شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

استفانو پیولی: از نظر انگیزه و روحیه ما بهترین تیم ایتالیا هستیم؛ متاسفانه این آخرین بازی فصل نبود

استفانو پیولی: از نظر انگیزه و روحیه ما بهترین تیم ایتالیا هستیم؛ متاسفانه این آخرین بازی فصل نبود

استفانو پیولی از هواداران و بازیکنان میلان تقدیر کرد اما هشدار داد که بازی بعدی می تواند حتی سخت تر باشد و آنها باید همینطور به کارشان ادامه دهند.

ایران ورزشی/میلان با یک پیروزی مقتدرانه 3-0 در تورین، شانس خود را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بسیار بالا برد. آنها در این بازی کاملا برتر بودند و حتی یک پنالتی را هم از دست دادند. استفانو پیولی پس از بازی در گفتگو با اسکای ایتالیا گفت:

ما سعی می کنیم برای هر بازی استراتژی خود را تعیین کنیم و بعد بازیکنان مناسب برای آن استراتژی را به زمین می فرستیم. براهیم دیاز در آن پست خوب کار می کند اما در مجموع این پیروزی حاصل زحمت کل تیم بود. این تیمی بود که به خودش باور داشت، روحیه فداکاری را نشان داد، تمام توانش را گذاشت و کیفیت خود را هم ثابت کرد. می خواهیم از هوادارن مان تشکر کنیم که امروز صبح واقعا ما را تحت تاثیر قرار دادند اما حالا یک بازی دیگر در پیش داریم که می تواند حتی سخت تر از این بازی باشد.
این پیروزی مهم باعث شد میلان در نتایج رو در رو هم از یوونتوس سبقت بگیرد و در صورت هم امتیازی دو تیم در پایان فصل، آنها صعود خواهند کرد:

ما در این فصل پیروزی های بزرگی داشته ایم اما طبیعتا این پیروزی یک بازی رو در رو بود و جدول بسیار متعادل و فشرده است. متاسفانه این آخرین بازی فصل نبود و بنابراین باید به کارمان ادامه بدهیم. هنگام شادی ام به مدیران اشاره کردم زیرا باشگاه همیشه حامی من بود و شادی و نا امیدی ها را با هم سهیم می شویم. از نظر فداکاری، انگیزه و روحیه تیمی شاید ما بهترین تیم ایتالیا در زمانی طولانی باشیم. بدیهی بود که در طول یک فصل طولانی، خستگی های روحی وجود داشت اما می دانستیم امروز باید به جلو قدم برداریم و نمایش متفاوتی ارائه دهیم. وقتی زمان جنگ بر سر تک تک توپ ها باشد، ما هرگز عقب نشینی نمی کنیم.
پیولی با بعضی تصمیمات تاکتیکی اش، مثلا استفاده از براهیم دیاز همه را غافلگیر کرد:

یووه در حال تغییر سبک بازی اش است و من مطمئن نبودم آنها با 3 یا 4 مدافع بازی می کنند. بنابراین ما باید فشرده و منسجم بازی می کردیم و هر کسی صاحب توپ می شد، پرس می کردیم. وقتی موفق به این کار نمی شدیم، عقب می نشستیم و فضاها را می بستیم. نیمه نهایی های لیگ قهرمانان را تماشا کردم و از کار بدون توپ چلسی و منچسترسیتی واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. این با ضرب آهنگ و کیفیت آنها مخلوط شده بود. اگر این عناصر را پیاده کنیم، ما هم می توانیم حرف های خودمان را بزنیم.
ابراهیموویچ به دلیل مصدومیت جای خود را به آنته ربیچ داد و او گل دوم میلان را به زیبایی به ثمر رساند:

پپ گواردیولا در حال حاضر بدون مهاجم نوک بازی می کند؛ جایی که ما کسی مانند زلاتان را داریم. اگر شانس خلق کنیم و با تایمینگ مناسب فضاها را پر کنیم، واقعا می توانیم تفاوت را رقم بزنیم. زلاتان صدر در صد آماده نبود. او جمعه نصف جلسه تمرین با ما بود اما می خواست هر طور شده امروز بازی کند. او زانو درد داشت اما فکر نمی کنم مساله جدی باشد. شرایط او را بررسی خواهیم کرد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.