پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

علی خسروی: افزایش حقوق داروان، تصمیم خوبی است

علی خسروی: افزایش حقوق داروان، تصمیم خوبی است

علی خسروی معتقد است اعضا و مدیریت کمیته داوران باید به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم شوند

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فدراسیون فوتبال، علی خسروی درباره تغییرات صورت گرفته در مدیریت کمیته داوران گفت:

برخلاف پیش‌ گویی‌ هایی که از قبل شده بود که مسوول کمیته داوران خارج ازهیات رئیس خواهد بود، با توجه به رزومه افشاریان که داور بین‌ المللی بود مشخص بود که اداره داوری به ایشان محول می‌شود. من برای او آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بزودی جلسه روسای کمیته داوران  که نزدیک به سه سال است که این نشست تشکیل نشده است، برگزار شود.
خسروی در ادامه در خصوص افزایش سه برابری حق الزحمه داوران از فصل آینده گفت:

تصمیم خوبی برای افزایش سه برابری حق الزحمه داوران گرفته شده است. ولی روز گذشته شاهد بودیم که حق الزحمه ای که داوران گرفتند، براساس جدول پیش بینی شده قبل است. معتقدم این افزایش حق الزحمه از شروع لیگ آینده باشد. در این زمینه برنامه‌ ریزی‌های لازم صورت بگیرد . آنچه که در این امر مهم است، این باشد در بخش آقایان و بانوان در تمام رده های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی این افزایش حق الزحمه شامل همه داوران خوب کشور شود.
کارشناس داوری درباره سیستم  VAR گفت:

پیرامون مساله کمک داور ویدئویی باز هم تاکید می‌کنم به این موضوع خیلی سطحی نگاه نکنیم. ما باید با تایید فیفا، AFC و شرکت هایی که داخل کشور هستند و می توانند تجهیزاتشان را به تایید برسانند، از همین حالا برنامه ریزی کنیم. هزینه این امر خیلی زیاد است. بنظرم در بحث VAR لازم است که یک اسپانسر جدا برای کمک داور ویدئویی داشته باشیم یا وزارت ورزش این هزینه را تقبل کند. امیدوارم بزودی این سیستم وارد مسابقات لیگ برتر شود و حتی مسابقات لیگ دسته اول شود. آنچه مسلم است در این راه باید حرفهای گذشته را کنار بگذاریم و فقط اقدامات مثبتی که توسط فدراسیون قبلی انجام شده است را جلو ببریم و هر چه زودتر تایید مراجع ذیصلاح را بگیریم تا در فصل آتی بتوانیم این سیستم را وارد فوتبال کشور کنیم.
خسروی اضافه کرد:

توصیه ای که برای رئیس کمیته داوران دارم برخلاف دوستانی که در گذشته بودند از قوی ترین افراد کشور در کمیته داوران استفاده کنند. اعضای این کمیته را به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم کند. یک نفر را هم به عنوان نخبه داوری وارد این کمیته کند. این 7 نفر افرادی باشند که هم در داخل و هم در قسمت بین المللی کاملا شناخته شده باشند. اعضای این کمیته می توانند به افشاریان کمک به سزایی کنند. هر کدام از آنها اگر مسئولیت بخش خودشان را برعهده بگیرند. داوران منطقه را شناسایی و به زیرشاخه های خودشان که می تواند بعدا در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گیرد، تحویل دهند. فکر می کنم لازم است اعضای کمیته ماهی یکبار جلسه بگذارند.
خسروی در پایان افزود:

امیدوارم شاهد کمیته داوران شجاع و قوی باشیم. کمیته داورانی که هم کار کند و هم انتقادپذیر باشد. در این کمیته بیشتر ارشاد و تشویق باشد و ارعاب و تهدید نباشد. در گذشته هر انتقادی می شد سریع به استان ها نامه می زدند. برای کمیته داوران جدید فدراسیون آروزی موفقیت می کنم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.