یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

خاویر تباس: اگر پروژه سوپرلیگ نجات دهنده فوتبال بود، چرا آن را مخفیانه انجام دادند؟

خاویر تباس: اگر پروژه سوپرلیگ نجات دهنده فوتبال بود، چرا آن را مخفیانه انجام دادند؟

خاویر تباس، رییس لالیگا در مصاحبه جدید خود در مورد سوپرلیگ، فلورنتینو پرز و... صحبت کرده است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، در مورد رقابت های جدید گفت:

ما ریسک های ورزشی ای چون جام باشگاه های جهان را داریم. نیازی به رقابت های جدید نیست. از اکوسیستم فعلی فوتبال باید محافظت شود. فقط در زمینه حق پخش در میان پنج لیگ معتبر، 13000 میلیون یورو درآمدزایی کردیم؛ چهار برابر بیشتر از جام باشگاه های جهان یا لیگ قهرمانان. مشکل باشگاه های بزرگ درآمد و افزایش آن نیست. کاری که آن ها می خواهند انجام دهند این است که لیگ های بزرگ را خالی کنند و همه چیز را به باشگاه های بزرگ محدود کنند. آن ها موتور فوتبال نیستند.
  چگونه می خواهید به ما بگویید که تعداد باشگاه ها را کم کنیم؟ سوپرلیگ یک پروژه مختل کننده است. تضاد برنامه ها، سوپرجام و کوپا دل ری نیز مشکل دیگری است. با وجود این همه مجهولات در مورد رقابت، شما نمی توانید برای فروش حق پخش خود اقدام کنید. شما از چیزی که خوب باشد، چیزی پنهانی ایجاد نمی کنید. سه مرد خردمند و هدیه های تولد تنها چیزهای پنهانی خوب هستند، فقط در صورتی که یک سورپرایز خوب باشند. باید به این فکر کنید که چگونه در کمتر از 24 ساعت، تمام لیگ های بزرگ به توافق رسیدند که اعلام کنند سوپرلیگ، چیزی مضر برای فوتبال است.
ما در طول دو فصل اخیر، 1029 میلیون یورو از دست دادیم اما شرایط اقتصادی ریسکی ای نداریم. ما آن لیگی در اروپا هستیم که به بهترین شکل از این بحران خارج خواهد شد. من دوست دارم بیشتر روی دنیای فوتبال تاثیرگذار باشم.
فلورنتینو پرز
این مبارزه ای علیه فلورنتینو پرز نیست. فلورنتینو پرز هرگز اعتماد دیگران را جلب نمی کند، باورنکردنی است که او را نمی شناسید. برای فلورنتینو احترام کامل قائلم اما درکی که او از فوتبال دارد، این صنعت را به خطر می اندازد. رییس رئال مادرید می گوید که فوتبال در حال تخریب است و این حقیقت ندارد. فلورنتینو دچار تناقضاتی شده است. چیزی که بیش از همه مرا آزار داد، این بود که او گفت که این پروژه ای برای نجات فوتبال است. پس چرا آن ها این پروژه را مخفیانه انجام دادند؟ وقتی پرز گفت که سوپرلیگ فوتبال را نجات می دهد، من نخندیدم اما متاسف شدم. پروژه سوپرلیگ شکست خورده و مرده است. رییس رئال مادرید می گوید که جوانان فوتبال را تماشا نمی کنند و این حقیقت ندارد، آن ها فوتبال را متفاوت می بینند.
جریمه رئال مادرید و بارسلونا
گراوینا رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا است و سازماندهی ای مشابه اینجا دارد. ما از نظر قانونی، توانایی این را نداریم که کسی را مجازات کنیم تا نتواند در رقابتی شرکت کند. این فدراسیون ها هستند که تعیین می کنند چه تیمی به اروپا برود. ما باید با آینده رو به رو شویم و از خود محافظت کنیم. مادرید و بارسلونا به این مجموعه حقوقی و حق و حقوق پخش تلویزیونی و شنیداری تعلق دارند. رئال مادرید روی سوپرلیگ کار می کرد. ما باید از خود محافظت کنیم. آیا این منصفانه است که اطلاعاتی در مورد مذاکرات مربوط به حق پخش داشته باشید و بعد در سوپرلیگ فعالیت کنید؟
من مقررات یوفا را نمی دانم و همچنین نمی دانم که وقتی باشگاه های به مسابقات خود پایبند می شوند، چه چیزی امضا می شود. 12 باشگاهی که عضو اتحادیه بودند، متعلق به ECA بودند که یک نهاد یوفاست و آندره آ آنیلی عضو کمیته اجرایی یوفا بود. من به قوانین یوفا احترام می گذارم و باید طبق اساسنامه یوفا تصمیم گرفته شود، یوفا وکلای خوبی دارد و کاری که انجام می دهد از نظر حقوقی، کافی خواهد بود. لازم است که برای 9 باشگاهی که اشتباهشان را فهمیدند، ارزش قائل شویم. این ارزشمند است و کمترین مجازات برای آن ها در نظر گرفته می شود. بزرگ ترین مجازات برای آن ها، واکنش اجتماعی ای است که در کشورهای مختلفی نسبت به این پروژه نشان داده شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.