شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: کلوپ و آنچلوتی را تحسین می کنم؛ قهرمانی لیگ برتر با وجود رقیبان بزرگ، دستاوردی بزرگ است

پپ گواردیولا: کلوپ و آنچلوتی را تحسین می کنم؛ قهرمانی لیگ برتر با وجود رقیبان بزرگ، دستاوردی بزرگ است

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از بازی با نیوکاسل حضور پیدا کرد و در مورد دی بروین، کلوپ و قهرمانی در لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، پپ گواردیولا در مورد مقایسه قهرمانی امسال با سایر سال ها گفت:

همه قهرمانی ها مانند هم هستند، همیشه دشوار و همیشه لذت بخش است. این قهرمانی با وجود شیوع بیماری و این مشکلات، باعث می شود که کسب آن لذت بخش باشد. میزان تلاشی که پشت موفقیت های تیم است، تمام قهرمانی ها را باورنکردنی می کند.
کوین دی بروین؟

او هنوز مصدوم است و در حال بهبودی است. وقتی آمادگی لازم را پیدا کند به تمرینات برمی گردد. بازیکنانی که کاملاً از نظر جسمی و روحی آماده هستند، شانس بازی در فینال را پیدا خواهند کرد. قبل از فینال لیگ قهرمانان، ما سه بازی داریم.
آیا قهرمانی در لیگ برای فینال لیگ قهرمانان انگیزه مضاعفی به شما می دهد؟

کسب عنوان همیشه خوب است و مهم نیست چه زمانی باشد. ما برای بازی های بعدی مان مقابل نیوکاسل، برایتون و اورتون آماده می شویم. سپس آخرین بازی برابر چلسی در فینال لیگ قهرمانان را خواهیم داشت. بهترین راه برای آماده شدن برای فینال، این است که هر روز خوب تمرین کنید و در چنین بازی هایی خوب بازی کنید.
پیام کلوپ به تو؟

من واقعاً قدردان او و کارلو آنچلوتی هستم. من به پیام هایم پاسخ نمی دهم اما امروز این کار را خواهم کرد. من قدردان کاری هستم که کردند. من آن ها را تحسین می کنم. این موضوع الهام بخش من بود و او به واسطه تیم های خود در دورتموند و لیورپول، مرا به مربی بهترین تبدیل می کند و باعث می شود که در مورد بازی ها و حریفان فکر کنم. من می خواهم بگویم که خیلی ممنونم و از او و کارلو قدردانی می کنم.
موفقیت در انگلیس؟

من با کسانی که پنج سال است در کنار آن ها کار می کنم، خیلی احساس خوبی دارم. کسب عنوان لیگ برتر مهم است اما ما در ده سال گذشته تصویر بزرگی در منچسترسیتی ایجاد کرده ایم و پنج بار فاتح لیگ برتر شده ایم. در هشت فصل قبلی، ما چهار بار قهرمان شده ایم. این باورنکردنی است. این مهم تر از فقط کسب عنوان است. ما در فصول زیادی در لیگ قهرمانان بوده ایم و کسب 5 قهرمانی در یک دهه اخیر لیگ برتر، اتفاق بزرگی است. بازیکنان، مدیران ورزشی و افراد بسیار زیادی در این باشگاه کار می کنند تا به چنین چیزهایی برسیم. ما جاه طلبی داریم و موفقیت خود را حفظ می کنیم. ما اخلاق کاری و بسیاری از چیزهای دیگر را برای مدتی طولانی حفظ می کنیم.
سه قهرمانی در چهار سال چیزی است که هرگز انتظارش را نداشتم، همه چیز در این کشور تغییر می کند اما ما همیشه هستیم. فصل قبل ما نتوانستیم با لیورپول رقابت کنیم، آن ها غیر قابل توقف بودند اما ما دوم شدیم. هر فصل ما به قهرمانی نزدیک هستیم و فصل بعد نیز می خواهیم به آن نزدیک باشیم. هر فصل من این احساس را دارم که همه قدرتمندتر شده اند و هر سال، از همان فصل اولی که به این جا آمدم، تیم ها و مربیان قوی هستند. لیورپول امسال بدشانس بود و سال بعد به کورس برخواهد گشت. چلسی، لسترسیتی، آرسنال با میکل آرتتا، آن ها نیز پیشرفت خواهند کرد. به وست هم نگاه کنید که این فصل چقدر خوب بود و متاسفانه در بازی های اخیر دکلان رایس که بسیار مهم است و آنتونیو را در اختیار نداشتند. قهرمانی در لیگ برتر این فصل با رقبای بزرگی که داشتیم، دستاورد بزرگی محسوب می شود.
چگونه قهرمانی در لیگ برتر را جشن گرفتی؟

