دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

علی پروین: نباید به استقلال ۶ گل می‌ زدیم؛ باید احترام حریف را نگه می داشتیم

علی پروین: نباید به استقلال ۶ گل می‌ زدیم؛ باید احترام حریف را نگه می داشتیم

علی پروین گفت: اگر زمان به عقب برگردد جور دیگری مقابل استقلال بازی می‌کنیم

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبالی، ماجرا به دربی سال ۵۲ و برد ۶ بر صفر پرسپولیس بازمی‌گردد. در آن مسابقه قرمزها موفق شدند در یک بازی کاملا برتر استقلال را با این نتیجه در هم بکوبند. در آن زمان تصاویر بازی ضبط نشد. بعدها بعضی از استقلالی‌ها منکر برگزاری این مسابقه شدند. کم کم با شکل گیری شبکه های اجتماعی این بازی و نتیجه‌اش بیشتر و بیشتر سوژه کری خوانی ها شد. هواداران پرسپولیس با عدد ۶ به استقبال آبی ها رفتند و استقلالی ها هم با عدد ۴.

حالا حتی کری خوانی ها جای خود را به توهین بین هواداران داده است و ظاهرا این به مذاق علی پروین و بعضی از پیشکسوتان دو باشگاه خوش نمی‌آید، به شکلی که پروین در این باره گفته است:

نباید به استقلال ۶ گل می زدیم.
او که درباره احترام به آبی ها حرف می‌زد، حتی در این باره گفته است:

در آن مسابقه ما هر چه زدیم وارد دروازه شد. یعنی اگر باز هم توپ می بردیم، دوباره گل می شد. حتی می‌توانستیم ۱۰ گل بزنیم. آن روز، روز استقلال نبود و بدشانس هم بودند. راستش ما وقتی در زمین بودیم تحت تاثیر جو بازی مان را می‌کردیم اما وقتی به رختکن رفتیم تازه متوجه شدیم که اشتباه کردیم پشیمان شدیم. نباید به استقلال ۶ گل می زدیم.
پروین اضافه کرد:

باید احترام استقلال را نگه می داشتیم. ممکن بود آن روز، روز ما نباشد. در فوتبال این چیزها پیش می‌آید. ما مطمئن بودیم بازی را می‌بریم و باید در نیمه دوم با طمانینه بازی می‌کردیم.
پروین همچنین به پیشکسوتان گفته است:

هیچوقت فکر نمی‌کردیم بعدها چنین جوی در فوتبال درست شود. آن وقت ها شبکه مجازی و تلگرام و اینستاگرام نبود. بعدها که این چیزها آمد دیدیم هواداران چقدر کری می‌خوانند و گاهی توهین می‌کنند. این اصلا خوب نیست. اگر زمان به عقب بازگردد در بازی سال ۵۲ جور دیگری بازی را تمام می‌کنیم.
پروین درباره استقلال هم چنین حرف‌هایی زده است:

این باشگاه همیشه قابل احترام است. بارها گفته ام. استقلال و پرسپولیس مکمل هم هستند. اگر این دو تیم بد باشند فوتبال ایران است که ضرر می‌بیند. منتهی الان دشمنی زیاد شده و این اصلا خوب نیست.
یکی از پیشکسوتان پرسپولیس در این باره گفت:

بله، اینها حرف‌هایی است که علی آقا گفته. بارها شده که بین پیشکسوتان دو باشگاه هم بحث پیش آمده که علی آقا تماس گرفته و گفته بس کنید، شما احترام نگذارید از هواداران چه توقعی می‌رود؟ به هم احترام بگذارید. استقلالی ها و پرسپولیسی ها باید رقابت کنند ولی در عین حال احترام یکدیگر را نگه دارند و توهین نکنند.
آن پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد:

بارها در طرشت و در زمان بازی پیشکسوتان علی آقا برایمان حرف زده و از احترام گفته است. او واقعا استقلال را تیم دوم خودش می‌داند و همیشه از این تیم تعریف می‌کند. منصور پورحیدری خدا بیامرز هم چنین ویژگی‌ای داشت و همیشه می‌گفت باید احترام گذاشت. جای ایشان در فوتبال ما خیلی خالی است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.