یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

عزیزی خادم: خوشحالم تیم ملی فوتبال بانوان به رنکینگ بازگشت

عزیزی خادم: خوشحالم تیم ملی فوتبال بانوان به رنکینگ بازگشت

شهاب‌الدین عزیزی خادم در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در جمع خبرنگاران گفتگو کرد.

 گزارش ایران ورزشی، رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت:

من هم بسیار خوشحال هستم با وجود مشکلات و شرایط سخت فدراسیون فوتبال درباره میزبانی جام جهانی و سایر مسائل تیم ملی بانوان به رنکینگ برگشت و این موضوع با وجود نا به سامانی ها جای خوشحالی دارد.
وی ادامه داد:

پس از نزدیک به یک سال و نیم تا دو سال وقفه بازگشت بانوان به رنکینگ فوتبال بانوان نقطه عطفی است. یکی از نکات مهمی که برای تیم همکار من مهم و حائز اهمیت است تلاش برای توسعه فوتبال بانوان است و روی این موضوع کار خواهیم کرد.  این جزو برنامه های ما بوده و برای خودمان افتخار می‌دانیم زیرا جزو مشیت فدراسیون فوتبال است.
رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد:

قشر عظیمی از جامعه کشور بانوان هستند و از این حیث خوشحالیم با وجود کم‌لطفی‌هایی که در این مدت در حوزه فوتبال بانوان شده، برای فدراسیون وظیفه می‌دانیم که در کنار بانوان قدم بردارد و برای تیم‌های ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان بانوان آرزوی توفیق و موفقیت دارم.
عزیزی خادم افزود:

تا جایی که برای ما امکان داشته باشد در این راه قدم برمی‌داریم. یکی از برنامه‌های مورد تصویب در جلسه اول هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این بود که تیم‌های لیگ برتری در حوزه تیم‌های پایه و بانوان تیمداری کنند، قطعاً در این راستا پس از پایان لیگ با دوستان صحبت می‌کنیم تا برنامه‌ریزی انجام شود و این امر به توسعه فوتبال بانوان کمک خواهد کرد. چنین بحثی هم سبب شکوفایی فوتبال بانوان می‌شود و هم در راستای موازین عدالتی و توزیع عادلانه قرار می‌گیرد. اتفاقات میمون و مبارکی افتاده و وظیفه خودمان می‌دانیم از فوتبال بانوان حمایت کنیم این امر برای ما یک افتخار است.
وی تصریح کرد:

هر چند تیم ملی بزرگسالان خیلی مهم است و فکر می‌کنم خیلی از دغدغه فدراسیون‌های قبلی هم صعود تیم ملی به جام جهانی بوده، اما بحثی که تاریخ به قضاوت درباره آن می‌نشیند این است زمانی که بخواهند از این فدراسیون یاد کنند از آن به نام فدراسیونی نام می‌برند که در راه توسعه فوتبال بانوان قدم برداشته است. این نکته برای ما خیلی مهم و حائز اهمیت است. به همین دلیل همکاران من و موسوی، اعضای هیأت رئیسه در این راستا تلاش کرده و از تمام امکانات استفاده خواهیم کرد، هر چند بسیاری از محدودیت‌ها و معذوریت‌ها برای ما قابل درک است، اما می‌خواهیم در یک چارچوب با حفظ کرامت انسانی، شأن و منزلت بانوان گرامی و در راستای نگاه فدراسیون سعی خواهیم کرد قدم‌های مؤثری برداریم.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت:

مطمئن باشید فدراسیون در حد توان و بضاعت خود به توسعه فوتبال بانوان و نگاه عدالتی در این مسیر قدم برمی‌دارد. به هر حال فدراسیون نوپاست و با مشکلات متعددی مواجه شده، اما در کمتر از دو ماه و نیم تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان زیرنظر سرمربی باتجربه‌ای مثل مریم ایراندوست و همکارانش کار می‌کند.
وی افزود:

امروز از تمرین تیم ملی جوانان که سرمربی‌اش مریم آزمون است هم بازدید کردم. به همکاران اعلام کردیم با وجود محدودیت‌ها در رده پایه فوتبال بانوان سعی داریم تیم ملی جوانان را به دو تیم الف و ب تقسیم کنیم. با وجود محدودیت‌های مالی توسعه فوتبال بانوان جزو اولویت‌های کاری من است. امیدوارم خداوند منان در این راستا به ما کمک کند تا بتوانیم قشر زیادی از جامعه را خوشحال کنیم.
عزیزی خادم بیان داشت:

از موسوی خواسته‌ام در جلسه‌ای که با موسوی، آزمون و نویدی برگزار کردم، از آن‌ها خواستم برای توسعه فوتبال بانوان کنگره‌ای برگزار کند و با تمام بازیگران این عرصه در حوزه فوتبال بانوان جلسه‌ای گذاشته شود تا از این طریق فوتبال را درحوزه آموزش به دل خانواده‌ها ببریم. اطمینان دارم هر چه فوتبال در حوزه بانوان گسترش پیدا کند، به شکوفایی و توسعه‌اش در حوزه آقایان هم کمک خواهد شد. این نکته مهم مغفول مانده، اما آگاهانه و با مطالعه در این مسیر قدم برداشته‌ایم.
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:

فوتبال را باید با حفظ کرامت، شأن و منزتل انسانی با استفاده از آموزه‌های اخلاقی، اسلامی و میهنی به دل خانواده‌ها ببریم. پیشاپیش عید سعید فطر را هم به همه اهالی رسانه و ملت عزیز ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم با این نگه توسعه‌ای در حوزه فوتبال بانوان بتوانیم به بخش کوچکی از وظایف خود عمل کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.