یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

پیروز قربانی: بعد از گلم‌ در شهرآورد می‌ دویدم و داد می‌ زدم

پیروز قربانی: بعد از گلم‌ در شهرآورد می‌ دویدم و داد می‌ زدم

پیروز قربانی صحبت هایی را در مورد دربی عنوان کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایرنا، پیروز قربانی عملکرد استقلال در بازی مقابل ذوب‌آهن را مورد انتقاد قرار داد. او اعتقاد دارد چیدمان تاکتیکی آبی‌پوشان در این مسابقه اشتباه بود تا شکست دو بر صفر به ثبت برسد.

مشروح این گفتگو را در زیر می‌خوانیم:

استقلال دو بر صفر باخت.  چرا؟

استقلال بد باخت و در این مسابقه شکست خورد.
همین؟

استقلال ایراداتی داشت، در چیدمان تاکتیکی و نوع بازی کردن مشکل داشت، ارنج آبی‌پوشان اشکال داشت و موقعیت‌هایی که باید خلق می‌شد انجام نشد.
ذوب‌آهن بازی دفاعی را در دستور کار قرار داده بود و در طول ۹۰ دقیقه جریان این مسابقه دفاع کرد و روی دو موقعیت به گل رسید.

این درست است اما بازی کردن با تیمی که عقب بازی می‌کند و به اصطلاح بازی دفاعی را در دستور کار قرار می‌دهد شیوه و روش کار خودش را دارد. آنها باید بهتری و با برنامه‌تر بازی می‌کردند.
استقلال موقعیت‌های خوبی را در این بازی از دست داد.

موقعیت‌هایی در طول این بازی نصیب استقلال شد که من درباره‌اش یک حرف می‌زنم.
چه حرفی؟

این که این فرصت‌ها بیشتر روی اشتباهات مدافعان ذوب‌آهن شکل گرفت و استقلال نتوانست حملات خوبی را بر روی دروازه حریف تدارک ببیند. به هر حال این مسابقه تمام شده است و نباید درباره‌اش حرف زد. اینکه بگوییم مدافعان کناری ذوب‌آهن از سوی استقلالی‌ها دور زده نشدند یا سانتر خوبی انجام نشد و یا حرکت عمقی صورت نگرفت، بی فایده است و باید به فکر بازی بعدی بود.
دیدار بعدی شهرآورد است. نظر شما درباره این مسابقه حساس چیست؟

به طور حتم استقلال بازی سختی را در شهرآورد پیش رو دارد و این مسابقه از اهمیت فراوانی برای هواداران دو تیم برخوردار است.  شهرآورد مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسابقه فوتبالی ایران است و نمی‌توان آن را با مقایسه دیگری مقایسه کرد. استقلال با این باخت نگاه ویژه‌ای به این جدال دارد.
می‌تواند برنده باشد؟

چرا نباید برنده باشد.
شکست در بازی مقابل ذوب‌آهن و نوع بازی این تیم هواداران استقلال را نگران کرده است. نظر شما چیست؟

هر دیدار شرایط خاص خودش را دارد، استقلال به ذوب‌آهن باخت و این بازی تمام شد. شهرآورد با تمام مسابقات دیگر متفاوت است و می‌توان با تغییرات این جدال را به سود خود خاتمه داد.
اولین شهرآوردی را که به زمین رفتی به خاطر داری؟

مهرماه سال ۸۲ بود که برای اولین بار در شهرآورد بازی کردم. مربی استقلال آن زمان امیر قلعه‌نویی بود.
از آن بازی خاطره‌ای نداری.

آن مسابقه شرایط ویژه‌ای داشت، پیش از این مسابقه شرایط پرسپولیس به مراتب بهتر بود، تیم خوبی و پر ستاره‌ای در اختیار داشتند و از طرف دیگر ما استقلال جوانی بودیم. در تیم ما کمتر بازیکن جوانی بود. مدیرعامل وقت پرسپولیس گفته بود استقلال را با چند گل شکست می‌دهیم. اما در همان بازی دو بر یک برنده شدیم. در آن بازی که اولین شهرآوردم بود باید روی علی دایی که یارگیری می‌کردم که این کار را خوب انجام دادم. من و امیر حسین صادقی اولین شهرآوردمان بود و زوج خط دفاعی استقلال را تشکیل دادیم و بدون اشتباه کارمان را انجام دادیم. بعد از آن بازی هم برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدم که این بهترین اتفاق برای من بود.
خودت خاطره خوبی از شهرآورد داری؟

به هر حال من موفق شدم در دقیقه ۹۳ گل برتری استقلال را مقابل پرسپولیس به ثمر برسانم و بهترین و شیرین‌ترین خاطره‌ام از شهرآورد به ثبت برسد. این جدال را فراموش نمی‌کنم. هفتم اسفند سال ۸۳ روز با شکوهی برایم رقم زد.
گل زدن در آن لحظه و در آن بازی حساس چه حسی داشت؟

واقعا بهترین حس بود. حس گل زدن در شهرآورد را با هیچ حسی نمی‌توان عوض کرد.
شادی گل خاصی هم نکردی؟

همیشه بعد از گل زدن فقط می‌دویدم و داد می‌زدم. در آن بازی هم همین کار را کردم.
شهرآورد را چطور پیش‌بینی‌ می‌کنی؟

امیدوارم هر اتفاقی رخ می‌دهد تیم استقلال بتواند پیروز شهرآورد باشد و هواداران خود را شاد کند. این آرزوی قلبی من است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.