شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

اینفانتینو از در صلح وارد شد: از اهمیت رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس آگاهیم

اینفانتینو از در صلح وارد شد: از اهمیت رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس آگاهیم

یوفا از ابتدا درباره قضیه تشکیل سوپرلیگ مخالفت هایی جدی انجام داد و روی مواضع خود ایستاده است. 9 تیم انصراف دهنده از سوپرلیگ با کسر پنج درصد از درآمد رقابت های اروپایی شان از سوی یوفا روبرو شدند اما یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید هم روی مواضع خود تاکید دارند و معتقدند ساختار فوتبال اروپا باید اصلاح شود.

ایران ورزشی/جیانی اینفانتینو، رییس فیفا که پیش تر گفته بود برای تنبیه تیم های موسس سوپرلیگ باید احتیاط کرد و هواداران در این قضیه دخیل نبوده اند، بار دیگر نشان داد می خواهد کشمکش یوفا با تیم های سوپرلیگی را به شکل صلح آمیز حل و فصل کند. اینفانتینو در مصاحبه با آاس گفت:

واضحا اعلام می کنم از یوفا و رییسش [الکساندر چفرین] بابت موضع شان علیه سوپرلیگ حمایت می کنم. ما باید به دقت درباره گام های بعدی فکر کنیم. سوپرلیگ فقط یک رقابت نیست بلکه روی کل اکوسیستم فوتبال تاثیر می گذارد. تا وقتی که نهادهای مربوطه برای اعمال تنبیه ها وجود دارند، من نباید درباره تنبیه ها صحبت کنم اما البته تنبیه در سطح ملی، قاره ای و جهانی تیم ها را رد نمی کنم. یا باشگاه ها عضوی از این ساختارها خواهند بود و یا این که باید عواقب کارشان را بپردازند. من دوست دارم تمام طرفین را برای داشتن مکالمه ای سازنده و یافتن راه حلی مناسب برای همه دعوت کنم. همیشه یک راه حل صلح آمیز بهتر از کشمکش و درگیری است. ما از اهمیت یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید آگاهیم و می دانیم که همه این تیم ها در سراسر جهان هوادار دارند اما در عین حال باید مراقب باشگاه هایی باشیم که بزرگ نیستند و یا در بالاترین سطح کشور خود قرار ندارند. ما باید از رشد فوتبال در سراسر جهان اطمینان حاصل کنیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.