شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

بیانیه مشترک بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس در رابطه با سوپرلیگ

بیانیه مشترک بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس در رابطه با سوپرلیگ

سه باشگاه بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس اعلام کردند برای ترک رقابت های سوپرلیگ، مورد تهدیدهای غیرقانونی قرار گرفته اند و یوفا و فیفا باب گفتگو را بسته اند.

ایران ورزشی/در رابطه با بیانیه منتشر شده در روز هفتم می از سوی یوفا درباره رقابت های سوپرلیگ و موضع نه تیم تشکیل دهنده سوپرلیگ، سه تیم یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا نیز برای دفاع از خود، بیانیه ای منتشر کردند. به گزارش وب سایت یوونتوس، بیانیه مشترک تیم های یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در راستای موضع شان درباره سوپرلیگ به شرح زیر است:

1- تیم های تشکیل دهنده سوپرلیگ، تحت فشارهای شدیدی قرار گرفته و می گیرند. این فشارها، تهدیدها و توهین ها برای ترک سوپرلیگ از طریق شخص ثالث غیرمربوط انجام می گیرد. بنابراین این سه باشگاه از حق و وظیفه خودشان برای فراهم کردن راه حل هایی برای اصلاح اکوسیستم فوتبال از طریق گفتگوهای سازنده، صرف نظر می کنند. این رفتارها زیر نظر قانون، غیرقابل تحمل است و البته دادگاه برای تشکیل سوپرلیگ رای مثبت داده بود و آن ها به یوفا و فیفا اعلام کردند به طور مستقیم و غیرمستقیم، از انجام کارهایی که مانع اجرای سوپرلیگ شود، خودداری کنند. 
2- پروژه سوپرلیگ توسط 12 باشگاه موسس ایجاد شده است. هدف آن فراهم کردن راه حل هایی برای اصلاح شرایط نامناسب کنونی صنعت فوتبال است. دوازده باشگاه موسس، نگرانی هایی در این باره ابراز کردند، به خصوص این که وضعیت اقتصادی اجتماعی این روزهای صنعت فوتبال خوب پیش نمی رود و به همین دلیل اصلاحات ساختاری  برای اطمینان از جذاب ماندن فوتبال در بلند مدت، ضروری است. در همین راستا روز هجدهم آوریل این تیم ها تمایل خود برای تشکیل سوپرلیگ و تاسیس کانالی ارتباطی با یوفا و فیفا با روحیه ای سازنده و همکاری میان طرفین، ابراز کردند. با تمام احترام نسبت به ساختار و اکوسیستم فعلی فوتبال، باشگاه های موسس، با تشکیل سوپرلیگ در صورت به رسمیت شناخته شدن توسط یوفا یا فیفا تحت قوانینی که قابل اجرا باشد، به توافق رسیدند. قرار شد این مسابقات با حضور باشگاه های موسس در لیگ های داخلی خودشان برگزار شود اما با این حال یوفا و فیفا با وجود آگاهی از شرایط مذکور، از ایجاد راه های ارتباطی خودداری کرده اند. 
جهت ایجاد ثبات مالی برای تمام خانواده فوتبال اروپا که در حال حاضر همه آن ها تحت تاثیر بحرانی بزرگ هستند که تمام باشگاه های اروپا مورد تهدید آن هستند، سوپرلیگ تشکیل شد. در اساس نامه آن، تعهدی حاصل شد که مبلغی سالانه به همه باشگاه های اروپا که چندین برابر مبلغ اهدایی یوفا است، داده شود و قوانین پایداری مالی از طریق ایجاد یک سیستم کنترل شفاف و واضح که مورد تایید کارشناسان است، اجرا شود. 12 باشگاه موسس، همچنین اذعان داشتند سوپرلیگ فرصتی بسیار خاص برای ارائه بهترین مسابقات ممکن برای طرفداران سراسر جهان و تقویت علاقه به فوتبال در کل جهان که نسل های جدید را هم به آن علاقه مند کند، به شمار می رود. علاوه بر این یکی از اهداف اصلی سوپرلیگ، ترویج دادن بیشتر فوتبال زنان در سطح جهان بود.
ما از تنوع در نحوه اجرای سوپرلیگ و نیاز به بازنگری در برخی ساختارهای آن کاملا واقف هستیم و آماده ایم تا در صورت لزوم، رویکرد پیشنهادی خودمان را مورد بازنگری قرار دهیم.با این حال، اگر ما با وجود آگاهی از نیازها و بحران‌های سیستمی در بدنه فوتبال که ما را به سمت اعلام تشکیل سوپر لیگ سوق داد، تصمیم بگیریم چنین ماموریتی را رها کنیم تا به پاسخ‌های موثری به سوالات موجود که صنعت فوتبال را تهدید می‌کند برسیم، بسیار غیرمسئولانه عمل کرده ایم.
متاسفیم که دوستان ما و شرکای ما در راه تشکیل پروژه سوپرلیگ حین امضای توافق نامه با یوفا، در وضعیتی متناقض و نامناسب قرار گرفتند. با این حال مسائل مهمی که منجر به تشکیل سوپرلیگ از سوی 12 باشگاه شد، هنوز از بین نرفته است. ما تاکید می کنیم جهت احترام به تاریخ خود، پیروزی از الزامات ذی نفعان و هواداران ما برای صلاح فوتبال و ثبات مالی این ورزش، وظیفه داریم با وحود فشارها و تهدیدهای غیرقابل قبول از سوی یوفا، از طریق روشی مسئولانه اقدام انجام دهیم و به راه حل مناسبی برسیم. مجددا ما به فیفا، یوفا و سایرنهاد ها اعلام می کنیم ما از زمان تشکیل سوپرلیگ، ما حاضریم قاطعانه همراه با احترام و بدون فشارهای غیرقابل تحمل، مطابق قانون بحث کنیم تا به بهترین راه حل مناسب برای اصلاح ساختار فوتبال دست یابیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.