام شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.