شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: در اینتر حتی بهتر از خودم عمل کردم؛ آینده؟ اینجا هستم تا در مورد اکنون صحبت کنم

آنتونیو کونته: در اینتر حتی بهتر از خودم عمل کردم؛ آینده؟ اینجا هستم تا در مورد اکنون صحبت کنم

آنتونیو کونته باز هم در مورد آینده اش مبهم صحبت کرد و گفت خوشحال است که در اینتر قهرمان شده زیرا هر کسی چنین کاری نکرده است.

ایران ورزشی/اینتر با وجود آنکه قهرمانی خود را در این فصل سری آ قطعی کرده بود، با نتیجه 5-1 سمپدوریا را در هم کوبید و این به نوعی انتقام بازی رفت بود. آنتونیو کونته پس از بازی به اسکای ایتالیا گفت:

این قهرمانی برای من و بازیکنان رضایت بزرگی در پی داشت. اینتر برای 11 سال اسکودتو را کسب نکرده بود و بنابراین میل شدیدی به جشن گرفتن وجود دارد. هواداران زمان زیادی منتظر بودند اما خوشحالیم که به آنها شادی و رضایت دادیم. ما به انجام کارهای فوق العاده خود ادامه می دهیم زیرا طی 19 بازی اخیر، یعنی به اندازه یک نیم فصل، 16 برد و 3 تساوی داشته ایم. این واقعا فوق العاده است. 3 هفته پیش از من پرسیدید کدام بازیکنان بیشترین پیشرفت را داشته اند. می خواهم نام پینامونتی را بگویم زیرا طی فصل با ما کار کرد و پیشرفت بسیار زیادی داشته است. آسان نیست در تیم لوکاکو، لائوتارو و سانچز جلوی شما باشند اما او شخصیت خوبی نشان داده است. باید همین طور به کارش ادامه دهد و باعث شود ما در مورد آینده اش صحبت کنیم.
کونته همچنان از صحبت کردن در مورد آینده اش در اینتر خودداری کرد:

من اینجا هستم تا در مورد زمان حال صحبت کنم، نه آینده. می دانیم چقدر سخت کار کردیم و چقدر زحمت کشیدیم. بنابراین باید از این لحظات لذت ببریم. طی دو سال، ما اعتبار را به اینتر، تیم و هواداران بازگرداندیم. قبلا خیلی مواقع شانس جشن گرفتن را از دست داده ام و این بار می خواهم کاملا لذت ببرم و در مورد سایر موضوعات، خواهیم دید. فکر می کنم کاری که ما در این دو سال انجام دادیم، تفاوت بزرگی را رقم زده است. بازیکنان نه تنها در زمین بلکه از نظر رقم ترنسفر هم رشد زیادی داشته اند. تیم در حال حاضر نسبت به زمانی که من آمدم، به طور قابل توجهی ارزش بیشتری در بازار دارد و فکر می کنم خرج کردن تجربه ام نتیجه داده است. همیشه می دانستم آمدن من باعث می شود انتظارات بسیار بالا برود. فکر می کنم حالا آن انتظارات برآورده شده است. این بچه ها هنوز جای پیشرفت دارند و می توانند در زمینه ذهنیت بیشتر پیشرفت کنند اما آنها پیروز هستند و می دانند باید چه کارهایی انجام دهند.
از زمانی که ما صدرنشین شدیم، به طور مطلق هیچ چیزی را به شانس محول نکردیم؛ صفر. هرگز لغزش نداشتیم، حتی امروز. همیشه می گویم که برای یک تیم پیروز، پیروزی باید به یک وسواس تبدیل شود. بازی بعدی با رم خواهد بود. بیایید قدم به قدم پیش برویم و از هر بازی بیشترین بهره را ببریم.
از کونته سوال شد: " بیشتر از هر چیز، در چه زمینه ای به خودتان نمره مثبت می دهید؟"

در این زمینه که حتی یک اینچ جُم نخوردم، خوب کار کردم. من طی این دو سال از این نظر بهتر از خودم عمل کردم و مرزهای خودم را رد کردم. مجبور بودم تمام وجودم را در این کار بگذارم. این بزرگترین دستاورد من نبود اما سخت ترین کاری بود که طی دوران کاری ام انجام دادم. باید از خودم فراتر عمل می کردم تا بعضی موانع و مشکلات را که پیش بینی نمی کردم، رد کنم زیرا جو اینتر را نمی شناختم. خیلی خوشحالم که در میلان با اینتر قهرمان شدم زیرا هر کسی نمی تواند چنین چیزی بگوید.
تنها جووانی تراپاتونی و آنتونیو کونته موفق شده اند با یوونتوس و اینتر قهرمان سری آ شوند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.