یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آرمناک پطروسیان: دیگر نمی‌ خواهم به ورزش برگردم

آرمناک پطروسیان: دیگر نمی‌ خواهم به ورزش برگردم

آرمناک پطروسیان برای تیم های ذوب آهن و سپاهان آرزوی موفقیت کرد

به گزارش  ایران ورزشی، گفتگوی کامل آرمناک پطروسیان با ایسنا را می خوانید:

چگونه وارد فوتبال ایران شدید؟

پیش از حضور در سپاهان در آرارات ارمنستان بازی می‌ کردم و بعد از آن به ایران آمدم و در باشگاه سپاهان دو روز تمرین کردم و بازی من را دیدند و قبول کردند که در این تیم بازی کنم. از آن‌جا بازیکن سپاهان شدم.
از موفق ترین دروازبانان خارجی لیگ ایران بودید. چه چیزی باعث این موفقیت شد...

من فقط سعی کردم کار خودم را انجام دهم و پیراهن هر تیمی را که می‌پوشیدم سعی کردم به شکلی بازی کنم که تیمم برنده زمین باشد، همین.
نزدیک به ۱۲ سال در ایران بودید. از تجربه این سال‌ ها بگویید ...

من ۹ سال در سپاهان و ۲ سال در ذوب‌آهن بودم. در ۲ سالی که در ذوب‌آهن حضور داشتم نتیجه خوبی با این تیم گرفتیم اما در سپاهان سال‌های خوب و بد زیاد داشتیم. به هر حال توانستیم با سپاهان هم قهرمان لیگ شویم و اولین بار بود یک تیم شهرستانی این عنوان را به دست می‌آورد. در تاریخ هر باشگاهی سال‌های افت و سال‌های موفقیت وجود دارد و این عنوان هم از افتخارات تاریخ باشگاه سپاهان است.
از شرایط زندگی و فرهنگ ایرانی‌ ها بگویید. توانستید با این فرهنگ خودتان را وقف دهید؟

به هر حال من انسانم و بالاخره یک چیزهایی بود که اوایل کار را برایم سخت کرده بود. من چیزهای دیگری در ارمنستان یاد گرفتم و به ایران که آدم چیزهای دیگری دیدم اما اگر نمی‌توانستم، ۱۲ سال در ایران نمی‌ماندم. کم کم با شرایط عادت کردم و مثل بقیه مردم زندگی کردم. این را باید بگویم همان اوایل از نظر غذایی همه چیز برایم تازه بود اما بعدش عادت کردم و دیگر غذاهای ایرانی می‌خوردم. هنوز در خانه غذاهای ایرانی می‌خورم و مثلا ته چین مرغ، برنج، چلو گوشت و کباب را در خانه درست می‌کنیم و فقط اینجا کله باچه بخوریم. یادم است در ایران با بچه‌ها صبح زود می‌رفتیم و کله پاچه می‌خوردیم. (با خنده)
با دوستان‌ تان در ایران هنوز در ارتباط هستید؟

چه فوتبالی و چه غیر فوتبالی یک سری از دوستانم در ایران هستند که هنوز با آن‌ها در ارتباط هستم. با فرهاد بهادرانی، احمد محمدپور، محمود کریمی و برخی دیگر از هم تیمی‌هایم در آن زمان ارتباط هستم.
خاطره‌ ای از آن سال‌ ها به یاد دارید؟

خاطرات که خیلی زیاد است اما در آن سالی که با سپاهان قهرمان شدیم، برای‌مان خیلی لذت بخش بود که اکثر مردم شادی می‌کردند و لحظات خوبی را با آن‌ها تجربه کردیم.
لیگ ایران را دنبال می‌ کنید؟

من دیگر ورزش و فوتبال را دنبال نمی‌کنم و کلاً کنار گذاشتم. من بعد از پایان بازی‌ ام در ایران دیگر فوتبال را کنار گذاشتم. تنها بازی‌هایی که از فوتبال ایران دیدم بازی‌های تیم ملی در جام جهانی بود. تیم ملی ایران در جام جهانی خیلی خوب بازی کرد اما مشخص بود که تجربه بازی‌ های بین المللی و بزرگ را نداشتند. تیم ملی ایران جلوی بحرین و عربستان خوب بازی می‌کند اما جلوی تیم‌های بزرگی مثل آرژانتین تجربه کمتری دارد و موفق نمی‌شود.
کیفیت دروازه بانان ایرانی را چطور می‌ بینید...

در حال حاضر چون دنبال نمی‌ کنم نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم اما در آن‌ سال‌ هایی که در ایران بودند دروازه بان‌ های باکیفیتی زیادی را دیدم. فوتبال ایران در تمام ادوارش همیشه دروازبان‌های خوبی داشته است.
دوست دارید یک روز به ایران برگردید؟

دوست دارم بیایم ولی فعلا باید ببینیم کرونا چه زمانی تمام می‌شود. اگر بعد از آن فرصتی باشد حتما می‌آیم. جوری شده است که مردم کل دنیا نمی‌توانند سفر کنند و جایی بروند. دوست دارم به ایران سفر کنم اما دیگر دوست ندارم در فوتبال فعالیت کنم.
چرا دیگر فوتبال را دنبال نمی‌ کنید و کنار گذاشتید؟

من کلاً فوتبال را کنار گذاشتم و دیگر نمی‌ خواهم به ورزش برگردم. کاری ندارم در ایران باشد یا در ارمنستان؛ این تصمیمی بود که گرفتم و دیگر سمت ورزش نمی‌روم.
این روزها زندگی‌ تان چگونه می‌ گذرد؟

یک سری کارهای شخصی خودم را انجام می‌دهم و بالاخره مشغول هستم. من دو فرزند دختر و یک نوه دارم. در اینجا یک زندگی عادی دارم و نه خیلی سطح بالا با شرایط فوق العاده و نه خیلی ضعیف است. خوب و عادی است.
اگر صحبتی با هواداران تیم‌های سابق‌تان دارید، می‌ شنویم...

من خاطرات خوبی از آن‌ها دارم. ان‌ شاءالله سپاهان و ذوب‌ آهن همیشه بالای جدول باشند و هر کدام از تیم‌های قوی تر است به قهرمانی برسد. من برای هواداران و تیم‌هایم آرزوی موفقیت دارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.