یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

باشگاه استقلال تعهدات سعادتمند را قبول نکرد

کاهش چشمگیر قرارداد وریا و دانشگر!

کاهش چشمگیر قرارداد وریا و دانشگر!
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب

تعهداتی که احمد سعادتمند میان باشگاه استقلال و برخی بازیکنان ایجاد کرده خارج از عرف است و مدیران جدید قصد دارند قراردادهای فیمابین با بازیکنان را تغییر دهند.

ایران ورزشی: تعهداتی که احمد سعادتمند میان باشگاه استقلال و برخی بازیکنان ایجاد کرده خارج از عرف است و مدیران جدید قصد دارند قراردادهای فیمابین با بازیکنان را تغییر دهند. 

احمد سعادتمند که این روزها با مصاحبه‌های حاشیه‌ای به برخی پیشکسوتان استقلال می‌تازد در دوران مدیریت خود رفتارعجیبی در قبال برخی بازیکنان داشت و قراردادهایی برای آنها تنظیم کرد که حالا صدای مدیران جدید را درآورده است.
 برای مثال او در حالی که می‌دانست باشگاه استقلال یک فصل دیگر با وریا غفوری قرارداد دارد اما اقدام به ابطال قرارداد قبلی و نگارش قرارداد دو ساله جدید کرد. در حالی که اصولاً مدیران باشگاه‌ها درمواجهه با بازیکنانی که پا به سن گذاشته‌اند قدری محتاط‌‌‌ترعمل می‌کنند وهیچ گاه با آنها قرارداد بلند مدت نمی‌بندند و معمولاً قراردادها با این بازیکنان یکساله است. 
نظیرهمین اشتباه را در زمان مدیریت افتخاری و فتحی نیز شاهد بودیم؛ خسرو حیدری با اینکه به دوران پایان فوتبالش رسیده بود، قراردادی 2 ساله را با باشگاه استقلال منعقد کرد که این موضوع با واکنش‌های تندی از سوی رسانه‌ها نیزهمراه بود و بسیاری باشگاه استقلال را در عقد قرارداد با بازیکنی که دوران فوتبالش تمام شده مقصر دانستند.
 نظیرهمان کار را استقلال در مواجهه با کاپیتان استقلال هم انجام داده و سعادتمند قراردادی با وریا منعقد کرده که هم از لحاظ مالی نامناسب است و هم از لحاظ تعداد فصول. البته بعید است که مدیران استقلال قرارداد 2 ساله وریا را ابطال کنند و احتمالاً این بخش از تعهد باشگاه استقلال به آقای کاپیتان باقی خواهد ماند اما درباره میزان پرداختی باشگاه به این بازیکن تجدیدنظر خواهد شد. 
پیش‌تر درباره پورحمیدی، دروازه‌بان دوم استقلال نیز گفته می‌شد که برای همراهی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا خواستار دریافت یک میلیارد تومان پول شده بود که صحبت‌های اخیر مددی این موضوع را به اثبات می‌رساند که مدیران سابق قراردادی خارج از عرف را با این دروازه‌بان منعقد کرده‌اند. دروازه‌بانی که سال‌های حضور در این باشگاه حتی در یک بازی بزرگ هم حضور نداشته، مشخص نیست که چرا چنین مطالباتی دارد؟!
 اما زیاده‌خواهان درمقابل استقلال کم نیستند. نه تنها پورحمیدی و وریا غفوری قراردادهای خارج از عرف نوشته‌اند بلکه محمد دانشگر هم قراردادی 13میلیاردی را منعقد کرده که حالا تیم جدید مدیریتی استقلال قصد ندارد چنین تعهدی را عملی کند چرا که سازمان بازرسی کل کشور نیز به شدت روی قراردادهای فوتبال تمرکز کرده و حساس شده و به باشگاه‌ها توصیه کرده هرگز زیر بار چنین تعهداتی نروند. 
البته دانشگر نیز با حربه جدایی و پیوستن به تیم‌های قطری توانست رأی مثبت سعادتمند، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال را برای ایجاد چنین تعهدی به دست آورد اما مدیرعامل سابق باشگاه استقلال باید درک می‌کرد که تصمیم‌های او تا چه اندازه می‌تواند به ضرر باشگاه استقلال باشد.
 به هرحال سراسیمگی و شاید هم بی‌تجربگی سعادتمند در عقد قرارداد با بازیکنان استقلال، مدیران کنونی را به نقطه‌ای رسانده که خواستار تغییر در شیوه‌نامه قراردادها شده‌اند. 
آنها قصد دارند در روزهای آتی نیز دیگر بازیکنان را به باشگاه فراخوانده و درصدی از قرارداد آنها را کاهش دهند. 
در این شرایط خیلی بعید است که باشگاه استقلال با پیشنهاد بالای علی کریمی موافقت کند و پیش‌بینی می‌شود این بازیکن اگر دنبال دستمزد بیشتر باشد استقلال را به سمت سپاهان ترک کند.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.