یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

روانشناسی شیشه رنگی در دکوراسیون منزل

روانشناسی شیشه رنگی در دکوراسیون منزل

زیبایی منزل با شیشه حمام

از گذشته تا به امروز با پیشرفت علم وتکنولوژی و کارایی ابزارهای مختلف در زندگی روز مره ی انسان ها شیشه توانسته جایگاه بهتری را در عموم مردم پیدا کند و مردم بسیار زیادی به استفاده از شیشه حمام ترغیب می شوند چرا که هیچکسی را شما نخواهید دید که از زیبایی خوشش نیاید.

شیشه حمام کارایی متفاوتی دارد. شیشه ها می توانند در رنگ های متفات باشند که بسته به سلیقه و نظر مشتری و همچنین کارایی و  استفاده از آن در محیط های مختلف در طراحی و دکوراسیون ها از آن استفاده کرد.

همان طور که اشاره کرده ایم شیشه حمام کارایی های مختلف و متنوعی دارد که به طور مثال می توان به حمام های شیشه ای، وان شیشه ای، درهای مشجر شیشه ای حمام، شیشه دور دوشی و... اشاره کرد.

روانشناسی شیشه رنگی در دکوراسیون منزل

از نظر روانشناسی استفاده از شیشه رنگی در سلامت روان انسان ها تاثیر بسزایی داشته است؛ چراکه شیشه های رنگی، رنگ های جذاب و شادی دارند و در دنیای امروزه با توجه به اینکه تنش های بسیار زیادی وجود دارد استفاده از شیشه های رنگی در دکوراسیون می تواند به نوعی آرامش بخش باشد. در واقع اثر روانشناسی هر رنگی متفاوت است. بیشتر شیشه های رنگی از رنگ‌های تشکیل شده اند که جزء رنگ های شاد بوده و تنوع بسیار زیادی دارند که هر کدام از آنها یک اثر روانشناسی جدایی را بر روی انسان ها داشته است.

شاید شما هم در گذشته دیده باشید که بسیاری از پنجره های قدیمی را با شیشه های رنگی ساده تزیین می کردند یا از مدل‌های مختلف نقش های معنادار اسلیمی استفاده می نمودند و در واقع آنها نیز آمیزه‌ای بی همتایی را خلق می نمودند که به واسطه نورهای شیشه های رنگی و شبکه های هندسی نوعی سازگاری ایجاد می‌شد و به بینندگان زیبایی خیره کننده ای را نشان می داد. اما امروزه شیشه های رنگی با توجه به اینکه تنوع رنگ بسیار زیادی دارند و هم در طرح ها و نقش های مختلفی ساخته می شوند در دکوراسیون داخلی خانه های یک حس آرامش را نیز پدید می آورد.

شیشه سکوریت و مقاومت در برابر ضربه و حرارت

 

---

شیشه سکوریت از جمله شیشه های هستند که دارای مقاومت بسیار زیادی بوده و این شیشه ها میتوانند حدود ۳۰۰ درجه را می توانند تحمل کنند اما شیشه‌های خام و معمولی قدرت تحمل تا ۶۰ درجه سانتیگراد را نهایتاً داشته اند. شیشه سکوریت برای موارد مختلفی استفاده می شود که می توان به شیشه های مغازه، درب های اتوماتیک شیشه ای، بالکن های شیشه ای، شیشه های جان پناه، پارتیشن اداری و تزئینی و.... اشاره نمود.

شیشه سکوریت علاوه بر اینکه در برابر گرما مقاومت داشته اند بلکه در محیط های مختلف نیز کاربرد دارند و همچنین بعد از شکستن به ذرات ایمن تبدیل می شوند.

شیشه لمینت و ویژگی های منحصر به فرد آن

شیشه های لمینت همانند شیشه سکوریت دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و می‌توان به عنوان شیشه امنیتی آنها را به شمار بیاوریم. افزون بر این که می‌توان در ساختمان‌های مسکونی از شیشه لمینت استفاده کرد بلکه در مکان‌های دیگر مثل اماکن تجاری و اداری، ویترین صرافی ها و طلا فروشی ها، فرودگاه ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیره به عنوان یک المان دکوراتیو کاربرد داشته باشند همچنین شیشه های لمینت به عنوان شیشه اتومبیل نیز استفاده می شوند زیرا به علت این که خاصیت کشسانی دارند مقدار خسارت  پس از شکستن آنها در زمان تصادف رخ می‌دهد کاهش می یابد و همچنین موجب فراهم کردن امنیت راننده خواهد شد. علاوه بر این شیشه لمینت را می‌توان به عنوان شیشه های عایق صوتی و شیشه های ضد گلوله در مکان‌های امنیتی محسوب نمود.

در اجرای پارتیشن شیشه ای به چه مواردی دقت کنیم؟

اگر می‌خواهید پارتیشن شیشه ای را برای یک محیط نصب کنید باید پیش از هر چیزی بدانید که پارتیشن شیشه ای بلند است یا کوتاه و به صورت تک جداره است یا دو جداره و....

