جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

خاوی مارتینز: دوست داشتم در ورزشگاهی پر از تماشاگر خداحافظی کنم؛ تا ابد قدردان هاینکس خواهم بود

خاوی مارتینز: دوست داشتم در ورزشگاهی پر از تماشاگر خداحافظی کنم؛ تا ابد قدردان هاینکس خواهم بود

هافبک بایرن مونیخ می گوید دوست داشته در حضور هواداران و در ورزشگاهی پر از تماشاگر از تیم آلمانی خداحافظی کند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از کیکر، در سال 2012، بایرن مونیخ 40 میلیون به اتلتیک بیلبائو پرداخت تا خاوی مارتینز را به آلمان بیاورد. آنهم در شرایطی که این بازیکن به نسبت در کشور خودش ناشناس بود. مارتینز در طول 9 فصل ثابت کرد که ارزش این مبلغ را داشته است و با بایرن به 23 قهرمانی رسید. اگر چه این بازیکن از سال 2014 به بعد به تناوب درگیر مصدومیت های مختلفی بود اما یکی از کلیدی ترین بازیکنان بایرن در دوران موفق این باشگاه محسوب می شود. مارتینز که در دوران یوپ هاینکس به تیم باواریایی پیوست، می گوید:

اگر چه من توجهی به مبلغ انتقالم نداشتم، خیلی ها در آن زمان می گفتند 40 میلیون یورو برای یک هافبک دفاعی خیلی زیاد است. تا ابد قدردان هاینکس خواهم بود چرا که او مرا به بایرن آورد و خیلی به بازی من علاقه داشت. او با من تماس گرفت و گفت:«می خواهم به اینجا بیایی و یکی از بازیکنان مهم تیم باشی.»
مارتینز در پایان اولین فصلش فاتح سه گانه شد و در لیگ قهرمانان نیز قهرمان شد. این بازیکن می گوید این بهترین قهرمانی او بوده است:

بعد از شکست مقابل چلسی در فینال سال قبل، توانستم با این قهرمانی آسودگی خاطر و شادی را روی صورت هم تیمی هایم ببینم. همیشه در رویای فتح لیگ قهرمانان بودم و در پایان اولین فصلم در بایرن به آن رسیدم.
او 9 قهرمانی متوالی در بوندس لیگا را نیز تجربه ای ارزشمند می داند و می گوید:

وقتی به آن فکر می کنید، واقعا باورنکردنی است. قبل از ما، بیشترین رکورد سه قهرمانی پیاپی بود. از نظر من لیگ آلمان در سال های اخیر بسیار سخت تر شده است. مردم فکر می کنند این لیگ آسان است اما واقعا لیگ پیچیده ای است و باید هر روز به سختی تلاش کرد. به همین خاطر می توانیم به رکوردمان افتخار کنیم چون دستاوردی مهم داشتیم.
هافبک اسپانیایی می گوید تنها ناراحتی اش این است که در دوران کرونا با بایرن مونیخ وداع می کند:

خداحافظی عجیبی خواهد بود چون دوست داشتم در ورزشگاهی پر از تماشاگر خداحافظی کنم. آرزویم این بود. نه تنها برای خودم بلکه برای دیوید آلابا، ژروم بواتنگ و هانسی فلیک. متاسفانه شرایط اجازه نمی دهد. ناتوانی در خداحافظی کردن با هواداران تلخ و ناراحت کننده است.
هنوز مشخص نیست مارتینز بعد از جدایی از بایرن در کدام تیم توپ خواهد زد. او در این باره می گوید:

به تمام پیشنهادات فکر می کنم و می خواهم بهترین گزینه را برای خودم انتخاب کنم. هنوز نمی دانم. در تابستان در این مورد تصمیم می گیرم. 
او در مورد این که چقدر دیگر قصد دارد فوتبال بازی کند نیز گفت:

ساق هایم در این مورد تصمیم می گیرند. یک، سه یا 10 سال؟ باید ببینم چه پیش می آید اما دوست دارم بعد از دوران بازیم هم از نظر فیزیکی کاملا آماده باشم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.