یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

شفاف‌سازی همبازی سابق سوشا در پرسپولیس:

برای مربی دروازه‌بان‌ها کفش می‌خرید تا فیکس باشد!

برای مربی دروازه‌بان‌ها کفش می‌خرید تا فیکس باشد!
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

سوشا مکانی موجود غریبی است. این غریب بودن از روزی که گلر استیل‌آذین بود و رفتار و گفتارش درباره علی دایی همه را متعجب کرد شروع شد، تا پوشیدن آن شلوار کوتاه عجیب و اظهارنظرهایش درباره پوشش و استایل متفاوتش ادامه یافت و حالا با صحبت‌هایی درباره اینکه بهترین گلر آسیاست به نقطه اوج رسیده. در حوزه فنی البته او گلر بدی نبود اما نوسان زیادی داشت.

ایران ورزشی/سوشا مکانی موجود غریبی است. این غریب بودن از روزی که گلر استیل‌آذین بود و رفتار و گفتارش درباره علی دایی همه را متعجب کرد شروع شد، تا پوشیدن آن شلوار کوتاه عجیب و اظهارنظرهایش درباره پوشش و استایل متفاوتش ادامه یافت و حالا با صحبت‌هایی درباره اینکه بهترین گلر آسیاست به نقطه اوج رسیده.
در حوزه فنی البته او گلر بدی نبود اما نوسان زیادی داشت. حداقل در پرسپولیس که گلر متوسط رو به ضعیفی بود و یادمان نمی‌آید غیر از بازی حذفی مقابل راه‌آهن که دو پنالتی گرفت و خودش هم یکی از ضربات پنالتی را گل کرد نمایش درخشان و به یاد ماندنی داشته باشد. در عوض او کلی گل بد در پرسپولیس خورد و خیلی‌ها سوشا را عامل مهم قهرمان نشدن پرسپولیس در لیگ پانزدهم می‌دانند چرا که تیم برانکو در آن فصل تنها به خاطر گل خورده زیادش، قهرمانی را به استقلال خوزستان داد که البته ساختار دفاعی تیم هم در آن نقش پررنگی داشت.
اما او در پرسپولیس جنجال‌ها و حاشیه‌های بزرگی هم ایجاد کرد که شلوار باب اسفنجی فقط یکی از آنها بود. یکی از این مسائل درگیری‌اش با حمید درخشان در هتل المپیک محل اردوی تیم پرسپولیس بود که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت. یکی از بازیکنان آن زمان پرسپولیس که نه می‌خواهد اسمی از او برده شود نه دوست دارد این ماجرا را با جزئیات تعریف کند می‌گوید: «من با سوشا دشمنی ندارم که الان بخواهم این حرف‌ها را بازگو کنم. اینها چیزهایی است که در اردوی تیم همه دیدند. آن روز هم ایشان به محمودخان (خوردبین) گفت یا جای من در این تیم است یا جای این آقا (درخشان).»
مسأله دیگری که آن زمان مطرح بود اینکه مکانی برای فیکس بازی کردن در پرسپولیس به مربیانش باج می‌دهد. نکته‌ای که همبازی سابقش تأیید می‌کند:«اینها مسائلی است که وجود داشت و خیلی‌ها در رختکن می‌دیدند که مثلاً برای ایگور پانادیچ مربی گلرهای‌مان کفش کتانی نایکی اورجینال می‌خرید و به نوعی با او ارتباط داشت که همیشه فیکس باشد. اینها چیزهایی است که همه بازیکنان داخل رختکن از محسن بنگر و رضا نورمحمدی گرفته تا خدا بیامرز هادی نوروزی، محمد نوری، رضا نوروزی، بابک حاتمی و... می دیدند و از آن خبر داشتند. تازه اینها مواردی بود که ما علناً به چشم می‌دیدیم و موارد بسیار دیگری وجود داشت که اصلاً نه می‌شود تعریف کرد نه شما قادر به نوشتنش هستید.»
اما چرا سوشا حالا بحث استقلالی بودنش را مطرح کرده؟ حرف‌هایی که باعث شده حاشیه‌های زیادی دور و برش ایجاد شود و بسیاری از هواداران پرسپولیس در شبکه‌های اجتماعی علیه او موضع بگیرند. در عین حال مصاحبه علی‌اکبر طاهری مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس که گفته به برانکو می‌گفتم او گل‌های عجیبی می‌خورد، این شائبه را ایجاد کرده که سوشا در پرسپولیس عمداً وا داده و برخی گل‌هایی که او خورد مثلاً گل به خودی محسن بنگر مقابل فولاد یا گلی که در دربی 4 بر 2 از جابر انصاری دریافت کرد، عمدی بوده است.
هم‌تیمی سابق مکانی درباره این حاشیه‌ها می‌گوید: «گاهی اوقات یک فوتبالیست از روی نادانی خودش را بدبخت می‌کند. به نظرم گل‌هایی که سوشا می‌خورد عجیب نبود. وقتی او به پرسپولیس آمد نیلسون رقیبش بود اما اگر نعش نیلسون درون دروازه می‌ایستاد از او بهتر بود. سوشا یک رقیب قوی داشت و مدام می‌خواست جایش را در ترکیب ثابت کند. به نظرم یکسری از گل‌هایی هم که می‌خورد به تکنیک دروازه‌بانی‌اش ربط داشت. متأسفانه گلرهای ما یکسری از فنون دروازه‌بانی را در بزرگسالی یاد می‌گیرند. البته هم برانکو مربی خوبی بود هم پانادیچ مربی‌ای بود که گلرها را سرحال نگه می‌داشت. من قبول نمی‌کنم که سوشا گل عمدی خوره باشد اما به نظرم الان در اواخر دوران فوتبالش به‌ سر می‌برد و چون در جایی بازی می‌کند که نه اسمش مطرح می‌شود نه پول خوبی می‌گیرد می‌خواهد با این حرف‌ها و مصاحبه‌ها خودش را مطرح کند.»
این بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید: «الان گلرها در لیگ برتر و تیم‌های بزرگ پول خوبی می‌گیرند. یعنی یک گلر متوسط رو به بالا می‌تواند قرارداد خوبی ببندد. شاید سوشا هم حس کرده که مثلاً تغییراتی در کادر دروازه‌بانی استقلال در پایان فصل ایجاد شود و با این حرف‌ها می‌خواهد به استقلال بیاید تا هم پول خوبی بگیرد هم دوباره مطرح شود و اسمش هر روز در رسانه‌ها باشد.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.