سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

رونالد کومان: فکر نمی کنم قهرمانی لالیگا خارج از دسترس باشد

رونالد کومان: فکر نمی کنم قهرمانی لالیگا خارج از دسترس باشد

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از دیدار این تیم با لوانته در لالیگا حاضر شد و به سوالاتی در مورد ادامه کارش در بارسلونا، کورس قهرمانی لالیگا، سوپرلیگ و سایر مسائل پاسخ داد

به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس خبری گفت:

فکر نمی کنم قهرمانی لالیگا خارج از دسترس باشد. شرایط فعلی ما مانند همان شرایط قبلی است. یک بازی از تعداد بازی های باقی مانده کم شد و اتلتیکو در صدر است اما  ما نباید به دیگران فکر کنیم. ما باید فقط به پیروزی در بازی های مان فکر کنیم. بازی مقابل اتلتیکو مادرید، دو وجهه متفاوت داشت. ما در نیمه اول خوب نبودیم، آن ها موقعیت بیشتری خلق کردند اما در نیمه دوم ما بهتر بودیم. ما شانس این را داشتیم که دروازه اتلتیکو را باز کنیم.
سوپرلیگ؟ من نمی توانم در مورد آن نظری بدهم. این قضیه مربوط به یوفا است و نمی دانم که آن ها قادر به حذف کردن بارسلونا از لیگ قهرمانان هستند یا خیر. VAR؟ من نمی دانم که چه زمانی هند گرفته می شود و چه زمانی خیر. حتی داوران نیز در این مورد شک و تردیدهایی دارند. این در همه کشورها اتفاق می افتد و فقط مختص این جا نیست.
ما با دو هافبک 18 ساله و دو مدافع 20 ساله بازی کردیم. باید همه چیز را در نظر گرفت و بدانید که از کجا به این جا رسیدیم. ما یک جام برده ایم و پیشرفت کرده ایم. من احساس نمی کنم که دست کم گرفته شده ام. برای من، کسانی مهم هستند که هر روز با آن ها کار می کنم. من نمی توانم در یک مبارزه علیه مطبوعات پیروز شوم. من این را می دانم که در لحظات بسیار و مختلفی از فصل، ما خیلی مورد توجه قرار گرفتیم.
آرائوخو؟ رونالد مدتی مصدوم بود و برای او سخت بود که به آمادگی جسمانی مناسب برسد. حال او خوب است و نیمه دوم مقابل اتلتیکو مادرید، عملکرد فوق العاده ای داشت. او می تواند در پست های دفاعی مختلفی بازی کند. ما باید تلاش و انگیزه آرائوخو، مینگزا، پدری و موریبا و... را مورد توجه قرار دهیم. در شروع فصل، هیچ کسی نمی توانست تصور کند که این چهار بازیکن دقایق بسیار و بازی های زیادی را بازی کنند. آن ها از فرصتی که به آن ها داده شد، استفاده کردند. بارسای امروز، تیمی با آینده ای بهتر نسبت به سایر تیم هاست.
بیست دقیقه اول بازی رئال مادرید مقابل سویا را تماشا کردم اما به سراغ تماشای بازی میلان مقابل یوونتوس رفتم چون مظطرب و عصبی شدم. ترجیح دادم بازی دیگری را نگاه کنم که با تیم های حاضر در آن بازی، علاقه و مسیر یکسانی نداریم و سپس از نتیجه بازی مطلع شوم.
پیانیچ و پویگ؟ ما تیمی داریم که من در آن تغییر زیادی ایجاد نمی کنم. همه چیز به تمرینات، تصمیمات فنی و سیستم بازی بستگی دارد. چیزهای زیادی هستند که روی تصمیم این که آن ها چند دقیقه بازی کنند، تاثیر می گذارند. آن هایی که بازی نمی کنند نیز باید آماده باشند.
آینده؟ رییس از روز اول اعتمادش به من را ابراز کرد و او کسی است که باید در مورد آینده من تصمیم بگیرد. این چیزی نیست که در موردش نگران باشم. من قراردادی دو ساله بستم و خودم را مربی این بازیکنان در فصل آینده می دانم. من و لاپورتا در پایان فصل جلسه ای خواهیم داشت و در این مورد حرف می زنیم. الان لالیگا مهم تر است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.