یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

صالح مصطفوی: چون روی نیمکت آرام هستیم قرار نیست سرمان بریده شود

صالح مصطفوی: چون روی نیمکت آرام هستیم قرار نیست سرمان بریده شود

مربی استقلال از داوری بازی با ذوب آهن گلایه دارد.

ایران ورزشی/صالح مصطفوی در گفت‌وگو با دوربین باشگاه استقلال درباره شکست 2 بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت:

از قبل پیش بینی کرده بودیم که ذوب‌آهن با لایه‌های فشرده دفاعی مقابل ما ظاهر شود. تدابیر مختلفی برای عبور از لایه‌های دفاعی ذوب‌آهن در نظر گرفته بودیم. به نظرم از نظر تاکتیکی تیم موفقی بودیم، به این دلیل که بارها موقعیت ایجاد کردیم. نزدیک به 20 ضربه به دروازه زدیم که 8 تای آن در چارچوب بود.
وی افزود:

کمی بدشانس بودیم که موقعیت‌های‌مان گل نشد. از طرفی مسائل ماورایی دخیل بود که بازی را نبریم. از نظر فنی در بحث طراحی هجومی با روش‌های مختلف موفق بودیم، اما در دو بخش آسیب دیده‌ایم که یک بخش اشتباهات داوری است و یک بخش استباهات فردی. اول بازی پخش مستقیم نبود و خیلی‌ها صحنه را ندیدند که دو بازیکن حریف روی آرش رضاوند و شیخ دیاباته مرتکب خطا شدند و داور هیچ عکس العملی نشان نداد. همان توپ وارد دروازه استقلال شد و باعث شد که تیم وارد فشار شود.
مربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد:

تیم ما نجیب است، چرا که با یک اوت سر داور می‌ریزند و شلوغ می‌کنند که کار عوض می‌شود. نقش VAR در ایران را داد و بیداد بازی می‌کند. متأسفانه داوران نسبت به این موضوع بی توجه هستند. می‌خواهم شفاف سازی شود که آیا یک تیم نمی‌تواند در چهار نوبت تعویض کند یا نه. چطور می‌شود در بازی با پیکان چهار تعویض می‌شود و می‌گویند داور اشتباه کرده و تعویض‌ها دو تایی بوده است. زمانی که می‌خواهیم تعویض دوتایی کنیم داور اشتباه می‌کند و نمی‌گذارد بازیکن ما وارد زمین شود. اگر قانون بد است باید برای همه بد باشد.
مصطفوی ادامه داد:

فرهاد مجیدی بارها گفته که کسی روی نیمکت حق دارد با داور حرف بزند و اعتراض کند، اما نمی‌شود ساکت هستیم سرمان بریده شود و دقیقه 4 آن گل را برای حریف بگیرند. مربی ما در دیدار با ماشین‌سازی می‌گوید ضعیف قضاوت می‌کنی و کارت زرد می‌گیرد اما مربی حریف می‌گوید اندازه هیکلت فوتبال بازی کرده‌ام و حق نداری با من این گونه حرف بزنی و داور چهارم هم پرچم نشان می‌دهد اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر بد حرف زدن با داور کارت زرد دارد برای همه باید باشد نه فقط تیم ما. اگر قرار است قانونی اجرا شود باید برای همه اجرا شود.
وی بار دیگر با انتقاد از روند داوری بازی با ذوب‌آهن گفت:

بازیکن ما سوار بر توپ است، اما بازیکن حریف روی زمین می‌افتد. داوران به ما یاد دهند که اگر این روال است پس زمانی که بازیکن حریف می‌خواهد به توپ ضربه بزند به دروازه‌بان‌مان بگوییم خودش را روی زمین بیاندازد. باید برای بازی‌های استقلال و پرسپولیس داورانی انتخاب شوند که این بازی‌ها خراب نشوند. نمی‌شود داوران خوب را برای تیم‌های دیگر انتخاب کنند و از داورانی برای ما استفاده کنند که بخواهند آزمون و خطا بدهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.