شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

رونالد کومان: اگر بارسلونا به من اعتماد کامل داشته باشد، به کارم ادامه خواهم داد

رونالد کومان: اگر بارسلونا به من اعتماد کامل داشته باشد، به کارم ادامه خواهم داد

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از بازی این تیم مقابل سلتاویگو حاضر شد و به سوالاتی در مورد جلسه با لاپورتا و آینده اش پاسخ داد

 به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس خبری گفت:

مهم ترین چیز این است که باور داشته باشیم، ادامه دهیم و سعی کنیم بازی های باقی مانده را ببریم. ما می دانیم که شرایط برای ما خیلی سخت شده است اما باید ادامه دهیم. من به مینگزا اجازه داده ام که برای بازی فردا، بارسا ب را همراهی کند. من فکر می کنم که بازیکن از این بابت ممنون است زیرا او می خواست که به هم تیمی های خود برای صعود کمک کند و ما باید برای او ارزش قائل باشیم.
من نمی توانم چیزهای زیادی در مورد جلسه ام با لاپورتا بگویم. البته که ما در مورد نتایج اخیر و وضعیت تیم صحبت کردیم و توافق کرده ایم که پس از پایان فصل جلسه ای با هم داشته باشیم و همه چیز را ارزیابی کنیم. برای من مهم است که کل فصل را آنالیز و تحلیل کنیم و ببینیم که تیم وقتی من به اینجا آمدم، چه وضعیتی داشت و تمام کارهایی که در طول این یک سال انجام شده را بررسی کنیم.
من می توانم و می خواهم که اگر باشگاه به من اعتماد کامل داشته باشد، به عنوان مربی بارسلونا ادامه دهم. پس از پایان فصل در مورد این موضوع صحبت می کنیم. پس از پایان فصل، زمان مناسبی برای صحبت خواهد بود. من می خواهم ادامه بدهم، خوشحالم، حس می کنم تیم جا برای پیشرفت دارد و ما در مسیری هستیم که امسال تمام نمی شود. به عقیده من، چیزهای مثبت بسیاری در مورد این فصل وجود دارد. این که بگوییم همه چیز عالی بود و دو هفته بعد بگوییم همه چیز افتضاح است، فکر می کنم که عادلانه نیست. من به این که چه اتفاقی ممکن است رخ دهد، فکر نمی کنم. فعلاً ما توافق کرده ایم که پس از پایان فصل صحبت کنیم. سپس می توانم به سوال های شما پاسخ دهم.
  من حمایت رختکن را حس می کنم و این همیشه پیچیده است چون بازیکنانی هستند که زیاد بازی می کنند و بازیکنانی هم هستند که زیاد بازی نمی کنند. من همیشه سعی می کنم همه چیز را روشن کنم و صریح باشم، با بازیکنان صحبت می کنم و تصمیم می گیرم و به باشگاه فکر می کنم. من از بازیکنانم ناامید نشده ام. من هر روز در کنار آن ها هستم و این فصل، برای آن ها نیز فصل بسیار سختی بوده است. 5 یا 6 تن از بازیکنان ما حدود 35 الی 40 بازی را از دست دادند. ما آنسو فاتی را نیز در اختیار نداشتیم.
الان وقت آن نیست که در مورد این صحبت کنیم که برای تقویت تیم برای فصل آینده چه چیزی می خواهیم. باید به بازیکنانی که داریم احترام بگذاریم و وقتی فصل تمام شد، صحبت خواهیم کرد. فعلاً باید بازی های مان را ببریم. این تیم آینده ای دارد. اگر بتوانیم با آن افرادی که فکر می کنیم برای برداشتن قدم بعدی نیاز داریم، قرارداد ببندیم؛ فکر می کنم که هواداران ممکن است در مورد تیم فصل بعد بسیار هیجان زده شوند.
ما تیمی هستیم که در کنار منچسترسیتی، بیشترین موقعیت گلزنی را خلق کرده ایم. درست است که چیزهایی در این تیم باید بهبود داده شوند، مانند میزان تاثیرگذاری هافبک ها. در دو هفته اخیر کمی احساس کردم که با من بدرفتاری می شود. شما باید کل فصل را آنالیز کنید. من موافق این حرف رسانه ها نیستم که می گویند ما عملکرد بدی داشته ایم.
تیم بانوان؟ آن ها پیشرفت زیادی داشته اند. من چند بازی آن ها را دیده ام و فکر می کنم آن ها در مسیر درستی هستند تا حتی بیش از این خودشان را نشان دهند. احتمال قهرمانی در لیگ قهرمانان برای آن ها و باشگاه مهم است. من می خواهم به آن ها بگویم که لذت ببرید و پیروز شوید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.