یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

یورگن کلوپ: گواردیولا بهترین سرمربی جهان است؛ چلسی سال بعد برای قهرمانی می جنگد

یورگن کلوپ: گواردیولا بهترین سرمربی جهان است؛ چلسی سال بعد برای قهرمانی می جنگد

یورگن کلوپ پس از دستیابی پپ گواردیولا به سومین عنوان قهرمانی اش در لیگ برتر طی چهار سال اخیر، از او به عنوان بهترین سرمربی جهان یاد کرد

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، گواردیولا که سیتیزن ها را به قهرمانی در لیگ کاپ هم رسانده است، می تواند با شکست دادن چلسی در فینال لیگ قهرمانان اروپا سه گانه خود در فصل ۲۱-۲۰۲۰ را تکمیل کند. کلوپ در رابطه با همتای خود گفته است:

وقتی منابع مالی و دانش فوتبالی را کنار هم قرار دهید، شانس خوبی برای موفقیت خواهید داشت و این چیزی است که در منچسترسیتی اتفاق افتاده است. آن ها ترکیبی حیرت انگیز و بهترین سرمربی دنیا را در اختیار دارند که روی هم رفته چیز خوبی از آب در می آید. بازی کردن مقابل آن ها همیشه لذتبخش است چون از جنبه فوتبالی یک چالش محسوب می شود. می توانید آن ها را شکست بدهید ولی برای انجام این کار، باید کاملا در نقطه اوج بازی خود به سر ببرید. این اتفاق هر از گاهی رخ می دهد ولی در فصل جاری این طور نشد.
لیورپول برای به پایان بردن این فصل در بین چهار تیم برتر لیگ کار سختی دارد؛ هر چند که آن ها نسبت به چلسی رده چهارمی که هفت امتیاز از آن کمتر دارند، یک بازی بیشتر هم پیش رو خواهند داشت. کلوپ مقداری هم در مورد توماس توخل و شانس چلسی برای رقابت بر سر عنوان قهرمانی در فصل آینده صحبت کرد.

منچسترسیتی تنها چالش موجود نیست. وقتی توماس به اینجا آمد من گفتم ترکیبی که چلسی دارد برایش یک هدیه محسوب می شود و این که آن ترکیب و توماس خیلی خوب مناسب هم هستند. اگر به ترکیب شان نگاه کنید، آن ها می توانند یازده تغییر در ترکیب خود ایجاد کنند و باز هم یک تیم درست و حسابی باشند. قطعا فصل آینده برای کسب این عنوان تلاش خواهند کرد. آن ها بهتر خواهند شد نه بدتر. منچستریونایتد هم در مسیر خوبی قرار دارد.
کلوپ در ادامه گفت: 

صحبت از خیلی عقب بودن نیست؛ شما باید در بازی های خودتان برنده شوید. ما واقعا فصل سختی داشتیم ولی چشم خود را به روی حقایق نمی بندیم. باید پنج-شش امتیاز بیشتر کسب می کردیم؛ باید این طور می شد و ما این را به خوبی می دانیم. ما کسی را جز خودمان به این خاطر سرزنش نمی کنیم و حالا به کمک سایر تیم ها نیاز داریم که این چیز ایده آلی نیست ولی بهترین چیزی که می تواند نصیب مان شود همین است و با آن کنار خواهیم آمد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.