باید موارد این چنینی را به صورت دقیق تعیین نمایید؛ البته این موارد همه به نوع نیاز شما و فضای مورد نظر شما وابسته است. اگر می‌خواهید در محیط نور بهتری را داشته باشید باید از پارتیشن شیشه بی رنگ یا مات می توانید استفاده کنید که یک انتخاب خوب برای شما محسوب می‌شود چرا که نور به صورت یکسان در تمامی قسمت‌های محیط پخش می‌شود و شما در طول روز می‌توانید با وجود اینکه دیوارکشی های شیشه ای را انجام داده اید بلکه از نور طبیعی لذت ببرید. بسته به نوع کاربرد شما استفاده از پارتیشن شیشه ای برای تمامی فضاها می‌تواند به عنوان یک حرارتی و عایق صوتی محسوب شود.

در اداره ها به منظور جداسازی بخش های مختلف معمولا از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می‌کنند چرا که علاوه بر اینکه جداسازی فضا را انجام می‌دهند بلکه به تمامی بخش‌های محیط دید بهتر خواهند داشت و در کنار هم یک حس دلگرمی را بین کارکنان و ایجاد صمیمیت بین آنها به دنبال خواهد داشت.

پارتیشن اداری آلومینیومی دوجداره

پارتیشن های اداری که به صورت های مختلف برای محیط های متفاوت انجام می شود می تواند به صورت تک جداره یا دو جداره باشد؛ اما پارتیشن های آلومینیومی و پارتیشن های ام دی اف نمونه هایی از پارتیشن دوجداره محسوب می‌شوند که برای ساخت این نمونه پارتیشن های اداری از پروفیلهای آلومینیومی استفاده می گردد تا حد بسیار زیادی موجب افزایش زیبایی نیز می‌شود و علاوه بر اینکه وزن بسیار سبک ای دارند و همچنین بسیار زیبا هستند بلکه نصب آنها ساده و راحت انجام می‌شود و هیچ دردسری نخواهد داشت. پروفیلهای این نمونه از پارتیشن اداری دوجداره از سقف و کنار پیچ می گردند این نمونه از پارتیشن اداری دارای مزیتهای ویژگی‌های هستند که شما می‌توانید به راحتی آنها را جابجا کنید و به یک مکان دیگر ببرید.

لازم است بدانید که این پارتیشن اداری با عنوان پارتیشن های آلومینیومی دوجداره نیز شناخته می‌شوند.

رنگ های مورد استفاده در شیشه بالکن

معمولاً برای شیشه بالکن از شیشه های شفاف استفاده می‌کنند اما اگر بخواهید آنها مقاوم تر باشند می توان از عنصر آهن استفاده کرد و به همین جهت به رنگ سبزی می زند.

ضخامت شیشه هایی که برای شیشه بالکن استفاده می شود متغیر بوده است و البته اگر بخواهید رنگ سبز شیشه ها را خنثی کنید از محصولات دیگری در این راستا می‌توان استفاده کرد که قیمت بالاتری معمولاً دارند. برای بالکن شیشه مات هم میتوان استفاده می‌شود که به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربردهای زیادی دارد اگرچه در چنین شرایطی دیگر نمی‌توان به نمای بیرون از بالکن مشرف بود.

استفاده از آینه کاری منزل در اتاق خواب

آینه کاری منزل برای بخش های مختلف می تواند استفاده شود و البته برای اتاق ها به عنوان یکی از ملزومات اصلی محسوب می‌گردد که موجب می‌شود شما اتاق زیباتر و شیک تری داشته باشید. آینه کاری روی دیوارهای اتاق شما زمانی که از خواب بیدار می شوید یا تزیین دیوارهایی با آینه قطعاً جلال خاصی به فضای اتاق شما و به منزل شما می دهد. آینه کاری منزل از گذشته تا کنون رایج بوده اما امروز طراح مدرن تری به خود گرفته است. بهترین آینه برای خانه آینه های دکوراتیو محسوب می‌شوند که بیشتر در پذیرایی و در بالای مبل ها از آنها استفاده می شود تا بتوانند به این زیبایی نقش موثری را ببخشند.

تاثیر درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی

به صورت کلی می‌توان گفت که درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی هر دو نقش مهمی در راحتی و سهولت در رفت و آمد داشته اند و افراد برای اینکه بتوانند در مسیرهای پر تردد بدون هیچ گونه مشکلی رفت و آمد افراد را کنترل کنند از درب اتوماتیک استفاده می نمایند.

یکی از مهم ترین و محبوب ترین درب اتوماتیک به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره می کند و برای مجتمع تجاری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده می‌شود. افراد در این شرایط نیازی به استفاده از دست برای باز و بسته کردن درب ندارد و به صورت خودکار و با ریموت درب باز و بسته می شود.

استفاده از کرکره برقی نیز به همین منظور انجام می شود و افراد برای اینکه در ترددهای روزانه شان از درب منزل نیازی به پیاده شدن از خودرو نداشته باشند از کرکره برقی استفاده می نمایند. البته فروشگاه ها و مغازه ها نیز به جهت افزایش امنیت از کرکره برقی استفاده می کنند تا محل کسب و کارشان از سرقت در امان باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.