خیلی خوب بود، معمولاً جشن های غیرمنتظره بهترین جشن ها هستند. ما کمی نوشیدیم، رقصیدیم، یکدیگر را در آغوش گرفتیم و ساعت 11:30 یا 12 بود که پیتزاها رسیدند و آن بهترین لحظه شب بود. من در بهترین شرایط خودم نبودم که تصمیم بگیرم کدام پیتزا بهترین بود. همه آن ها گرد بودند! در انگلیس، جشن ها فقط شامل مشروبات الکلی می شوند و خبری از غذا نیست و من درک نمی کنم چرا، به همین دلیل وقتی پیتزاها رسیدند بهترین لحظه برای من بود.
قرارداد جدیدت چقدر قابل توجه بود؟

درست است که وقتی همه بدانند مربی دو یا سه سال دیگر می ماند، ثبات خاصی ایجاد می شود. با این وجود، اگر برنده نشوید اخراج می شوید. دیگر دو یا سه سال بعد مهم نیستند. البته که بازیکنان به تو اعتماد دارند اما اگر یک ماه برنده نشوید، آن ها ضعف می بینند. کاری که تا الان کرده ایم این است که زیاد برنده شدیم. اگر شروع کنید به باختن، آن ها شروع می کنند به شک کردن. بهترین راه ماندن، بردن بازی هاست.
  یک تشکر ویژه به خلدون بدهکارم. من در نوامبر برای ملاقات او سفر کردم، صحبت های طولانی ای با هم داشتیم و او مرا متقاعد کرد که هنوز کارهایی برای انجام دارم. من به او خیلی اعتماد دارم. او گفت که سال بعد دوباره تلاش می کنیم. بخشی از خوشحالی من در این تیم به خاطر اراده او برای رقابت است، آن هم پس از ناامیدی مقابل لیون. این تفاوت بزرگ در زمانی است که من این احساسات را در سایر باشگاه ها داشتم. من همیشه در بارسلونا و بایرن مونیخ مورد حمایت واقع شدم و مربیان همیشه وقتی موفق هستند، مورد حمایتند. وقتی در فصل اول چیزی نبردیم، هرگز رفتار رییسم را با خودم فراموش نمی کنم.
وقتی مقابل لیون شکست خوردیم، حمایت بسیاری را از سوی رئیس دریافت کردم. این باعث موفقیت ما شد. همانند من که کادر فنی و بازیکنانم را حمایت می کنم تا به بازی ادامه دهند. حال ما دو هفته برای تحقق رویاهای خود در لیگ قهرمانان در پیش داریم و این نمایش باید در فصل بعد نیز ادامه داشته باشد. ما سعی خواهیم کرد که فصل بعد نیز تلاش کنیم و قوی باشیم.
فینال لیگ قهرمانان در پورتو؟

یوفا تصمیم می گیرد و ما می رویم. از پس از تجربیاتم به عنوان بازیکن در بارسلونا، هرگز حتی در قرعه های لیگ قهرمانان نیز فرصت این را کسب نکردم که به استانبول و ترکیه بروم. به خاطر ایلکای گوندوعان، من می خواستم که به ترکیه بروم اما متاسفانه یوفا تصمیم گرفت که به پرتغال برویم و مشکلی نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.